V noci mě budí pracovní myšlenky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.03.18 19:56
V noci me budi pracovni myslenky

Ahoj všem :kytka:, obracim se na Vas s prosbou o pomoc… Pracuji na vysoké pozici s odpovědností za cca 70 lidi. Prace me však celkově baví a naplňuje, i když me velmi psychicky vyčerpava… poslední týdny, ted uz asi i měsíce, mám vsak velky problem se spankem… usinam poměrně brzo, cca půl devata az devata. Dyl nevydrzim jsem kaput… :? Ovšem v noci cca 01:00 jsem vzhůru. Respektive me probudi myšlenky, zda je vyfakturovano a tamto a tamto… napadají me různé nedostatky, kdyz usnu tak ne tvrde, ale mam pred ocima lidi z práce, papiry z prace… prostě hlava pracuje… a ja jsem rano zcela KO… prosím nemate s timto nějakou zkušenost? Pomůžu treba prášky na spani? Obcas mam pocit, ze uz blaznim… dekuji za Vase nazory

Reklama

Reakce:

bigl
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 19.03.18 20:01

Prášky jsem nikdy nebrala, ale já myslím, že chodíš spát dost brzo. Kdybych chodila spát v půl deváté, tak dlouhodobě taky nevydržím spát v kuse až do rána. Nevím teda, kdy vstáváš, ale zkusila bych vydržet večer déle, abys spala max těch 7 hodin. Až pokud by to nezabralo, tak možná prášky, ale těch bych se bála, jsou návykové.

Paoloska
Echt Kelišová 7972 příspěvků 19.03.18 20:02

Doporučuji Trittico. Je nenávykové, napíše ti ho i obvoďák a je dobré jak na spaní tak na klid v duši. :hug:

Špageta
Ukecaná baba ;) 1546 příspěvků 19.03.18 20:05

Chodím spát po 10. hodině a taky se budím s myšlenkami na práci (moje hodina je 1 hodina po půlnoci). Navíc jsem v noci schopná vymyslet ty nejhorší scénáře.
Nad prášky jsem taky přemýšlela, ale zatím jsem se neodhodlala…

Pucalkovic Amina
Kecalka 401 příspěvků 19.03.18 20:07
@Anonymní píše:
Ahoj všem :kytka:, obracim se na Vas s prosbou o pomoc… Pracuji na vysoké pozici s odpovědností za cca 70 lidi. Prace me však celkově baví a naplňuje, i když me velmi psychicky vyčerpava… poslední týdny, ted uz asi i měsíce, mám vsak velky problem se spankem… usinam poměrně brzo, cca půl devata az devata. Dyl nevydrzim jsem kaput… :? Ovšem v noci cca 01:00 jsem vzhůru. Respektive me probudi myšlenky, zda je vyfakturovano a tamto a tamto… napadají me různé nedostatky, kdyz usnu tak ne tvrde, ale mam pred ocima lidi z práce, papiry z prace… prostě hlava pracuje… a ja jsem rano zcela KO… prosím nemate s timto nějakou zkušenost? Pomůžu treba prášky na spani? Obcas mam pocit, ze uz blaznim… dekuji za Vase nazory

Ahoj, mám s tím celkem čerstvou zkušenost. Trpěla jsem tím od cca srpna 2016 do června 2017. Nemám tedy odpovědnost za 70 lidí, ale za 7 lidí, ale protože jsme malá firma, tak pokud někdo odpadne, musím to udělat já, protože já umím to, co všech 7, kdežto každý z těch 7 umí jen dílčí oblast. Protože se od toho srpna 2016 do června 2017 střídalo hodně lidí, nedařilo se nám na jednu pozici sehnat nikoho stálého a hrozně mě trápila ta nejistota a množství práce (ke své práci neustále zaučovat a kontrolovat někoho nového), začala jsem špatně spát. K tomu mě začaly trápit zdravotní potíže (přičítám to stresu, bohužel se z toho vyklubala autoimunitní nemoc a už jsem se jí nezbavila). Třeba jsem usnula a za půl hodiny mě vzbudily starosti. Časem jsem spala už jen přerušovaně a měla jsem i pocit, že vůbec nespím. Určitě nezkoušej prášky na spaní, jde o to naučit se rovnováze. Mně k tomu (+ k léčbě nemoci) pomohla čínská medicína. Byliny + akupunktura, dojížděla jsem do FN Hradec Králové. Zhruba po měsíci se mi začalo spát zase jako dřív. K tomu jsem začala žít víc v klidu, pořád jsem si opakovala věty typu, že o nic nejde, že nejde o život, jen o práci. Vím, že je důležitá, ale pořád si říkej, že si nechceš zadělat na žádnou nemoc a snaž se trošku odpočívat, třeba meditovat, cvičit jógu, nebo si říct, že od 8 večer už prostě nezapneš notebook a vypneš si synchronizaci mailů a mobilu.

lenkahav
Kecalka 199 příspěvků 19.03.18 20:11

Já bych změnila zaměstnání, kdyby to mělo trvat moc dlouho. Chápu, že Tě to baví, tomu rozumím. Je to ale asi na prd, když nemůžeš kvůli tomu spát. Mám to samé co Ty, ale buď to přejde nebo to pustím. Prášky ne. Později jít spát bych vyzkoušela..

Anonymní  19.03.18 20:19

Holky tady zakladatelka… zkoušela jsem chodit spát později, ale nejde to… jsem vyčerpaná. Uz se kvůli tomu nedostanu ani nikam „na pivo“, nebo večer mezi lidi vypnout… prostě usinam za chůze… uz ted mi pada hlava… každopádně jsem ráda, ze v tom nejsem sama

mrav
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 19.03.18 20:22
@lenkahav píše:
Já bych změnila zaměstnání, kdyby to mělo trvat moc dlouho. Chápu, že Tě to baví, tomu rozumím. Je to ale asi na prd, když nemůžeš kvůli tomu spát. Mám to samé co Ty, ale buď to přejde nebo to pustím. Prášky ne. Později jít spát bych vyzkoušela..

Já bych práci neměnil, ale vzal bych si 14 dní dovolené a někam vypadl.

ivašot.
Kelišová 5733 příspěvků 19.03.18 20:39
@Paoloska píše:
Doporučuji Trittico. Je nenávykové, napíše ti ho i obvoďák a je dobré jak na spaní tak na klid v duši. :hug:

Trittico mi „zachránilo“ život, když jsem procházela zásadní krizí a nebyla jsem schopná spát.

Paoloska
Echt Kelišová 7972 příspěvků 19.03.18 20:44
@ivašot. píše:
Trittico mi „zachránilo“ život, když jsem procházela zásadní krizí a nebyla jsem schopná spát.

Mě taky ;)

Helileli
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 19.03.18 20:47

Máš spánkovou poruchu v důsledku mizerné duševní hygieny. Začala bych tim, že bych si na den psala seznamy úkolů a postupně odskrtavala. Budeš mít jistotu, že jsi nezapomněla na žádnou fakturu a pokud se něco posune, napíšeš to na další den a nebudeš to muset nosit v hlavě. A měla by sis najít i jinou zábavu než práci, u které budeš moct vypnout, já bych pro začátek volila jógu.

Zkai
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 47 inzerátů 19.03.18 20:54

Seznam nic moc, budit se bude stejně, ze něco mohla udělat lip, nebo nějakej novej geniální nápad, na kterej si ráno nevzpomene…

Lístečka
Ukecaná baba ;) 1188 příspěvků 19.03.18 20:56

Mám to podobně. Nejhorší je neděle, to naspim minimum. Pořád se mi honí hlavou myšlenky, mám to i jiné dny. AD nechci, kdysi jsem měla právě Trittico, ale byla jsem z toho úplně mimo. Spíš bych potřebovala nějaký duševní relax, ale nevim jak na to.

kristynka2014
Stálice 73 příspěvků 19.03.18 21:23

Ja doporucuji kraniosakralni terapii, chodim co 14 dni a jsem jak vymenena, plna energie.

Claire00
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 19.03.18 21:26

Co zkusit uklidňující čaj? Když prožívám stres nebo napětí pomáhá mi Calming tea od Welleca. Má sedativní účinky a usnu jak mimino.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Královská svatba: Proč byli mezi hosty Clooney, Beckhamovi nebo Serena?

O víkendu si královské ano řekli Američanka Meghan Markle (36) a princ Harry... číst dále >

Svatební mejdan: Pippa měla stopku na večírek, zakázali i vtipy na Harryho bývalky!

Svou svatební noc po sobotním obřadu, který dnešní britský tisk nadšeně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama