V kolika první těhotenství? Mám nebo nemám

Anonymní
16.2.20 09:27

V kolika první těhotenství? Mám nebo nemám

Ahojda holky
Letos 27 a slýchám poslední rok že všech stran, že už je čas, že už mám věk. Do toho budoucí Tchyně prohlašuje, že by už chtěla být babičkou ????
S pritelem máme krásný vztah, on je opravdu založený pro rodinu, ale já to mám jak na houpačce jednou jo, čtu různé články, zjišťuji si co a jak a občas jako by ve mne někdo zmáčknul nejakej čudlík a všechno na par dni /týdnu vysumi.
Při debatě s pritelem v mém dobrém rozpoložení sme došli k tomu že bychom si oba přáli holčičku. Bavili sme se co a jak by bylo.
Loni v říjnu sem vysadila HA do ledna trvalo než se mi cyklus jaks taks srovnal, minulý měsíc byl anovulacni.
Bojím se, že když otehotnim, jednou mi zas přepne a budu z toho zdeptana. ????‍♀️
Kdo jste to tak taky měl? Jak to u Vas dopadlo a v jakém věku jste měli první mimčo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
16.2.20 09:30

Ve 27 čekám druhé a už podle doktorů je to nejvyšší čas pokud chci, aby bylo minimální riziko jakýchkoli problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.2.20 09:31

Prvni ve 32 a vse naprosto v poradku, nikdo ani zminku o veku :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
604
16.2.20 09:32
@Anonymní píše:
Ahojda holky
Letos 27 a slýchám poslední rok že všech stran, že už je čas, že už mám věk. Do toho budoucí Tchyně prohlašuje, že by už chtěla být babičkou ????
S pritelem máme krásný vztah, on je opravdu založený pro rodinu, ale já to mám jak na houpačce jednou jo, čtu různé články, zjišťuji si co a jak a občas jako by ve mne někdo zmáčknul nejakej čudlík a všechno na par dni /týdnu vysumi.
Při debatě s pritelem v mém dobrém rozpoložení sme došli k tomu že bychom si oba přáli holčičku. Bavili sme se co a jak by bylo.
Loni v říjnu sem vysadila HA do ledna trvalo než se mi cyklus jaks taks srovnal, minulý měsíc byl anovulacni.
Bojím se, že když otehotnim, jednou mi zas přepne a budu z toho zdeptana. ????‍:female_sign:️
Kdo jste to tak taky měl? Jak to u Vas dopadlo a v jakém věku jste měli první mimčo?

Ve 25 :), chtěla jsem ho moc, ipresto vlivem hormonů jsem chvílemi zapochybovala zda o něco nepřijdu, prostě jsem panikařila, že už nebudu mít ten život a volnost jako dřív - pravda, nemám a nevadí mi to, život s dítětem je daleko lepší. Navíc je to můj hnací motor a tak jsem získala odvahu jít na mateřské dál studovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 09:35

@alena1995
Jsem na tom podobně, vždy mě přepadne takový splin, že přijdu o tu zábavu co jsem měla do teď, omezí me to finančně na mých koniccih. Vlastním koně a bojím se toho, že bych se jich měla vzdát což je pro mě nemyslitelné jsou to členové rodiny. Přítel me podporuje že to zvládneme i tak, ale přesto ve mě hlodaji obavy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2386
16.2.20 09:41

Ja měla první ve 30, ale otěhotnět mi trvalo 2,5 roku. Pochybnosti má každá, ale malokterá lituje, že má zdravé dítě.
Pokud Vam vse klape, není na co čekat. Mluvim ze své zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 09:42

První ve 20 druhé v 25. Kdyby třetí tak max do 30. Ale stím už moc nepočítám.

• Nahlásit
  • Citovat
16.2.20 09:48

Tak je všeobecně známá věc, že ideální věk pro rození dětí je mezi 20-30 rokem života, pak už se zvyšují rizika různých vad. To ovšem neznamená, že každá těhotná po 30 přivede a svět postižené dítě.
Já měla první ve 22 a druhé v 27. Ani u jednoho to nebylo takové to pevné rozhodnutí, Dokonce ani teď po 10 letech mateřství si nejsem jistá :mrgreen:
Důležité je to, jestli chcete oba. Jestli jste ochotni omezit oba své zájmy a koníčky a svoje pohodlí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10711
16.2.20 09:52

První ve 32, po 3 letech snažení. Rizika dle lékařů minimální, těhotenství v pořádku, mala je zdravá. O veku mi z lékařů neřekl nikdo ani popel, ja bych teda se všema vyběhla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 09:56

Me jde o to jestli ste některá byla taky tak nerozhodná jako já
Pripadam si divná :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
3911
16.2.20 10:03

A svatba?? Tu nezmínil nikdo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 10:08

V 26 první, v 28 druhé, teď mi je 31 a čekám třetí. Dřív jsme víc jezdili na dlouhé, náročnější dovolené, s malými dětmi cestujeme trochu jinak - ale už máme celý seznam plánovaných cest, až jim bude od pěti nahoru. Samozřejmě, že je to velká změna, matka si musí přestavět život… Já jsem třeba těžko nesla, že jsem nestihla ani chvíli naplno pracovat… Ale což, tak pracuju v průběhu rodičáku na pár hodin, v oboru a mám vyvážený čas na profesi i děti. A jestli bych je vyměnila za pár let kariéry a profesního rozvoje? Nevyměnila. A až je budeš mít ty, taky bys je nevyměnila za kobyly, ať je máš seberadši.

Navíc většiny věcí není nutné se vzdávat, jen… Přeorganizovat. Osekat nepodstatné. Matek chovajících koně je hafec.

• Nahlásit
  • Citovat
3911
16.2.20 10:10

Máte společné hospodaření nebo jede každý sám za sebe? Abys pak netáhla vše možné z rodičáku a nemusela si říkat o peníze. Máte dohodnuto kdo a jak dlouho bude s dítětem doma? Rozdělení práci v domácnosti až se dítě narodí? Minimálně tohle byste měli mít potěšení před otěhotněním. Poslední doba, kdy rozhoduješ sama za sebe a rovnoprávně s partnerem. Pak už se vždy rozhoduješ s ohledem na dítě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2207
16.2.20 10:10

První 28, druhé 30 a třetí 33. Ale já neměla pochyby, max. u třetího, jestli bude energie a jak bude náročné. Naštěstí dobrý, teď už má nejmladší 2,5r a v září jde do školky. Nic bych neměnila :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 10:11
@Anonymní píše:
V 26 první, v 28 druhé, teď mi je 31 a čekám třetí. Dřív jsme víc jezdili na dlouhé, náročnější dovolené, s malými dětmi cestujeme trochu jinak - ale už máme celý seznam plánovaných cest, až jim bude od pěti nahoru. Samozřejmě, že je to velká změna, matka si musí přestavět život… Já jsem třeba těžko nesla, že jsem nestihla ani chvíli naplno pracovat… Ale což, tak pracuju v průběhu rodičáku na pár hodin, v oboru a mám vyvážený čas na profesi i děti. A jestli bych je vyměnila za pár let kariéry a profesního rozvoje? Nevyměnila. A až je budeš mít ty, taky bys je nevyměnila za kobyly, ať je máš seberadši.Navíc většiny věcí není nutné se vzdávat, jen… Přeorganizovat. Osekat nepodstatné. Matek chovajících koně je hafec.

Upřímně, nevzala, koně zboznuju od mala, byla sem pul roku bez svých koní a život nějak postrádal smysl. Je mi jasný že to půjde bit sice třeba jen s jedním koněm ale půjde

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama