V nefungujícím manželství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:30

Zakladatelko tak jsem to mela nekolik let… tobe neprijde lito ze ti utikaji roky? Kolik to je? Tohle kvuli detem neni jaky si berou z toho vzor? Chces aby tak jednou zily? Ja to pred nekolika mesici ukoncila

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:33
@Milan42 píše:
A proč by děti šly za otcem?Jinak, já v nefunčním manželství žiju už několik let. Ale ani já, ani manželka nechodíme spát někde jinde.

A můžu se zeptat, kdo za to může, že je vaše manželství nefunkční? Manželka nebo ty?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:34
@Anonymní píše:
Zakladatelko tak jsem to mela nekolik let… tobe neprijde lito ze ti utikaji roky? Kolik to je? Tohle kvuli detem neni jaky si berou z toho vzor? Chces aby tak jednou zily? Ja to pred nekolika mesici ukoncila

Není to zas tak dlouho, asi rok a půl a je mi líto, že mi utíkají roky.
A jak jsi to ukončila?

Milan42
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 06.07.19 21:41
@Anonymní píše:
A můžu se zeptat, kdo za to může, že je vaše manželství nefunkční? Manželka nebo ty?

Kdo za to může? To je těžká otázka. Ale já bych řekl, že jsem se moc nezměnil, ale manželka bohužel ano. Takové to pomalé odcizení během několika let, ztráta sexu, intimity, komunikace…

Ale určitě mám svou vinu v tom, že to nebyl schopen vidět dřív a nezkusil o vztah více pečovat. A když jsem to konečně uviděl a zkoušel to ě roky napravit, tak už asi bylo pozdě.

Ale po bitvě je každý generál.

Nicméně v manželské poradně manželka řekla, že na mě by neměnila nic, já na ni pár věcí změnit chtěl. Tak myslím, že to skončilo spíše z její strany.

Venetia
Hvězda diskuse 44931 příspěvků 06.07.19 21:43
@Milan42 píše:
A proč by děti šly za otcem?Jinak, já v nefunčním manželství žiju už několik let. Ale ani já, ani manželka nechodíme spát někde jinde.

A jak ti tedy chapes ty?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 21:46
@Anonymní píše:
Není to zas tak dlouho, asi rok a půl a je mi líto, že mi utíkají roky.
A jak jsi to ukončila?

No ukoncila jsem to tak ze jsem mu proste musela sbalik nikdy by tohle neskoncilo a ony deti kdyz dorustaji a vidi to tak se to na nich podepisuje vic a vic a na to ja koukat nebudu

lljubanka
Kecalka 138 příspěvků 06.07.19 21:47
@Milan42 píše:
Kdo za to může? To je těžká otázka. Ale já bych řekl, že jsem se moc nezměnil, ale manželka bohužel ano. Takové to pomalé odcizení během několika let, ztráta sexu, intimity, komunikace…

Ale určitě mám svou vinu v tom, že to nebyl schopen vidět dřív a nezkusil o vztah více pečovat. A když jsem to konečně uviděl a zkoušel to ě roky napravit, tak už asi bylo pozdě.

Ale po bitvě je každý generál.

Nicméně v manželské poradně manželka řekla, že na mě by neměnila nic, já na ni pár věcí změnit chtěl. Tak myslím, že to skončilo spíše z její strany.

Tak tady klobouček dolů, že takto koexistujete spolu. Já měla zkušenost takovou, že když partnerství jen chvíli nefungovalo, partner okamžitě utekl k mamince. Našemu dítěti byly tehdy 2 měsíce. A o další 3 měsíce později si už našel novou slečnu, nebo spíš paní(ode mě 10 let) vždy byl na starrší..

Milan42
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 06.07.19 22:00
@lljubanka píše:
Tak tady klobouček dolů, že takto koexistujete spolu. Já měla zkušenost takovou, že když partnerství jen chvíli nefungovalo, partner okamžitě utekl k mamince. Našemu dítěti byly tehdy 2 měsíce. A o další 3 měsíce později si už našel novou slečnu, nebo spíš paní(ode mě 10 let) vždy byl na starrší..

To je právě ta zásadní otázka, na kterou neznám ještě odpověd.

Je lepší žít jako spolubydlící, ale děti budou mít mámu a tátu každý den, i když vidí, že to mezi mámou a tátou moc nefunguje?

Nebo je lepší je traumatizovat rozvodem a vším kolem, a pak aby jednoho z rodičů viděli jen 2× mesíčně?

Milan42
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 06.07.19 22:05

Jinak, tam, kde se manžel dopustil nevěry bývá většinou, že to on rozbil manželství… což mi ale nesedí k obavě zakladatelky, že děti půjdou za ním.

Zakladatelko, jak dlouho jste manželé a jak staré máte děti?

Proč ta obava, že děti půjdou za otcem?

A existoval nějaký závažný důvod, proč manžel šel do nevěry? Např. že už jste spolu nespali?

MEduZKa35
Stálice 96 příspěvků 06.07.19 22:08
@Milan42 píše:

Je lepší žít jako spolubydlící, ale děti budou mít mámu a tátu každý den, i když vidí, že to mezi mámou a tátou moc nefunguje?

Nebo je lepší je traumatizovat rozvodem a vším kolem, a pak aby jednoho z rodičů viděli jen 2× mesíčně?

Já zastávám názor, že šťastná máma rovná se šťastné dítě. Děti se pořád podceňují, dospělí si myslí, že je nějakým divadlem oblbnou. Ale oni velmi dobře vycítí, že mezi vámi není láska a necítíte se dobře. Dítě se rozvodem netraumatizuje, jde o to, aby to proběhlo co nejvíc hladce a nedělali jste si naschvály. I to vídání 2× měsíčně být nemusí, může být střídavá péče. Vše se dá řešit, ale něco lámat na sílu si myslím, že není dobře. A nešlo by to s manželkou třeba ještě spravit?

Venetia
Hvězda diskuse 44931 příspěvků 06.07.19 22:10
@Milan42 píše:

Proč 2 x měsíčně, to přece záleží jen na domluvě

Venetia
Hvězda diskuse 44931 příspěvků 06.07.19 22:11
@Milan42 píše:
Jinak, tam, kde se manžel dopustil nevěry bývá většinou, že to on rozbil manželství… což mi ale nesedí k obavě zakladatelky, že děti půjdou za ním.

A existoval nějaký závažný důvod, proč manžel šel do nevěry? Např. že už jste spolu nespali?

Já tedy četla, že za to může žena, protože ona podává žádost o rozvod

Milan42
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 06.07.19 22:12
@MEduZKa35 píše:
Já zastávám názor, že šťastná máma rovná se šťastné dítě. Děti se pořád podceňují, dospělí si myslí, že je nějakým divadlem oblbnou. Ale oni velmi dobře vycítí, že mezi vámi není láska a necítíte se dobře. Dítě se rozvodem netraumatizuje, jde o to, aby to proběhlo co nejvíc hladce a nedělali jste si naschvály. I to vídání 2× měsíčně být nemusí, může být střídavá péče. Vše se dá řešit, ale něco lámat na sílu si myslím, že není dobře. A nešlo by to s manželkou třeba ještě spravit?

Spravit by to nešlo. 2 roky snažení nic nezměnily. Jinak divadélko nehrajeme.

Střídavka není možná, pro 3 děti by to musely být 2 velké byty a to v Praze není finančně možné, kór když bychom kvuli rozvodu ztratili současný velký 4+1 s hypotékou.¨
Já jsem to celé popisoval v jiné diskuzi, nechci to tu všechno opakovat.

Jen se snažím zakaldatelce odpovědět na její otázku a třeba ji radou pomoci. Ale na to potřebuji vedět odpovědi na mé otázky.

Milan42
Ukecaná baba ;) 1856 příspěvků 06.07.19 22:15
@MEduZKa35 píše:

Jinak děti mají z rozvodu rozhodně trauma jako býk, to potvrzují různí psychologové i ty děti samotné tady na emiminu (už to tu psaly jako dospělé). Samo ne vždy, někdy je to úleva jak púro manželku, tak pro děti. Ale to je v případech alkoholismu, domácího násilí a tak.

Naštěstí to není náš případ

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.07.19 22:45
@Milan42 píše:

Právě u nás všechno fungovalo, přitom to s ní táhl 3roky.
A moje obava, že děti půjdou za ním, nebyla z rozvodu, ale kdybych si domů dotáhla třeba někoho, kdo by nevyhovoval dětem. Dcera už je velká 15let a řekla, kdyby on si někoho našel, nebyla by s ním a u mě to samé. Takže tak.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama