Nastupuji do nové práce a bojím se, zda to zvládnu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 21:04
V pondělí nastupuji do práce a bojím se, zda to zvládnu

Ahoj holky, prosím anonym. Spíš se potřebuji vykecat. Včera mi volala paní, zda nemám zájem o poloviční úvazek. Je to hrozně narychlo, potřebují někoho hned. Práce je velmi zajímavá, pracovní doba tedy od pondělí do pátku od 11.00 - 14.00. Což by mi krásně pokrylo docházku školky. Na ranní nic sehnat momentálně nemohu a pořád si říkám, že kdyby mi dítko omarodilo, tak snad vykryji i to hlídání lépe, než ho někam cpát hned v 7.00. Těším se velmi, ale hrozně mi to šrotuje v hlavě. Mám hlavně neskutečný strach, že mi dítě bude opět marodit. Teď se 14 dní drží. Ale pořád nad tím přemýšlím a jsem z toho hotová. Jelikož paragraf si brát určitě nebudu a už vidím, jak by ze mě měli radost :roll: Pořád svým způsobem spoléhám na babičku, kdyby mělo dítě třeba jen „kašel, s kterým mě nepustí do školky“ Nebo na manžela, že si v případě vezme paragraf on. Já snad ani nepřemýšlím nad ničím jiným, než nad těma nemocema. :( Chtěla jsem se zeptat, jak jste do zvládly skloubit všechno vy. Je to taková diskuse o ničem, ale přesto teď na nic jiného nemyslím. Ona je to hlavně pozice, kde nebudu nahraditelná a byl by to nejspíš problém

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
blumen
Hvězda diskuse 45602 příspěvků 29.01.19 21:09
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím anonym. Spíš se potřebuji vykecat. Včera mi volala paní, zda nemám zájem o poloviční úvazek. Je to hrozně narychlo, potřebují někoho hned. Práce je velmi zajímavá, pracovní doba tedy od pondělí do pátku od 11.00 - 14.00. Což by mi krásně pokrylo docházku školky. Na ranní nic sehnat momentálně nemohu a pořád si říkám, že kdyby mi dítko omarodilo, tak snad vykryji i to hlídání lépe, než ho někam cpát hned v 7.00. Těším se velmi, ale hrozně mi to šrotuje v hlavě. Mám hlavně neskutečný strach, že mi dítě bude opět marodit. Teď se 14 dní drží. Ale pořád nad tím přemýšlím a jsem z toho hotová. Jelikož paragraf si brát určitě nebudu a už vidím, jak by ze mě měli radost :roll: Pořád svým způsobem spoléhám na babičku, kdyby mělo dítě třeba jen „kašel, s kterým mě nepustí do školky“ Nebo na manžela, že si v případě vezme paragraf on. Já snad ani nepřemýšlím nad ničím jiným, než nad těma nemocema. :( Chtěla jsem se zeptat, jak jste do zvládly skloubit všechno vy. Je to taková diskuse o ničem, ale přesto teď na nic jiného nemyslím. Ona je to hlavně pozice, kde nebudu nahraditelná a byl by to nejspíš problém

Tak jedna se jen o 3 hodiny denne, to snad hlidani pripadne nejak pokryjete. A za chvili je jaro, mene nemoci. Co na pripadne hlidani rika babicka?

Payus
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 29.01.19 21:10

To vis ze to zvladnes :palec: v pondeli se ti tam bude libit a v utery uz pujdes s radosti :dance: na nemoci nemysli at je neprivolas, ono to vzdycky nejak dopadne, uvidis :)

dedrichov
Závislačka 3237 příspěvků 29.01.19 21:11

Nepíšeš, kolik let je dítko, o které se jedná?

Russet
Extra třída :D 14054 příspěvků 29.01.19 21:13
@Anonymní píše:

Neboj, to dáš!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 21:14
@dedrichov píše:
Nepíšeš, kolik let je dítko, o které se jedná?

V dubnu mu budou 4. V září nastoupil poprvé do školky. A od října docházka šílená. Teď se mi ťuk,ťuk 14 dní drží. Jinak babi kdyžtak pohlídá, když bude potřeba. Ale to je zase to. Každý den když tam bude nakvartýrovanej, tak se jí moc líbit nebude :(

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25877 příspěvků 29.01.19 21:17

No, že by si manžel bral paragraf, abys ty mohla na tři hodiny do práce? To bys ji musela mít sakra dobře placenou.
Tak si zkus najít ještě nějakou další variantu hlídání, aby nebyla vytížená tolik babička.

unuděná
Kelišová 5979 příspěvků 1 inzerát 29.01.19 21:40

Tohle je idealni,ale nesmis z toho vysilovat uz dopredu.Krasna adaptace pro tebe i dite.Nemoci jsou pochopitelne,ale na 3 hodiny denne to urcite zvladnete :palec:

Karleon
Kelišová 5517 příspěvků 29.01.19 21:43

Tak babička by to těch pár hodin zvládnout mohla, neřeknu každý den od osmi do čtyř, ale na těch pár hodin??

unuděná
Kelišová 5979 příspěvků 1 inzerát 29.01.19 21:47

A nejaka moznost dovolene, NV nebo prace z domova v pripade nemoci ditete tam neni? Mas to jako hpp nebo dpp?

Terka14
Kecalka 345 příspěvků 29.01.19 21:51

Jej, jak já ti rozumím. Moje dcera šla do školky ve třech letech a já se vrátila do práce. A byla nemocná tak 3× za měsíc. Hlídání žádné, takže mi nezbylo nic jiného než si brát paragraf. Manžel nás živil, takže ten si ho brát nemohl. Po cca půl roce jsem odešla z práce a zůstala s ní doma. Pak jsem nějaký čas chodila jen na brigády. Ráno jsem vždy vstávala s hrůzou, že bude zase nemocná. Teď už chodí do školy a nemocná skoro nebývá, ale to školkové období bylo fakt něco. Ale každé dítě je jiné. Teď mám roční holčičku a už teď se bojím, co bude až se budu vracet do práce. Jako všichni to tak nějak chápou, že když je dítě nemocné, musí s ním někdo být, ale spíš čekají, že si domluvis nějaké hlídání, ale když prostě babičky nefungují :nevim: :zed: Je to těžké… A vůbec se na to období netěším :roll:

peta81
Ukecaná baba ;) 2208 příspěvků 29.01.19 22:00

vim presne jak se citis. v listopadu jsem nastupovala po peti letech do nove prace, doma dve skolkove deti. tez jsem mela hruzu z nemoci a vecnych paragrafu. hlidani nemame zadne, babicky u nas nefunguji a manzel si paragraf brat nemuze urcite. zatim se tedy deti drzi, byli jsme od te doby doma jen jeden tyden, tuk tuk! ale zaroven jsem vzala takovou lehce podradnou praci, kde ten paragraf az tak nevadi, obejdou se chvili beze me. lepsi praci si budu hledat az tu skolku nejak prezijeme, protoze bych se z tech nervu z paragrafu jinak zblaznila :nevim: takze drzim palce, rada na tohle asi neni, protoze krome rodiny ti asi tezko nekdo bude hlidat nemocne dite.

B EL
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 3 inzeráty 29.01.19 22:14

Naše chodila od dvou let do soukromé školičky na celý den (8,5 hod prac.doba). Taky bývala nemocná, ale nedalo se nic dělat. Pomohla babička i děda, vzali si dovolenou místo nás :) když to nešlo, v práci to pochopili. Nic jiného se dělat nedá, jsme jenom lidi.

Verun83
Echt Kelišová 9259 příspěvků 33 inzerátů 30.01.19 04:46

Nasla jsem si pani na hlidani. V pripade nemoci mi teda pokryje cca 2 dny v tydnu, ale aspon neco. Deti marodi na stridacku od pulky prosince. Nenadelam nic. Muz na paragraf jit nemuze. Babicka pohlida obcas. Proste pak makam jak das, abych dohnala resty. Neco udelam z domu. Uz jsem si tak nejak zvykla. Ale je to stres, to nepopiram.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 09:17
@unuděná píše:
A nejaka moznost dovolene, NV nebo prace z domova v pripade nemoci ditete tam neni? Mas to jako hpp nebo dpp?

Houmáč možný není. Budu mít normálně HPP. Poloviční úvazek. Určitě narok na dovolenou bude, ale přeci jen, první tři měsíce je zkušebka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >