Reklama

V noci se pořád posazuje nebo vstává

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mufka
Povídálka 40 příspěvků 24.08.10 11:59
V noci se pořád posazuje nebo vstává

Ahoj holky, prosím Vás, nezažila jste některá to, že by Vám miminko tak cca od 8. měsíce v noci v postýlce sedalo nebo vstávalo? Budí se i 10× za noc. Někdy pomůže jen, že ji zase položím, někdy chce samozřejmě nakojit…to ale „jen“ tak 3× za noc. jinak malé je 10 měsíců. Zkouším ji někdy chvíli nechat plakat, ale je to bezúčelné, protože ze sedu nebo ze stoje si prostě nelehne, tak je naučená, že jí pomůžu. Už je to prostě zvyk a nevím, jak to odbourat. Jinak mi spinká na boku, na zádech se jí to nelíbí. Když spinká v kočárku, tak spí déle, protože nemá šanci se přetočit. Jinak nemáme ještě žádný zub, tak si říkám, jestli se nebudí i kvůli tomu. Taky jsme po nemoci a hodně se to po tom zhoršilo. Tak děkuju za rady :kytka:

Reklama

Reakce:

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 24.08.10 12:09

No já měla s malým něco podobného. V noci se budil, seděl nebo jsem ho našla na čtyřech, v různých krkolomných polohách. Ptala jsem se na to dr. a ta mi řekla, že se to stává. Děti ve spánku zkouší, co se přes den naučily…lezení, vstávání, posazování…v mozku se jim to všechno promítá a proto ty různé polohy. Prý, že stačí dítko položit a odejít, je možné, že i několikrát za noc. Časem se to upraví........

kecačka
Závislačka 3200 příspěvků 24.08.10 12:09

Ahojky,nevím,ale zuby by to mohly být.. :roll: zkus homeopatikum Sedalia sirup na lepší spánek…a jestli to jsou zuby tak paralen čípky pro děti nebo Nurofen,jinak nevím

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 24.08.10 12:12

Toto se stává v určitých vývojových etapách, kdy dítě udělá pokroky a mozeček je musí určitým způsobem zpracovat. Hodně dětí se v noci budí, když udělalo nějaké nové pokroky. Obě moje děti toto dělaly. Nějak jsem to neřešila a dnes spí obě celou noc - pokud malou netrápí bolavé zoubky :-)

Usnout nedonutíš, ale v noci bych rozhodně nevytahovala z postýlky, ať si hraje, brouká, pokud neřve, tak to nevadí :-)

Machalka
Extra třída :D 11763 příspěvků 24.08.10 12:20

Taky se nám to stávalo, většinou stačilo položit, pohladit a spala dál :-) Hlavně když si malá ještě neumí ze sedu lehnout, tak jí pomož, určo se to časem srovná :wink:

Alík
Echt Kelišová 7863 příspěvků 24.08.10 12:24

jo tak přesně tohle máme s Jendou taky :roll: děláte i několikrát za noc :zed:

mufka
Povídálka 40 příspěvků 24.08.10 12:26

Děkuju za zkušenosti. No tak nějak jsem si to myslela…neřešila bych to, kdyby někdy s pláčem nevstávala co 5 min. Někdy to trvá třeba od půlnoci do půl druhé ráno. Pak spí třeba hodinu nebo dvě a zase. Napadlo mě ještě nějak zúžit prostor v postýlce, ale ona je takový živel, že by to tam asi převálcovala.

mufka
Povídálka 40 příspěvků 24.08.10 12:27

Alíku a kolik je malému? Má už zuby? Nebyl nedávno nemocný? No i když malá vlastně vstávala i před tou nemocí… A je to spíše temperament? Myslím si, že to hodně souvisí i s její povahou. Je hoooodně živá :lol:

Jana206
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 24.08.10 12:30

A proč zúžit prostor v postýlce? Desetiměsíční dítě potřebuje ke spaní prostor, už to není novorozenec ani malý kojenec, který se cítí dobře zavinutý :nevim: Je sice pravda, že některé děti spí ve spacích pytlích, ale moje ne. Starší nesnesl zavinovačku vůbec, mladší ji naopak měla asi 5 měsíců, ale teď raději spí oblečená bez peřiny než jen v tričku pod peřinou. To jsem vypozorovala.

Spíš bych vsadila na rituály před spaním, pravidelné koupání, pravidelné klidné ukládání ke spánku, když se rozhodnu dítě uložit, trvám si na tom, pokud není nutnost, nevytahuju. Zase na druhou stranu, když měly děti nějaká trápení, neklid, bolení zoubků, vzala jsem je k sobě do postele a nijak to vývoj nepoškodilo. Nepraktikovala jsem vykřičovací metody.

mufka
Povídálka 40 příspěvků 24.08.10 12:37

Pro Janu: Zúžit ten prostor jsem chtěla kvůli tomu, že je malá ve spaní hodně pohyblivá. Spí jen na boku, ze kterého se lehce přetočí a probudí se. Jinak s usínáním nemáme žádný problém…spíše se jedná o tu noc.

mufka
Povídálka 40 příspěvků 24.08.10 12:39

Když malou vezmu k sobě do postele, tak se přetočí stejně. Sedí a pláče :nevim:

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.10 13:20

Mám podobnou zkušenost. V 7,5 m jsem zrušila zavinovačku a od té doby furt přetáčela z bříška, na bříšku křičel a neusnul. Od 10ti měsíců přibylo i lezení po postýlce a vstávání. Většinou to bylo tak 3× za noc. Všichni mi slibovali, že to přejde. Nepřešlo. Před 14ti dny to vyhrotil tak, že vstával 20×. Zjistil, že jak vstane, je kolem něj tóčo. Už si nestoupal jen „omylem“ ze spaní, ale zcela cíleně ihned po položení. to už mi došla trpělivost. Takže jsem si dala matraci vedle něj do pokojíčku k postýlce, dala 3 pokusy s položením a když se pak postavil, nechala jsem ho stát. Ležela u jeho postýlky, mluvila tichým hlasem, aby udělal hají, dělala pššš. PO půl hodině se položil sám aa usnul. další noc se položil sám za 10 min a od té doby si nestoupá.

mufka
Povídálka 40 příspěvků 24.08.10 13:31

A plakal u toho? Malá u toho dost pláče, tak to vydržíme tak max. 5 min. Kvůli sousedům i kvůli naší měkké povaze :roll:

neczuz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.10 14:00

bohužel plakal. snažila jsem se vydržet 3,5 měsíce a trpělivě pokládala a přetáčela a čekala až to přejde. jenže poslední 3 dny už to fakt nešlo. hodinu v kuse si stoupal, byl nevyspalý, já taky. jsem proti vyřvávání, ale takle jsem si řekla, že vidí, že jsem u něj, ale na hru stoupnu si a máma položí nepřistoupím.

evíček 84
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 27.05.13 07:20

Mám taky takový problém malej ma 10,5 a uz dlouho porad se budi pobrekava a staci kdyz mu dam dudel nebo cucnot caje, ale uz je to k nevydrzeni se vubec nevyspime ani ja ani muz.Zub zatim zadnej spis mozna zavislot na dudlu když vypadne konec. Navic cim dal hur usina :?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >