V létě zimní boty (2,5 r.) - nové odmítá

Anonymní
27.6.20 12:22

V létě zimní boty (2,5 r.) - nové odmítá

Ahoj všem, jdu si postěžovat a zároveň poprosit o radu. Omlouvám se za anonymitu, ale známí by mě mohli identifikovat a nechci, aby znali můj nick. Mám dceru (2,5 roku), která vehementně odmítá jakékoli bity, krom těch, které nosí od konce října. Jsou to kvalitní kožené barefooty s beránkem :roll: Na zimu pohoda, ale poněkud se nám oteplilo :zed: Vyzkoušela jsem nejprve dát celoroční botky stejné značky. Hysteraky. Sandály. Hysteraky. Už jsme na ni zkoušeli všechno možné (Mami má taky nové boty.., Mickey má taky boty…, Když si je vezmeš, pustíme pohádku…, Děti běhají už v skandálcich. atd.). Když jsme boty schovali a nabídli nové, nemohli jsme ji dostat ze dveří, případně by radši šla bosa (to už ty nové měla delší dobu na očích a osahane). Nechceme je na ni rvát násilím (stejně by si je zula). Pořádně nemůžeme jít ani k vodě, protože by do ní vlezla v zimních botech. Pak by oznámila, že je mokrá a hotovo :mrgreen:. Jinak je ale dcerka šikovná, v pohodě, nijak nezaostává. Poradíte nějakou fintu? Máte podobnou zkušenost? Díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

29120
27.6.20 12:34

No tak ji nech jít naboso a je to. Ještě ráda si vezme sandálky. I když já bych ji dala sandále rovnou a vztekat ji bych klidně nechala. A byly bychom spokojené obě - ona bude mít svůj hysterak a já budu mít dítě v sandálech. Když na to nemáš, ať chodí bosa, nic se jí nestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.6.20 12:40

@inkakřivák Asi mi nic jiného nakonec nezbyde. Ale ona se v tom hysteraku válí po zemi a je jak hadrová panenka. To moc daleko nedojdeme :cert: Díky za názor!

• Nahlásit
  • Citovat
2210
27.6.20 12:47

No tak nechodte ven, dokud si je neobuje.Musi citit, ze jina moznost proste neni.Ale musi chodit aspon trochu rada ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7719
27.6.20 12:48

Já bych to udělala už dávno a na jaře i prezula do celorocek bez debat. Pokud v těch botách chodí od října, tak ji už budou pravděpodobně malé a ničí si v nich nohu barefoot nebarefoot, jednak si akorát prodluzujete trápení, protože jednou ty boty bude muset vyměnit za větší tak jak tak. A navíc sama říkáš, že vás to omezuje. Jako jedna věc je respekt k dítěti, ale druha vec je že někdy je to potřeba korigovat zdravým rozumem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2210
27.6.20 12:50

Nebo me napadla jeste moznost, nejak ji je sikovne vycpat ve spicce, aby ji byly male a sama to poznala.Ale na to je asi jeste mala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24097
27.6.20 12:51

U nás to bylo podobné, po zimě si dcera nechtěla vzít kraťasy, pořád tahala dolů nohavice a řvala, že jsou pokažené.
Mikiny nosila i v horku. Nakonec jsem ji udolala, ale byly to boje. Časem se to zlepšilo, i když občas má výstřelek v oblíkání i teď v 11.
Hrozně nerada nosí nové oblečení a NIKDY si nic nezkusí, musím nakupovat odhadem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1529
27.6.20 12:51

Kde není třeba, nechala bych ji bez bot. Případně bych vzala ty starý, vystřihla jim špičku, urvala kožíšek a má z nich letní botky. Je to nevratný, když se jí to nebude líbit, už nemá na výběr. Buď tyhle nebo nový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
27.6.20 12:54

Já bych ty boty schovala, vždyť už jí musí být malé, ne? Obula bych jí násilím sandálky, jestli si je sundá nebo odmítne jít, tak ať je bosa, no. Dvouletá má asi ještě kocar, tak tam, kde ji bez bot nechceš nechat (autobusové nádraží…) bych ji naložila do kočárku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26556
27.6.20 12:56

Máme to za sebou. Prostě jsem jiné boty uklidila. My to měli i s oblečením a botama.
Loni mi kvůli tomu prokousl ruku a nohu.
Už dávno to dělám tak, že v době, kdy spí, vyměním věci. Ráno se chvíli vzteká a dobrý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51062
27.6.20 12:58
@Anonymní píše:
@inkakřivák Asi mi nic jiného nakonec nezbyde. Ale ona se v tom hysteraku válí po zemi a je jak hadrová panenka. To moc daleko nedojdeme :cert: Díky za názor!

od jara přece zimní nenosí ne? prostě nejsou a hotovo ;) Už se jí dá dost vysvětlit tak jestli chce ven tak si bude muset vzít boty jiné ;) Syn takhle řval že nechce bundu, fajn bundu jsem vzala do batohu a o šel v mikině, po pár metrech že teda tu blbou bundu si vezme :mrgreen: Přece nenechám dítě v horku aby nosilo zimní boty prostě nejsou a hotovo, v krám si vždy vybere nové, vyzkouší a ok ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24097
27.6.20 13:00

@Billi Já chystám oblečení k posteli, ráno si to polospící na sebe natáhne a jde.
Nosí jen 4 barvy, jen občas má na sobě něco jiného. Černou, šedou, khaki a někdy bílou.
Nedávno mi řekla „moje boty, můj život“.
Kromě tohodle je v pohodě 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.6.20 13:01

@laducha To mi povídej! Včera jsem jí dala tílko a hrůza. Je holt konzervativní, no :mrgreen:

Jinak všem díky. Budu to muset zvládnout. Botky jí budou brzy malé, tak není na co čekat. Pro dnešek zkusím vycpat špičku. Když to nezabere, zítra jdeme klidně bosky. Musím se hecnout!

• Nahlásit
  • Citovat
24097
27.6.20 13:05

Vlastně jsem zapomněla na HNĚDOU ušanku, tu by si klidně vzala i teď :mrgreen:
V týdnu v ní koukala na Mrazíka 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26556
27.6.20 13:09

@Markéta80 ne všechny děti jsou takto tvárné. Já to udělala taky a místo toho, aby si řekl o bundu, tak se klepal zimou.
2 roky nosil boty opačně.
@laducha pokud to má ve skříni, tak dobré. Ale musí to mít ve skříni. My nic ani nekupujeme :lol: Vše se zjevuje „samo“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama