V noci nespí, já už nemůžu

586
24.7.13 05:49

V noci nespí, já už nemůžu

Milé mamky, prosím vás o radu. Dceři je rok a půl a poslední dobou je to s ní v noci hrůza. Dneska kupříkladu se vzbudila před čtvrtou a už neusnula. Jindy se vzbudí třeba ve dvě a usne znovu až v pět. Občas problém vyřeším tak, že ji nakrmím, ale opravdu nechci vstávat v noci k takhle velkému dítěti. K tomu se navíc v noci hodně převaluje a fňuká ze spánku. Já jsem permanentně nevyspalá, vzteklá, přes den se mi chce jen spát. Co s tím?
K tomu jak se v noci probere, tak nemůžu připravit to mlíko, protože jakmile vstanu z postele, začne hysterák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6741
24.7.13 06:00

@honeymoney a jéje, a nezkoušela jsi pátrat proč tak špatně spiná? zda nemá noční můry nebo se nečeho nebojí? A jak ti spinká přes den?? Určo by jsem vyzkoušela před spaním horké mléko třeba s medem nebo kakao, také hodně pomáhá nějaký čaj hajáneka podobné celkově díko uklinbá a uklidní, nebo i medunkový čaj je super na spaní :palec: Ale úplně vím jak ti je já mám doma dvě prdolky jedna má 6 a spí také nic moc večer usíná okolo 22:30 a rána vstává v půl 7 to je ještě v poho ale mladší má 5,5 měsíců a :pocitac: večer usíná okolo 18-19 hod poté budíček v půl 12, další cca půl 3 a v půl 4 už vstáváme protože jen sebemenší náznak něčeho co připomíná spánek je šílenej randál, pak mi usne až okolo půl 8 tak na půl hod, odpo si dá tak hodinku poo a ještě jedno schrupnutí okolo 16 také tak na půl až 1 hod. připadám si totálně jak magor, kudy chidím tudy spím, hlava totálně vygumovaná že ani nevím co kolikrát chci udělat či říct a o vzteklosti ani nemluvím. Ještě v kolik ti malá usíná večer?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
24.7.13 06:13

No jo, já právě ani nechci druhé, protože to už bych nedala :zed:. Odjakživa chodí spát spíš pozdě - kolem 22.00. Spávala tak do 8.30, s tím, že nejedla v noci tak od 8. měsíce, vždy se jen probudila a když jí zrovna nerostly zuby, tak docela spala. Teď je to ale děs.
Myslím, že má špatný sny - ale opravdu nevím, co s tím se dá dělat. Večer před spaním jí dávám Nutrilon, už je na to dost zvyklá, čaje mi nepije, kaše taky nechce, tak nevím… Leda ještě zkoušet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
24.7.13 06:14

Jooo a odpoledne spí tak hodinu až dvě, jak kdy. Problém je v tom, že ani za nic neusne v postýlce, musím ji uvozit v kočáru a spí venku.
Položit ji samotnou do postýlky, tak řevem zboří dům a neusne do večera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48787
24.7.13 06:17

Nespi ti moc pres den? Kdyby se stalo tohle u nas tak ji dam do postylky hracky ( jakoze tam bývají) aby kdyz se probudi si mohla hrat a ja spat, aby se zabavila.
Pres den uz ych ji nechala spat jen 1× po obede, odpoledne po 15h.uz ne. Nejspis ma prevraceny rezim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
24.7.13 06:17

@honeymoney a má vlastní pokoj nebo spí s váma?
Má režim? Jak to bylo dřív. Je to teď otázka posledních pár dní/týdnů? Změnilo se něco?

U takhle starého dítěte to bude jen nějaká vývojová fáze. Buď chce pozornost a v podstatě tě mučí, že se jí něco nelíbí. Nebo se něco stalo s čím se neumí srovnat…
Nebo má špatně nastavený spánkový režim.

Můžes si zkusit přečíst „každé dítě může dobře spát“, třebas tam najdeš něco chytrého. Obecně bys jí asi měla nechat vyvstekat - říct jí, že je noc a že se spinká. Dát jí maximálně napít. Možná to mléko - pokud spustí histrák nedat. Je už dost velká na to, aby pochopila, že musí počkat (chvilku). Ale tohle samozřejmě až po té, co zjistíš, že jí nic není, že to „nemá příčinu“
V tomhle věku to může být i první puberta

No nedivím se Ti. Vstávat k takhle satrému dítěti by mě naplňovalo zoufalstvím a histerií.
Důležité je taky v kolik chodí spát. Oni děti kolem toho druhého roku spí v noci už jen 10 hodin. Takže jestli chodíspát v 7 tak bude vstávat zřejmě brzy - kolem 5…

Já vstávala prvních 8 měsíců a nemůžu si teď 2 měsíce vnachválit, že už nemusím. Dneska trpím nespavostí já - mladík spinká v postýlce a je mu fajn.

Navíc jestli je to pár dní, třeba jí je vedro…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13669
24.7.13 06:18

@honeymoney a nezkoušela jsi dát dítě do vlastního pokoje? nám se toto osvědčilo u starší cca ve 13 měsících - jednoduše jsme ji budili, když jsme se v posteli otáčeli. případně bych zkusila nějaká homeopatika na spaní - jak je nemám ráda, tak prý jsou s nimi u dětí dost dobré zkušenosti. no a s tou čtvrtou ranní taky jsme to měli, vydrželi jsme s manželem asi týden, kdy jsme na střídačku vstávali s dcerou ve 4, protože si nutně potřebovala hrát (my jsme pospávali na gauči). pak jsme se naštvali, položili ji razantně do postele, že prostě v tuto hodinu se spí a tečka. pár nocí byl jekot, ale pak spala až do sedmi a nechala toho ponocování :mrgreen:
u mladšího to vedu taky tak - prostě před šestou se nevstává a šmitec a může se postavit na hlavu. většinou po pár řvacích pokusech zjistí, že to nemá cenu a spí dál 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
24.7.13 06:19

Aha koukám, že chodí spát pozdě. Ještě mě napadají zuby - kamarádky mi říkala, že je teď potrápily - má dítko 18 měsíců - prý měsíc nespala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
24.7.13 06:20

AA moje dítko je teda taky vzhůru :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48787
24.7.13 06:21

@honeymoney denne ji davas nurofen? Asi to bude souviset se zuby misto nurofenu ji kup mundisal gel nebo jiny gel na dasna a pred spanim po cisteni zubu to natri, kdyz se probudi i v noci, bude to chladit a treba ji to uklidni jestli ji trapi zuby nurofen bych denne nedavala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
586
24.7.13 06:24

Samostatné spaní je u nás problém… Rok jsem v kuse podávala dudlík, dneska se kolikrát v noci vzbudí chce ke mně do postele, jinak řve. Já jsem ochotna ji tam vzít, protože noční hysteráky opravdu z duše nesnáším. Spoléhám na to, že ji to přejde samo - ale kdy?
Bojím se, že kdybych jí dala do pokojíku, tak budu 15× v noci vstávat a chodit ji utěšovat. Což by bylo snad ještě horší.
Nevím, jestli není mimi z toho, že jsme se před měsícem přestěhovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48787
24.7.13 06:25

O pardon jsem to popletla ze nurofen davas denne a ty nutrilon :-) ten bych nechala :-)..
Zkousela si dat i neco sytejsiho na veceri a pak pred spanim dojist UM taky by se budila v noci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13669
24.7.13 06:30

@honeymoney hele, ale to může být tím stěhováním. ještě chvilku vydrž, jestli se to nezlepší. a co manžel? ten nemůže aspoň o víkendu vstávat? utěší ji i on? že by sis aspoň trošku odpočinula. my se třeba u starší dcery střídali. Syna musím utěšovat já, u manžela má hysterák :mrgreen: :mrgreen:
ještě vydrž, jestli se to nesrovná samo. a případně bych zkusila načíst literaturu - už tu byla zmíněna knížka Každé dítě může spát a já mám oblíbenou od Estivilla Dětská nespavost. třeba tam najdeš inspiraci pro tvůj konkrétní případ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20434
24.7.13 06:32

Stěhování to určitě být může. kde má umístěnou postýlku? Není to na nějakém nepříjemném místě? Třeba pod oknem, naproti dveřím… neruší ji nezvyklé světlo z ulice? Hluk, na který není zvyklá - pamatuju, jak jsem jako dítě nikdy nemohla spát u tety a strejdy v Ostravě. Nedaleko jim jezdily šaliny a nebyla jsem na to zvyklá.

A taky radím odstěhovat do vlastního, nám se to osvědčilo u všechn třech. Asi tak od 7m spí sami v pokoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31104
24.7.13 06:34

@honeymoney u nás pokojíček je od 3 měsíců a to jsem vstávala klidně i 10× za noc a kojila jsem v blbých nocech i půl hodin. Trvalo mi přesně 3 dny než mi to přestalo být divné. Jako když už musím vstát, být bdělá na vzetí dítěte z postýlky (v roce a půl už chodí sama),ale stejně musíš nastartovat hlavu, tak jestli udělám kroku 5 nebo 15 je mi teda ukradený.

Když je ale sám v pokojíčku neslyším každé heknutí a otočení. Když spinká a probudí se pobrekne, ale jak nevidí, žádnou odezvu vezme medevěda (dudlíky nevedeme - nechce je) a spí dál.
Když jsme na dovolená a spí s náma v pokoji a vidí nás, probudí se a řve tak dlouho než začneme něco dělat. A to je mu 1O měsíců. V roce a půl je fakt už dávno čas na vlastní pokoj.

Základem je, že vstávat 15× za noc a utěšovat není žádoucí. Jasně že se pak bude budit a chtít maminku, když pokaždé přiběhne. Když ale párkrát bude vyžadovat námahu, tak se na to vybodne a raději bude spát.
Takže když malý spí někde, kde na nás vidí, tak má přes postýlku peřinu (což u vás nehrozí malá už je dost velká, že by jí strhla) a jak nás nevidí, tak prostě spí docela dobře.
Ale u těch větších dětí přes půl roku už taky pozoruju, že se prostě zvuky budí. Takže jsem ráda, že má svůj pokoj, protože bychom ho rušili.

Ovšem jak to budu dělat se dvěma to netuším.

AHA VY JSTE SE PŘESTĚHOVALI… Tak teda zpět, to bych do razantních operací nešla…
Zkuzte jí dát jinam postýlku, asi se jí tam blbě spí.
Je to od té doby co jste se přeštěhovali???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama