V noci se častěji budí hladem ale mléko nedopije

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
8
7.10.21 04:14

V noci se častěji budí hladem ale mléko nedopije

Zdravím maminky chtěla bych se poradit zda nějaká nemáte podobnou zkušenost. Má dcera má momentálně 4 měsíce a je na um. Měla to tak že chodí spát kolem 19.00 poté se budila po 5 hodinách, další pauza po 4 hodinách a celý den papka po 3hod. Ale teď se mi v noci budí hladem po třech hodinách, trochu cucne mléka ale nedopije ho a spi dál. Jenže já jak se vzbudím tak nemůžu usnout :D vím, že jsou různé nemléčné kaše a uvažovala jsem o nich ale trochu se bojím aby neměla problém na velkou- už teď s tím někdy bojujeme. :D vím že asi není řešení jen vydržet ale možná mi něco poradíte :think: jinak mléko do ní netlačím, přes den mi někdy vypije 120ml někdy třeba jen 60ml ale když mi vypila třeba jen 40ml a zkoušela jsem do ní ještě nacpat aspoň trošku tak to stejně pak ublinkla. A zatím je jen na um Beba comfort.
Děkuji předem :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3283
7.10.21 05:15

Proč myslíš, že se ti budi hladem? Miminka se budi i proto, aby se ujistily, že jsou v bezpečí a matka je na blizku. Je to přirozené chování mláďat. Taky ji můžou růst prvni zuby, bolet bricho… Těch důvodu je vic. Řešení je kontakt. Chápu, delat UM 4× za noc musí být vyčerpávající, ale zkus ji utesit jinak než do ni cpat jidlo.
U malych děti se vše rychle mění a to co bylo před tydnem už platit nemusí. Moje aktuálně 10 měsíční se budi tak 5-8× za noc (ja teda kojim) To je prostě fakt a nejakou noc se ještě nevyspime.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
7.10.21 06:20

@Market243
Ahoj, ja bych ji zkusila dat jednou hodne redenou kasi vecer a uvidis, za zkousku nic nedas. Miminka se sice budi, ale to neznamena ze kdyz mas moznost intervaly prodlouzit tak to prece zkusis!
Uz si nepamatuju co smi 4mes za kasi, ale vyvarovala bych se ryzovy, ta stavi.
Naprosto chapu ze pak nespis, mela jsem to taky. Zkus si v noci dat treba banan, to pomaha me.
Dulezity je abys byla vyspana ty a byla v pohode, jinak pak nervy na pochode pres den a mimco taky na nervy ale z tebe :mrgreen:
Brzo zacnes prikrmovat, to taky pomuze na spani ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6328
7.10.21 07:20

To nemusí být hladem. Dudlík má? Nebo by ji stačilo vzít si ji k sobě. Osobně bych kaši nedávala. Jsou to sacharidy, může se hůře trávit a spíše ještě bříško bolet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3826
7.10.21 07:56

Nedopije znamená co? Spíš napiš, kolik vypije. Je to ještě malé miminko, já bych jí dala napít, kolik chce. Jestli to teda není tak, že si jen cucne a spí. Donedávna ještě naše dvouletá vypila v noci 180ml..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
7.10.21 08:21

Já ji mám vedle sebe v postýlce a když je vzhůru tak si tam k ní jakoby lehnu ale budí se tak že začne pofnukavat a když ji nedám flašku tak úplně kravál, napije se a hned usne ale dnes se budila co hodinu… Šila sebou a pak usla. Ona od malička celý den spi u mě nesnese kočár nic takže ji uspávám v šátku a spi u mě ale přes noc se bojím ji mít u sebe skrz monitoru dechu že by přestala dýchat ale na postýlku je od mala zvyklá :nevim: dívala jsem se právě že jsou ty nemléčné kaše kde bych jí sypla tu bebu a jsou bez lepku. No uvidíme jak to bude pokračovat, nerada bych aby se to rozjelo a bylo to tak už pořád :think: zoubky ji sice bolely, rvala si všechno do pusinky, celý den proplakala ale to se už jakoby uklidnilo tak nevím. Jinak vypije u jedné dávky max 120ml a má už 7kg takže asi nestrádá :D a za celý den těch 700ml jak kdy někdy více někdy méně :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
7.10.21 08:32

Jinak dudlík někdy má ale často ho vyplivuje a nechce 😄 a tím že si jen cucne myslím, že vypije třeba jen 40ml a za 2-3 hoďky se budí že má hlad místo toho aby se napila normálně :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
7.10.21 09:16

Náš má 3,5 měsíce a to noční buzení u nás probíhá podobně. Každopádně podle mě to není hladem, protože když nachystáme mléko, taky se napije trochu a pak už nechce. Spí v postýlce. Nakonec to děláme tak, že k němu do postýlky strčím ruku, dám dudlík a chytnu ho za ruku. Když to zabere, nebylo to hladem. :lol: No a někdy je holt vzhůru jen tak a je naštvaný, že je kolem něj tma a nikdo se mu nevěnuje, proto nespokojeně mručí. (Zkoušeli jsme rozsvítit lampičku, a to bylo hned po problému.) Každý pláč a každé vzbuzení nemusí být hned hlad. Když nechce mlíko, zkusila bych kontakt aspoň v podobě té podané ruky, nebo bych to zkusila třeba aspoň chvíli neřešit. Oni se taky teprv učí, co je den, noc, kdy se spí, kdy se jim někdo věnuje a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
7.10.21 09:18

Doporučuju dát někam k posteli ohřívačku s předehřátou vodou, přesně odměřené um, takže příprava mlíka zabere tak 20 vteřin a když ho nechce, dám flašku do ohřívačky, kdyby si to třeba do půl hoďky rozmyslel. Tím pádem ani nemusím vstávat z postele a tolik mi to neruší spánek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
7.10.21 09:42

Je to malé miminko. Přes den ho nosíš a v noci má tu stejnou potřebu kontaktu. Nervi ji kaší, dej dudlík, pohlaď, utěšit, když bude stále vyžadovat láhev tak trochu nabídni. Ale sama asi tušíš ze primárně to hladem nebude. Noční buzení je pro děti přirozené, je to součást vývoje. Málokdo spi i v dospělosti celou noc, jen my se s tím už umíme vypořádat. Dítě ne tak brečí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
8.10.21 08:11

Dotazik

Dobrý den, já mám asi podobný problém malá 2 měsíce někdy mi vypije 50ml někdy 60ml někdy 70ml ale i 90ml jak se jí chce tahat no… taky jsem z toho nějaká špatná nevím jestli to je v pořádku? Jinak predcastne narozena může to být tím že má ještě malý žaludek tak tolik prostě nedá děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
8.10.21 12:18

Máje malá je narozena o tři týdny dříve. Ptala jsem se na to doktora a ten mi řekl „nenutit“! Že si sama řekne když bude chtít. Jenže mě malá nejedla třeba 4 hoďky a pak vypila jen 40ml takže jsem to do ní trochu „rvala“ ale nemělo to cenu, stejně to co jsem do ní nacpala vyblila… Naštěstí se to už spravilo :dance: ale taky nepije pořád stejně, někdy vypije fakt těch 40ml ale už to má nějaký řád :palec: a já už to naštěstí tak nehrotim… Krásné prospívá a to je hlavní :srdce: kolikrát si říkám jak jsem vysilovala kvůli takové blbosti ale první dítko je holt novinka :srdce: a ještě v dnešní době kdy nebyl ani předporodním kurz nic kvůli covidu ale naštěstí jsme to zvládli :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat