V noci kojení, přes den UM?

Anonymní
13.1.20 22:54

V noci kojení, přes den UM?

Ahoj, je tu prosím někdo, komu se delší dobu podařilo přes den dávat UM a v noci kojit? Sedmiměsíční syn začal přes den úplně odmítat prso (už předtím se u něj několik měsíců vztekal, ale ještě to šlo), v klidu se napije jen v noci. U denního kojení se oba trápíme, tak bych ho chtěla postupně naučit přes MM z lahvičky na UM, ale noční kojení bych ráda klidně ještě dlouho zanechala (budí se tak jednou dvakrát), aby měl moje mléko. Je tu někdo, komu to takhle dlouhodobě funguje? Díky :)

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

13
13.1.20 23:20

Ahoj, my uz takhle jedeme pres pul roku. Vadilo mi, kdyz jsem videla u kamaradek, jak se jim deti sapou po vystrihu behem navstev, tak jsem tomu chtela predejit a tak jsem pres den zacala nahrazovat kojeni lahvi. Ted kojim pouze kdyz se rano vzbudi a uz to mame spis jako takovy hezky ritual k zacatku dne a az bude sama chtit, tak se odstavi uplne. Jinak jestli kojit vubec nechce, vubec bych se nebala odstavit uplne. Vetsina doktoru tvrdi, ze je dulezite kojit predevsim ten prvni pul rok, coz uz mate za sebou. Urcite je lepsi UM nez se stresovat. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
13.1.20 23:27

@Paja464 Deti sapou do vystrihu? No tak kdyz mam kojence asi kazdy ke komu jdu nebo on ke me na navstevu pochopi, ze ho taky nejspis nekde budes muset par minut nakojit. Jako prsa fakt nemas na ukazovani ve vystrihu. A prijde mi to jako fakt nesmyslny argument k tomu odstavit dite, kdyz na materskem prospiva. Ale kazda at si dela co chce no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11652
13.1.20 23:29

To je takova loterie - ja jen kojila, ale co mam kamaradky, nekterym se to darilo ruzne kombinovat, nekterym ne, nektere deti jak dostabou lahev uz prso nechteji, jine jsou ok…jinak kolem toho veku jsem mela obe deti na tom podobne, hodne je vsechno rozptylovalo, kojila jsem idealne i pres den v loznici v klidu a v leze, ono to pak preslo…ale zalezi, kazde dite je jine :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2462
13.1.20 23:39

Syn se v půl roce odstavil sám, přes den měl MM z lahve, v noci ještě měsíc pil, pak už prso taky nechtěl. MM pil, ale prso odmítal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25870
14.1.20 00:46
@Anonymní píše:
Ahoj, je tu prosím někdo, komu se delší dobu podařilo přes den dávat UM a v noci kojit? Sedmiměsíční syn začal přes den úplně odmítat prso (už předtím se u něj několik měsíců vztekal, ale ještě to šlo), v klidu se napije jen v noci. U denního kojení se oba trápíme, tak bych ho chtěla postupně naučit přes MM z lahvičky na UM, ale noční kojení bych ráda klidně ještě dlouho zanechala (budí se tak jednou dvakrát), aby měl moje mléko. Je tu někdo, komu to takhle dlouhodobě funguje? Díky :)

V sedmem měsíci klidně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
14.1.20 09:41
@dog.s píše:
@Paja464 Deti sapou do vystrihu? No tak kdyz mam kojence asi kazdy ke komu jdu nebo on ke me na navstevu pochopi, ze ho taky nejspis nekde budes muset par minut nakojit. Jako prsa fakt nemas na ukazovani ve vystrihu. A prijde mi to jako fakt nesmyslny argument k tomu odstavit dite, kdyz na materskem prospiva. Ale kazda at si dela co chce no.

