V kolikátém měsíci si dítě může začít samo sedat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terezkaaa1993
Povídálka 19 příspěvků 05.01.19 08:09
v kolikátém měsíci si dítě muže začít samo sedat ?

Ahojky moje malá bude mít 20.1 3 měsíce a už od druhého se mi strasně začala zvedat jakoby do sedu je to správně haviččku už drží nádherně s tím už začala asi druhý týden co sems ní byla doma jen jestli ji to nemuze nejak ublizit dekuji :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineRive
Ukecaná baba ;) 1256 příspěvků 05.01.19 08:13

No do sedu se hlavne nema dostat z lehu na zadech, ale pres bok.

Coolca
Stálice 80 příspěvků 05.01.19 08:13

@terezkaaa1993 jakoby sklapovacky dělá? To je podle mě v poho. Sed jako takový asi potrvá. Neměla by se přitahovat třeba o postýlku, ale přejít z plazeni, pretoceni na bok, šikmý sed do sedu jako takového.

nozu
Extra třída :D 11944 příspěvků 05.01.19 08:15

a jak se ti zvedá? nevěřím, že v tomto věku jde správně, protože pro správný sed musí nejdříve lézt po kolenou a pak si přes bok sednout do sedu. V tomto věku se děti do sedu většinou přitahují z pololeho a to je špatně. nemají zpevněné svaly kolem páteře od lezení, tudíž i když drží hlavu, tak páteř se jim bortí. Děti si fyziologicky správně sedají kolem 9 až10 měsíců. Ale jestli už objevila kouzlo pohledu ze sedu, zpátky na zemi se jí fakt líbit nebude…

ZZloba89
Kecalka 421 příspěvků 05.01.19 08:30

Skalpovačky k sedu nepovedou, neboj.
Jak se už píše, do sedu jde dítě z boku, průměrně okolo 9 měsíce

KKatka23
Echt Kelišová 8608 příspěvků 05.01.19 08:33

jestli jí nepomáháš za prsty, ale dělá to sama, tak v pořádku. jen posiluje bříško a určitě si takto nesedne. Sedne si kolem 6.-8. měsíce z pozice na čtyřech, přes bok :)

terezkaaa1993
Povídálka 19 příspěvků 05.01.19 08:34

ano jakoby sklapovačky děkuji tak to je fajn já se bála aby jí to právě nějak neublížilo :D no nebojte určitě ji shválně do sedu nedávám ať si na to příjde sama:) a hlavně musí lézt po kolenou znám spoustu dětí co na kolena ani nevlezlo a už sedí a běhají a záda a vše mají naprosto v pořádku akorát se jim na kolena nelíbí je to snad špatně ?

Alyss1
Závislačka 2964 příspěvků 1 inzerát 05.01.19 08:35

Nektere deti tohle delaji. Neni to uplne spravne, nicmene jim to nezakazes. Ale jak bylo psano vyse, sed z toho nebude. Doporucuji hodne davat na brisko. Pokud se ji to nelini tak nekam kde vidi - gauc, mic , stul, at ma rozhled.

Uživatel je onlineAlenaSu
Kecalka 430 příspěvků 05.01.19 08:35

Moje starší dcera vůbec nedělala šikmý sed. Ani jednou se tak neposadila a naopak zvedla se přes břicho. Též dělala sklapovacky už ve 3 měsících. Ptala jsem se na to dr. Dívala se na mě jak na blazna a zeptala se mě, jak ji to chci zakázat :mrgreen: není prý potřeba to řešit. Některé děti mají zkrátka vypracované břišní svaly a takto jim to jde. Mladší dělá ukázkový šikmý sed. Starší má teda fakt pevné svaly na břiše :lol: :lol: tak třeba aspoň nebude mít v budoucnu pneumatiku :lol: :lol:

terezkaaa1993
Povídálka 19 příspěvků 05.01.19 08:38

:D :D :D vážně moc děkuji je to moje první tak se radši na vše ptám příjde mi že ve všem strašně spěchá :D

sakota
Kelišová 5600 příspěvků 05.01.19 09:02

Hele ale pokud půjde do sedu i bez lezení a plazení, taky možnost. Mladší dítě si samo sedlo v 5 měsících. Ležel na břiše, zvedl se na všechny čtyři, ale místo aby se rozlezl, tak vyvalil zadek do strany a přes šikmý sed si sedal. Lézt začal až o měsíc později, plazení v podstatě neproběhlo vůbec. Ale obecně se říká, že co dítě udělá samo a bez dopomoci, nemělo by mu ublížit, no stress. ;)

Uživatel je onlineAlenaSu
Kecalka 430 příspěvků 05.01.19 09:03

@terezkaaa1993 v pohode :) já mám holky od sebe 14m a nestačím koukat, jak ta druhá umí vše rychke :lol: první byla lenoch a dělala vše jinak než se má :mrgreen: :lol: :lol:

Murka
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 05.01.19 09:19

Mě kdysi doktor řekl, že pokud dítě dělá cokoliv samo od sebe a bez mojí pomoci, mám ho nechat.

scentini
Závislačka 3531 příspěvků 05.01.19 10:09

Tohle delala starsi a dela mi to i mladsi, neresim. Starsi si sedla v 8 mesicih, nepretacela se, nelezla nic. Sedla si z lehu na zadech, sla vzdy trochu na bok a rukama si pomahala do sedu, sedela jak pecka do 10 mesice, pak se rozlezla. Dnes je normalni sikovna holka :mrgreen: .

Aduš8
Závislačka 3037 příspěvků 05.01.19 10:16

Náš syn to dělal taky, důležité je dítěti v tom nepomáhat, nepřitahovat ho za prsty. Daleko dřív chodil kolem nábytku a až pak si sám sedl. Někdy kolem 10.měsíce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >