V noci se často budí, zhoršuje se to

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Julie298
Nováček 2 příspěvky 13.03.19 20:35
V noci se často budí, zhoršuje se to

Zdravím zkušené maminky, mám doma šestiměsíční holčičku, pořád ji kojím, teď už i přikrmuji. Kojení je pro dceru slast, miluje to, uspává jí to většinou spolehlivě. A v tom je asi zakopaný pes. Vždy okolo půl osmé nakojím, malá u toho usne, položím do postýlky a je klid. Ovšem jen asi na dvě nebo tři hodiny. Vzbudí se a jediný, co jí uspí znovu, je prso nebo když ji nosíme, houpeme se na míči atp. A tak to je po zbytek noci, s tím rozdílem, že už se pak budí klidně i každou hodinu a chce uspat aspoň nošením, někdy má lepší noci a budí se po 2-3 hodinách. Ale většinou je to častěji.

Před měsícem jsme malou odstěhovali do jiného pokoje, takže už nespí s námi v ložnici. Nejdřív se zdálo, že to pomohlo a asi týden to opravdu bylo lepší a budila se třeba jen dvakrát na kojení. Teď už je to ale zas ve starých kolejích a jen to mám složitější v tom, že lítám sem a tam několikrát za noc.

Dlouhodobě se to nedá vydržet, vím, že to budu muset nějak vyřešit, protože nevěřím tomu, že se jí spánek sám nějak urovná až časem (možná ano, ale dva roky čekat nechci). Jak odbourat častý buzení? Bez toho, abych ji nechávala jakkoliv vyřvat? Už jsem četla, že můžu místo kojení nabídnout v noci čaj nebo vodu, ale ještě jsem to nezkoušela - funguje to opravdu?? Já tak nějak tuším, že u nás je to prso tak zásadní, že se dočkám jen celonočního řvaní, ale třeba se mýlím. Ráda kojím přes den, ale v noci sem už vyčerpaná tím neustálým vstáváním a běháním po bytě.. Děkuju za rady a tipy, co s tím.

Přečtěte si článek: Škodí spaní na břiše v těhotenství?

Reakce:
darekp
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 13.03.19 20:41

@Julie298 kdyz to nepomohlo, tak bych ji nastehovala zpatky k vam, v 6 mesicich mi to prijde hrozne brzo, aby byla sama v pokoji (chapu, zr jste zkouseli,,jestli nebude lip spat).. a co dudlik,,ten nepoužívate?? Naucila bych ji na dudlik a zkousela bych misto prsu dat tu vodu,,aby si cucla a pak ji dat dudlik ;)

Aiya
Stálice 59 příspěvků 13.03.19 20:43

Každé dítě to má se spánkem jinak. Můžou to být zuby, může to být rozvoj mozku, který je okolo toho 8. měsíce bouřlivější (třeba k vám dorazil dříve?). U nás se spánek v tomhle období taky dost rozházel, syn se v noci budil co hodinu. Pomohlo jen vydržet, spal v tu dobu tedy s námi v posteli, protože vstávat k němu by pro mě byla sebevražda (nemluvě o chození do vedlejšího pokoje, jak to máte teď vy). Za pár týdnů to přešlo. Přeji hodně sil!

Julie298
Nováček 2 příspěvky 13.03.19 20:55

@darekp já byla dlouho proti tomu, aby s nami nespinkala, byla bych si jí i vzala do postele, kdyby to pomohlo.. Ale nakonec je asi lepší, když spí vedle v pokoji, aspoň se vzájemně nerušíme. Dudlika mi nikdy moc nebrala až jednou už si ho prostě nevzala vůbec a hned vyplivla. V noci to zabíralo dřív jen občas. Tak nevim, zda to zkoušet zase..

Aduš8
Závislačka 4122 příspěvků 13.03.19 20:57

Já mám dítě, které spí v noci celkem v pohodě a těmi fázemi jsme si prošli taky. Ustálilo se to kolem roku, když jsem od kojení odstavila úplně. Kolem půl roku se začal budit co hodinu, takže spal se mnou a já měla jen vyhrnuté triko a pokaždé ho k sobě přitáhla a spala dál. Dneska je mu 16 měsíců a když mu nerostou zuby nebo není nemocný, spí celou noc.

darekp
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 13.03.19 21:00

@Julie298 takze vzit si ji k sobe do postele jste zkousela? Ja nejsem proti spolecnymu spani, u nas to funguje tak, ze vecer ulozim malou k ni do postylky a kdyz se pak rano treba kolem 4.,5. hodiny vzbudi, tak si ji vrzmu k sobe a snazim se ji jeste uspat. Obcas uspesne, obcas bez uspechu :mrgreen: ale kdyz byla treba marod a budila se kazdou chvili, tak jsem si ji proste vzala k sobe a hotovo.. sice se treba vzbudila taky,,ale jak jsem ji mela u sebe, tak jsem ji rychleji uspala, uklidnila a nestalo to takovy usili :) neumim si predstavit chodit do jiny místnosti :?

Alušáček
Závislačka 3578 příspěvků 13.03.19 21:08

@Julie298 V 6 měsících má nárok se budit, moje mladší dcera se hodně budila, řešila jsem to, nebo tedy spíš neresila.. Spala s námi společně v posteli, kdykoliv jsem ji nakojila, neresila pokolikate už, nekoukala na hodiny, často jsem u toho i usnula, rozhodně jsem s ní nechodila nebo neskakala na mici.. Ráno jsem si ani pořádně nepamatovala kolikrát byla vzhůru.. U dcery se střídaly horší a lepší období, kolem 8 měsíců, se budila snad každou hodinu, pak různě, když rostly zuby špatně spala, v podstatě dobře spát začala až ve 3letech když nastoupila do školky. Je to normální, některé děti spi špatně, jen si najít způsob jak to prezit :lol: Vyřvat bych nikdy nenechala, to je hnus, píšeš že usina u kojeni, tak to vyuzivej, proč dělat pokusy když máš spolehlivé uspavadlo..

darekp
Ukecaná baba ;) 2452 příspěvků 13.03.19 21:16

@Alušáček souhlasim, ze skakat na mici a chodit s ni po byte, aby usnula, je nesmysl.. akorat si na to zvykne a pani nebude delat nic jinyho…

Aduska10
Povídálka 35 příspěvků 1 inzerát 13.03.19 21:17

Je to kojenim. Nahradit dudlikem nebo cajikem. Nase mala se taky budila casto, ale spala s nami v posteli. Takze se to dalo. Kdyz jsme ted kojit prestaly, uz se nebudi. Zvyk potrebuje si podudlat. :mrgreen:

LeKi
Stálice 77 příspěvků 13.03.19 21:24

Casty buzeni se u nas zmenilo az ukoncenim nocniho kojeni (malemu je 14 mesicu a nedostava NIC v noci neco prez 14 dni). Kolem toho pul roku se to ustalilo, ze spal od pul 9 do 11-12 a pak vztaval co hodinu, vyjmecne co dve. V 5 se nakojil a spal do pul 8 (vodim starsiho na 8 do skolky). Obcas stacilo jen pomazlit, vetsinou si musel aspon cucnout. Od te 11-12 jsem ho nechala prelez do nasi postele, pac jsem na to nemela silu jinak (a to jeste vztavam obcas za druhym, kdyz marodi, coz v zime ted je mazec). Ted uz jsem si ale rekla, ze takhle to dal nejde a ze prestaneme s nocnim kojenim. Zkousela jsem s nim vztavat a chovat ho, ale mel totalni hysterak a chtel prso (mela jsem tvrdou podprdu rolak). Takze tyden vztaval manzel, ted uz si mrne zvyklo a pohoda, spi najednou celou noc, max se 1× vzbudi (a to to praktikujem fakt 14dni). Nicmene v 6 mesicich to asi neutnes, takze budes muset asi chvilku vydrzet. Stejne to bylo i se starsim. Ten teda pred tim nevztaval tak casto..

Lucgott
Povídálka 14 příspěvků 13.03.19 21:39

Můj syn v tomto období začal spát také mizerně.Nakonec pomohlo více věcí.Večer jsem ho uložila do postýlky a lehla si vedle na postel.Nemluvila na něj a dělala že spím.Funguje to do teď a do deseti minut je většinou tuhej. :) Když začal plakat při usínání,nebo v noci tak do minuty jsem ho nechala plakat,pokud to bylo déle šla jsem k němu znovu ho uložila a zase si lehla( takto klidně i několikrát za sebou).Do týdne byl klid. Přestalo ho to byvit.Někde jsem vyčetla že se dítě musí naučit uklidnit se samo a u nás to funguje. Samozřejmě nepočítám nemoci,to ho nenechám plakat.Když byl nemocný pouštím do teď šumění moře.To zabírá také skvěle…i na mě :D ;)

alilauter
Kecalka 370 příspěvků 1 inzerát 13.03.19 21:41

Co zkusit hacku? Tu zavesnou houpačku, nám pomohla na uspavani a když byla krize, spal v ní celou noc. Je teda pravda,že se z něj stal zavislak, ale zase ve dvou letech už si do ní vlezl a vylezl podle potřeby. Já bych ti ji i půjčila, pokud jsi okolí Prahy. Jen se musí navrtat do stropu úchyt. Ale to většina chlapů zvladne.

nozu
Extra třída :D 12314 příspěvků 14.03.19 05:50

Zkus si přečíst knihu Dětská nespavost. Nám hodně pomohla právě v tom věku 6 měsíců, kdy se mi dcera budila na kojení co hodinu až dvě a já málem zkolabovala z únavy.

maminkadanka
Nováček 3 příspěvky 30.03.19 23:12
uff

Musíš to mít hodně těžký… Moje mimi taky často brečelo, ale pak jsme zistili, že to bylo kvůli špatné matraci. Nevím, jestli jsi nad tím přemýšlela, ale když jsi psala, že měnila i pokoje, zřejmě měnila i postele. Možná ji skutečně bolí záda, nebo se neví dát do správné polohy. My máme fajn matraci, myslí, že značka se jmenuje Slumberland, ale nejsem si jistá.

Váš příspěvek
Reklama