Nevim jestli jsi o tom nekdy neco cetla, ale po roce uz jim MM v podstate nic nedava a maji to pouze pro pocit a mozna pitny rezim. A treba co znam deti po roce a pul veku uz se opravdu sapou po vystrihu maminam predevsim na navstevach, kde je to nebavi a chteji na sebe upozornit. A samozrejme je kojeni, abychom je nakrmili, ale treba v tom roce uz by meli umet jist a me osobne treba kojeni na verejnosti vadilo a byla jsem rada, ze si mala aspon na te navsteve nebo nekde mohla dat jinou svačinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 10:33

Řeším stejnou otázku, chtěla bych zachovat kojení ráno, v noci. Malá má čtvrt roku, potřebuji brát několik léků, v noci už jsou hladiny nulové nebo minimální. Navíc dlouhodobě neprospívá, přibere kolem 80-100g za týden. Lahvičku už párkrát vzala, zatím mi v noci pila. Je to sázka do loterie.

• Nahlásit
  • Citovat
13
14.1.20 10:57

Jeste mi tenkrat poradili, abych koupila savicku s co nejmensi dirou, aby si nezvykla na to, ze to mleko potece rychle a z prsa ji uz pak nebavilo sat. Takze i dnes (13mes) ma savicku pro novorozence a vazne ji nevadi kombinace lahve a prsa. Ale jak uz bylo receno, kazde dite je jine. Snad se vam take zadari :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 11:38

My máme savičku Avent 1 (je pro novorozence), ještě je na trhu 0 mini (ale tam předpokládám, že je to spíš o velikosti savičky).

Mamince sedmiměsíčního miminka bych poradila nějaké pítko, brčko, je toho na trhu hodě. U nás je problém, že malá může zatím jen savičku.

• Nahlásit
  • Citovat
242
15.1.20 02:16

@Paja464 To se pletes, je to doplnek stravy pro dite a velmi dobre pro jeho imunitni system. Vyznam ztraci az kolem 2 roku ditete. Jinak kojeni na verejnosti si predstavuju sedet uprostred namesti, v bance, na nadrazi a kojit - nedelam to, ale chapu. Je to stejny jako sedet a jist hamburgera. No ale zalezt si nekam treba do jine mistnosti na navsteve to mi fakt blby neprijde. Navic asi na navstevu nejdu k cizim ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4795
23.1.20 01:04
@Paja464 píše:
Nevim jestli jsi o tom nekdy neco cetla, ale po roce uz jim MM v podstate nic nedava a maji to pouze pro pocit a mozna pitny rezim. A treba co znam deti po roce a pul veku uz se opravdu sapou po vystrihu maminam predevsim na navstevach, kde je to nebavi a chteji na sebe upozornit. A samozrejme je kojeni, abychom je nakrmili, ale treba v tom roce uz by meli umet jist a me osobne treba kojeni na verejnosti vadilo a byla jsem rada, ze si mala aspon na te navsteve nebo nekde mohla dat jinou svačinu.

A proč teda podle tebe WHO doporučuje kojit MINIMÁLNĚ do 2 let? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
23.1.20 08:31

Prosim vas, ja jsem se sem neprisla hadat, chtela jsem jen zakladatelce napsat, ze to rozhodne jde, ikdyz kazde dite je jine, tak ji nemuzeme zaručit, ze se to povede i jim
@rozand
Doporucuje to, protoze podle nich tim muzete zabranit u deti obezite, nekterym civilizacnim chorobam a nemam cas ani naladu tu vypisovat dalsi veci.
Ja osobne taky hodlam kojit alespon do tech 2 let, jen rikam, ze pro me osobne bylo lepsi nastavit kojeni do loznice vecer a rano a pres den si dlabe co chce a k tomu ma UM. Proste dite ktere vsemu rozumí, umi chodit a muze jist cokoli podle me neni potreba mezi lidmi kojit.

Kazdemu ale samozrejme vyhovuje neco jineho a delejte si, co vyhovuje vam a prestante se tady v tech diskusích dohadovat kvuli tomu, ze ma nekdo jiny nazor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4795
23.1.20 21:43

@Paja464 Mně vadí lež, že to dítěti už zdravotně nic nedává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
24.1.20 21:09

Dobre, tak se omlouvám, ze jsem to prvne spatne napsala. Ja mela na mysli v ramci hladu, ze jim to nic neda. Nemam cas a ani nechci plytvat energii abych se dohadovala. Sbohem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama