V noci kojím několikrát, aby 10m dítě spalo

115
4.4.21 21:50

V noci kojím několikrát, aby 10m dítě spaloo

Ahoj, mám syna, kterému bylo 10m. Přes den má už snídani, oběd, svačiny a kaši k večeři. Problém je, že dopoledne většinou uspávám kojením a pak kojím ještě ráno a večer před spaním. V noci se ale syn ještě teď budí několikrát. Před několika měsíci jsem si ho vzala do postele, abych se aspoň trochu vyspala. Původně jsem si říkala, že až se začne budit míň, tak ho zase budu dávat zpět do postýlky. Problém je, že se budí skoro pořád stejně. Myslela jsem si, že takhle starý děti už se takhle často nebudí. Občas se stane, že syn se probudí, nakojím, on usne, ale třeba po půl hodině se vzbudí, takže já ho zase nakojím, aby usnul. Nebo se stává to, že se hned otočí na bříško a odlejzá a já ho chytám a kojím ho tak dlouho, dokud neusne. Budu se někdy i 4-5× nebo někdy se budí během 2h třeba 3×. Zlepší se to, až ho odstavím? UM na noc jsem zkusila 2× a odmítá ho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
481
4.4.21 21:57

Kojím takhle několikrát za noc 18 měsíčního. Je normální, že děti nespí celou noc v kuse a trvá to než se to naučí. Odstav může pomoct, ale taky nemusí - může se budit stejně a přijdeš o ten rychlý a spolehlivý způsob uspání. Mám v okolí případy obojího, tak zatím dál Xkrát v polospánku kojím, než riskovat že budu muset uspávat nošením, houpáním, nebo budu nechávat vyřvat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1894
4.4.21 21:59

Myslím si že je to úplně normální, a nebo mám kolem sebe samé nenormální děti včetně mých. Na mé děti v tomhle extrémně působí růst zubů, v období růstu zubů je spaní vždycky nejhorší. První syn měl ten největší extrém kolem 11-12M, u mladšího čekám co bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
864
4.4.21 22:02

Mám to stejně. Malá mě v noci hledá, potřebuje se ujistit, že tu jsem, do toho rostou zuby… no hrozný. Už mám obrovský spánkový deficit. Mám pocit, že jsem vzhůru snad každou půl hodinu. Je to mě druhé dítě, tak vím, že je to normální a že se nebudí hlady. Vím, že to jednou bude dobrý a budeme spát celou noc, ještě to chce chvíli vydržet. Starší začal spát celou noc od 15 měsíců. To dáme!!! :D to, že nechce UM je normální, v 10 měsících už si málokteré dítě zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1033
4.4.21 22:12

Ja jsem to řešila kolem 7 měsíců. Buzení co hodinu, někdy co 20 minut, vždy pomohlo jedine prso. U nás byl problém hlad, dcera fakt pila, žádný ze by si cucla na ujištění, ze tam jsem. Postupně jsem přešla na UM, trvalo to asi měsíc, byla to hrůza, ale stalo to za to. Od doby, co vzala na milost flašku a celou ji vypila, tak byla najednou úplně jiné dítě. Vypila flašku a usnula. Za noc se vzbudila 2×, vždy jen vypila flašku a spala dal. Nádhera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
4.4.21 22:35

Podle mě je to normální :hug: že se takto budí, kór na kojení. Můj se budil ješte kolem 20mesicu na mlíko v noci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62830
4.4.21 23:38

@Lucek35 um to nevyřeší. Vesměs jde jen o uklidnění.. Dudlík jsi zkoušela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3057
5.4.21 09:34

Synovi je cca 9,5 měsíce a zrovna dneska se zase budil co hodinu. Lezou mu zuby, blbě to snáší. Přes den na mně kolikrát taky chudák jen visel. Ale říkám si, díky bohu za zdravé a šťastné dítě. Starší spala celou noc až někdy kolem roka a půl, do té doby se taky budívala na prso a mívala aj noční běsy. Jinak zda mu dám večeři nebo nedám, na jeho spánek nemá vliv sem si všimla 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10449
5.4.21 14:15

Je to uplne normalni a jeste nejakou dobu bude.
Porad je to kojenec a MM je pro nej prospesne.
Zkus to brat tak, ze takhle ho aspon nakojis a on usne, a nemusis pracne uspavat bez prsa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
5.4.21 21:45

@Lucie_Sx Právě, že se i stane, že po nakojení neusne. V noci ho musím kojit několikrát během hodiny, aby vůbec usnul :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
309
6.4.21 00:47

Prvni dcera se budila na kojeni 8 - 10× za noc do 20 mesicu, kdy jsem ji odstavila svou tydenni nepritomnosti. Pak se jeste 4 mesice budila cca 6× za noc, nez se po narozeni mladsi sestry naucila spat celou noc. Ale vzdy stacilo pritulit a usnula. Dalsi dcera se budila na kojeni cca 6× za noc do 2,5 let, kdy jsem ji opet odstavila svoji tydenni nepritomnosti. Ta se po odstaveni jen obcas probudila 1× za noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10449
6.4.21 02:13
@Lucek35 píše:
@Lucie_Sx Právě, že se i stane, že po nakojení neusne. V noci ho musím kojit několikrát během hodiny, aby vůbec usnul :(

No a ted si vem, co bys delala, kdybys ho uspat prsem nemohla…? V tomhle nizkym veku je dost pravdepodobny, ze kdybys odstavila, budit se bude stejne a usinat u toho jeste hur…

Jeste bych mozna zkusila vic kojit pres den a taky bych se asi zamyslela, jestli ma dost zivin, hlavne tuku - v mleku je ho hodne, v prikrmech se na ne zapomina, takze casto chybi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
6.4.21 08:42

Zkus Krizové kapky pro děti - jsou to Bachovky. Díky nim jsem se poprvé vyspala :mrgreen: Moje dítě bylo v tomto věku v noci taky neklidné (někdy jsem měla pocit, že kojim prakticky non stop). Ta kombinace nových zážitků, prdů a zubů je masakr. Kapky syna zklidnily. A taky pomohlo, že jsem ho nechala tak minutu až dvě se vrtet, kňourat, teprve pak jsem kojila. Někdy usnul sám. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat