V porodnici nadstandard nebo společný pokoj ?

Anonymní
5.2.21 15:20

V porodnici nadstandard nebo společný pokoj ?

Ahoj, zajímal by mě Váš názor nebo zkušenost. Co byste preferovali Vy? Na šestinedělí mít nadstandard a být na pokoji sám, anebo volit klasicky pokoj kde můžete s jinou maminkou pokecat, ale na druhou stranu se dělite o koupelnu, wc..? Vždy jsem volila nadstandard ale bohuzel pokazde trpím silnými depresemi a uzkostmi kdyz jsem po porodu sama, tak nyní uvažuji ze bych zkusila společný pokoj. Otazka je, jestli to není zase na úkor většího klidu kdy se nebudeme vzajemne s jinou maminkou rušit. Jak to vidíte Vy? Co jste volili a co je podle Vás lepší? Konkretne se jedna o porodnici Bohunice. Moc děkuji za názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1073
5.2.21 15:28

Ja byla na pokoji s jednou maminkou a byla jsem za to rada :)… Kdyz jsme si sly pro caj/do sprchy, druha byla u mimin apod… Pokecaly jsme, poradily se… Takze takove 3 dny na pohodu… Sama bych tam byt nechtela :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4503
5.2.21 15:30

No tak když ti samota působí úzkosti a sama být nechceš, tak jdi na normální pokoj. Já třeba pokecat s cizí ženskou fakt nechci, soukromí je pro mě na prvním místě a VŽDY bych volila nadstandard. Bohužel pokaždé nemusí být volný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21261
5.2.21 15:31

Prvni dite jsem nejdriv byla na spolecnym a pak se uvolnil jednoluzkovy nadstardart a tam jsem mela svaty klid, pac na spolecnem triluzaku se nam budily deti na stridacku a navic mi nevyhovovaly spolecne zachody a sprchy na chodbe.
Druhe dite jsem byla na dvojluzkovem nadstandartu, pac jednoluzak nebyl volny a taky to bylo fajn, druha mamina byla v pohode a navic prvorodicka, tak byla rada, ze uz ta ma nekoho zkusenejsiho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.2.21 15:32

Měla jsem možnost obojího a vybrala bych už jedině nadstandard…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
951
5.2.21 15:34

Já tam třeba při druhém porodu měla velkého chrapajiciho hrocha :(( omlouvám se za ten výraz :( nevzbudilo ji ani breceni vlastního miminka a to bylo přes den, pochybuji, že bychom se pokecaly, ani jsem neměla potřebu, jak při prvním porodu. Naštěstí se šlo na noc přestěhovat a byla jsem pak už jen sama. Takže asi tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
5.2.21 15:34

Já rodila podruhé v prosinci 2020 a stejně davali, pokud to šlo, každou matku zvlášť kvůli covidu. Poprvé jsem byla na standartu a celkem jsem se jako nezkusena pokecala se zkušenou spolukojici…a dozvěděla se věcí.. Kdyby nebyla corona tak chci nadstandart aby mohl manžel a syn na pokoj se mnou. Žádné posedavani na chodbě nebo návštěvní místnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10729
5.2.21 15:38

Já měla štěstí, po prvním porodu jsme byla na pokoji sama, po druhém s jinou maminkou. Příště bych si platila nadstandard. Smutno mi bylo stejně, možná ještě o to víc, protože jí tam neustále chodila rodina a za mnou nikdo. V noci jsme se navzájem budily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6458
5.2.21 15:41

Já rodila naposledy skoro před rokem a první dva dny jsem tam byla sama poslední den už neměli volno tak mi tam dali maminku po císaři vše ok popovídali jsme si nebylo to tak špatné ona měla první a já třetí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31900
5.2.21 15:43
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímal by mě Váš názor nebo zkušenost. Co byste preferovali Vy? Na šestinedělí mít nadstandard a být na pokoji sám, anebo volit klasicky pokoj kde můžete s jinou maminkou pokecat, ale na druhou stranu se dělite o koupelnu, wc..? Vždy jsem volila nadstandard ale bohuzel pokazde trpím silnými depresemi a uzkostmi kdyz jsem po porodu sama, tak nyní uvažuji ze bych zkusila společný pokoj. Otazka je, jestli to není zase na úkor většího klidu kdy se nebudeme vzajemne s jinou maminkou rušit. Jak to vidíte Vy? Co jste volili a co je podle Vás lepší? Konkretne se jedna o porodnici Bohunice. Moc děkuji za názory.

Já bych si vybrala nadstandard, ale ten v Praze nebývá skoro nikdy volný. Věčně je rezervovaný pro nějakou kulišku nebo zaměstnankyni špitálu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
5.2.21 15:44

Měla jsem nadstandard a neměnila bych, s někým dalším na pokoji bych se nevyspala, ani náhodou. Tak jsem měla soukromí, když přišla rodina tak jsme byli v pokoji mohli zůstat déle. Tak když máš pokoj s někým návštěvy jsou mimo pokoj, sice nevím jak je to s návštěvama teď ale určitě velká výhoda. A ono když půjdeš na normální pokoj, tak stejně na něm můžeš být sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
5.2.21 15:44

Já jsem chtěla nadstandard, ale bohužel nebyl volný, takže jsem byla normálně na pokoji s druhou maminkou. Podle mě záleží na koho narazíš. Ta holčina byla celkem fajn, pokecaly jsme, když šla jedna do sprchy, tak ta druhá ohlídala mimča. I teď jsme občas v kontaktu. Záchod s koupelnou jsme měly na chodbě pro nás 2, ale tím, že tam nebyl klíč, tak jsme jednou viděly, že nám tam leze nějaká nepřizpůsobivá z jinýho pokoje :cert: Ale vyříkali jsme si to s ní, že to je pro náš pokoj a pak už dobrý. Ale s nějakou „sockou“ bych být na pokoji teda nechtěla. Ale oni nám říkali v porodnici, že se snaží dávat ty ženský k sobě nějak, aby se to hodilo. Takže třeba taky jiná „nepřizpůsobivá“ byla na pokoji sama, ale zas měla hodně návštěv :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1897
5.2.21 15:46

Já byla na pokoji sama a byla jsem za to ráda. Ono hrozně záleží jak si sednete. Moje kamarádka rodila ještě před coronou a měla tam hrozně hlučnou pani. Chodili jí tam neustále návštěvy, celé odpoledne. U nás v porodnici není žádná návštěvní místnost, chodí se normálně do pokojů. Kamarádka z toho byla dost nešťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26352
5.2.21 15:47

Já byla dvakrát sama a byla jsem za to radši než být s někým na pokoji. Měla jsem jiné starosti než si s někým pokecat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21261
5.2.21 15:47
@Bábrdl píše:
Já bych si vybrala nadstandard, ale ten v Praze nebývá skoro nikdy volný. Věčně je rezervovaný pro nějakou kulišku nebo zaměstnankyni špitálu :nevim:

Rodila jsem u Apolinare a v jednom pripade jsem sla na nadstard po jedne noci na normalnim pokoji, kdyz se uvolnil a v druhem pripadu jsem rovnou z Jipu sla na nadstandard a to na Jipu jsme byly tri a nadstandard jsem chtela jen ja…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat