v kolikátem TT navštívit praktického lékaře

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.07 20:08
v kolikátem TT navštívit praktického lékaře

Ahoj,

zajímalo by mě, v kolikátem týdnu bych si měla domluvit návštěvu u praktického lékaře (jsem 12 tt a gynekoložka mi řekla, že mám nárok na vyšetření praktickým lékařem, jen jsem se zapoměla zeptat, kdy k němu mám jít) a dále, kdo a kdy Vám měřil rozměry pánve a jestli Vám je zapisovali do těhotenské průkazky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 01.09.07 21:27

Ahoj,

asi je to jedno, já byla pokaždý až ve 3. trimestru. Pánev mi nikdy nikdo neměřil. Jo a myslím, že to není nárok, ale povinnost, stejně jako návštěva zubaře v těhu.

L.

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 01.09.07 21:31

Ahoj,
já jsem byla u praktického lékaře asi v 38tt :oops: … ale žádnou prohlídku mi nedělal, jen dal do těhu průkazky razítko a z karty opsal, že nemám žádné zdravotní problémy.
Pánev mi nikdy nikdo neměřil.

Jana Terezie
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 01.09.07 22:16

Ahoj, já tam byla hned, jak jsem dostala průkazku - teda asi ve 12. týdnu. Pánev mi asi měřil (aspoň myslím, že to bylo ono), ale nijak to nekomentoval ani nic nepsal do průkazky. A taky myslím, že je to povinný, stejně jako zubař.
Měj hezké a bezproblémové těhu!!!

Leea
Kecalka 473 příspěvků 01.09.07 22:17

já u obvodáka nebyla … dr. říkala, že nemusím. U zubaře ano. Pánev mi nikdo neměřil…pokud vím.

siloenka
Kecalka 486 příspěvků 01.09.07 23:16

já u praktického taky nebyla,nikdo mi neřekl,že tam mám jít 8O 8O …slyším to prvně až od vás :roll: :roll: :oops:

LUCI
Kelišová 6337 příspěvků 02.09.07 07:46

Já byla u obvoďáka ve 13tt a u zubařky ve 24tt a to už mě na to můj dr. v poradně upomínal. Je to povinnost, jak obvoďák, tak zubař. V průkazce jsou na to i zvláštní kolonky.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.07 09:01

Mně přímo poslali s žádankou na internu, tam se dr. vyptala na anamnezu, změřila tlak, poslechla si srdce a plíce a natočila EKG. Měla jsem tam jít kolem 20 TT. Pánev mi měřli při prvním těhotenství asi při vystavení průkazky u druhohého místo rozměrů zapsali rodila.

Magrátka

Ogulaa
Kelišová 6149 příspěvků 02.09.07 10:27

Tak u zubaře jsem v těhu byla nekolikrát, bohužel ne preventivně, u obvodního jsem nebyla, poslali mě taky přímo na internu. Pánev mi měřila sestřička na gyndě a to nějak ve 3. trimestru

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19229 příspěvků 02.09.07 11:52

Ahoj.
Mě nikdy nikdo pánev neměřil.K obvoďákovi chodím jen,když jsem nemocná.V každém těhu to aspoň jednou vyšlo.Ale krom nemoci na mě nic nekontroloval.Na interně jsem taky nebyla.K zubaři chodím pravidelně 2× ročně. A myslím,že mi nikdo nikdy nic nepsal do těhu průkazky. Proč taky,když je všechno o.k. Zubař taky není povinnost.Jen je pamatováno na to,že se těhotným více kazí zuby.Proto ti pojišťovna hradí krom běžných preventivek i „navíc“ preventivky v těhu.

Pa pa J.

Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 02.09.07 14:48

Obvoďák povinnost a zubař povinnost? To se mi ježí chlupy na zádech při takových slovech. Jestli budu ještě těhotná, tak ani jednoho nenavštívím a jsem zvědavá, kdo mě k tomu donutí. Spíš si myslím že než povinnost je to možnost toho využít.

Praktickýho lékaře mi plně nahrazuje gynekoložka, se kterou řeším naprosto všechno a pokud nebudu mít problémy se zubama, tak k zubaři taky zbytečně nepolezu, abych zas poslouchala, že „je třeba odstranit zubní kámen“. Takový legrácky si nechám ujít :twisted:

LUCI
Kelišová 6337 příspěvků 02.09.07 15:09

Jen jsem napsala, jak to bylo vyloženo mě a rozhodně sem toho využila.
A v příštím těhu určitě půjdu znovu, jak k obvodnímu, tak k zubaři…

vladkaaa
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 02.09.07 15:40

Já nebyla u obvodní několik let :D U zubáka v každém těhu, pánev mi měřili na gyndě při prvním těhu, teď už ne, hned nějak na začátku. . .

krisulka
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 02.09.07 16:01

Gynekolog mne nakazal jit za obvodackou i zubarem:
Obvodacka optrne zjistovala, coze se mnou ma delat, pak jen do tehu prukazky opsala par blbosti (alergie, zavaznejsi nemoci) a byla rada, ze jsem vypadla :lol:
Zubar na me taky hledel, proc tam jako jsem, kdyz jsem sestricce vnutila prukazku, napsala „chrup sanovan“ :lol:
takze tak…

evelinecka
Povídálka 46 příspěvků 02.09.07 19:44

Ahojky,
u prvního syna (3roky a 8m) jsem obvoďáka nebyla, zašla jsem si jen na plicní a k zubaři.
U druhého syna (4,5m) jsem byla u zubaře a u obvoďáka (změřila mi tlak a bylo to), a zase jsem nebyla na plicním.....
Pánev mi NEměřili ani v jednom těhotenství :D
Papá
Evelinecka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama