V poslední době si přijdu často sama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní  13.04.18 16:28
V poslední době si přijdu často sama

Ahoj, v první řadě omlouvám se za anonym, ale je tu pár známých a nechci, aby o mých niterních pocitech věděli.
Nechci svůj „problém“ nafukovat, spíš se potřebuji jenom vyzpovídat. V poslední době se cítím dost sama, ač tomu tak fakticky vůbec není. Mám rodiče a babičku, se všemi velmi dobré vztahy. Snažím se jim věnovat, ale žít s nikým z nich už přeci jen ve svých 27mj nemůžu, už je tam na obou stranách moc třecích ploch. Mám i dost přátel, ale znáte to, někdy nevíte, kam dřív skočit, jindy je zas zvláštní, chluchè období, kdy nikdo nemá čas, jelikoż rodina, partner, dítě, práce…atd. A je to normální a pochopitelné. Svoji práci mám ráda a s kolegy máme nadstandartní vztahy, ale jak asi víte, ta sdílnost má také svoje hranice.
A tak si proplouvám životem, chodím za lidmi mezi lidi, věnuju se sama sobě, mám se dobře. Ale i přes tenhle vsechen životní luxus se mi do života vkrádá samota, plíží se pomalu, ale jistě. Snažím se jí nepodléhat, ale jde to těžko. A tohle vše si vždy uvědomím, když přemýšlím, co s následujícími víkendy nebo když sedím večer doma.
Znáte to někdo? Co s tím? Ráda bych v tomto směru dosáhla jakěsi nirvány, ale je to věru těžké… :nevim:


Reklama

Reakce:
 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 13.04.18 16:36

Partner by nepomohl? Nebo nemužeš najít?

 
Anonymní  13.04.18 16:40

@Martina84 možná pomohl, možná ne…ale už jsem nějakou dobu sama resp. ne úplně krátc a už jsem tak nějak přijala - je to lepší, než hledat a pak se trápit, že to nevychází:/

 
Detsa
Kelišová 7063 příspěvků 13.04.18 17:17

Možná ti skutečně jen chybí partner. Vidím v tvé odpovědi hrozne odevzdání v to, že nemá cenu někoho hledat. Takové reknu smutné smíření s tim, že budeš sama. Není to škoda? :kytka:

 
Karleon
Kelišová 5156 příspěvků 13.04.18 17:17

Chybí ti láska, myslím, že ve dvou by ti bylo líp.

 
Markéta80
Hvězda diskuse 38243 příspěvků 13.04.18 17:20
@Anonymní píše:
@Martina84 možná pomohl, možná ne…ale už jsem nějakou dobu sama resp. ne úplně krátc a už jsem tak nějak přijala - je to lepší, než hledat a pak se trápit, že to nevychází:/

chybí Tě partner, ten by volný čas vyplnil ;)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 9871 příspěvků 13.04.18 17:22

No a kromě partnera ti podle mě chybí děti. Já mám tři a osaměle se teda fakt necítím. Jsem ráda, když jsem chvíli sama na wc. Ve 27 letech jsi nastavená na mateřství, to je podle mě to, co se ti snaží tělo říct. Takže tak.

 
Anonymní  13.04.18 17:28

@MartinaIrena nevím, jestli přímo na mateřství, děti mám ráda, ale potřeba je mít zatím spí…ale asi určitě je to potřeba sdílet život, pořád, ne jen s přáteli nad hrnkem kafe. @Detsa možná je, ale s chlapama to neumím. Ne že bych na ně zanevřela, to vůbec, ale i když už nemám šrámy na duši, za posledních pár let to bolelo, tak je to asi jistý obranný mechanismus. Chlapům se líbím, vím, že jsem i dobrá parťáčka do života, ale Láska se mi i tak vyhýbá…takže to radši nechávám plynout, než zoufale hledat. Ale to jestě neznamená, že sedím doma a lituju se, jsem dost aktivní, ale tohle je čistý vyznání duše.

 
Helileli
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 13.04.18 17:29

Což takhle nějaké zvířátko? Pejska, kočičku, králíčka? Něco chlupatého, co by chtělo tvoji pozornost. ;)

 
zudina
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 13.04.18 17:30
@MartinaIrena píše:
No a kromě partnera ti podle mě chybí děti. Já mám tři a osaměle se teda fakt necítím. Jsem ráda, když jsem chvíli sama na wc. Ve 27 letech jsi nastavená na mateřství, to je podle mě to, co se ti snaží tělo říct. Takže tak.
:mrgreen:
 
Detsa
Kelišová 7063 příspěvků 13.04.18 17:43
@Anonymní píše:
@MartinaIrena nevím, jestli přímo na mateřství, děti mám ráda, ale potřeba je mít zatím spí…ale asi určitě je to potřeba sdílet život, pořád, ne jen s přáteli nad hrnkem kafe. @Detsa možná je, ale s chlapama to neumím. Ne že bych na ně zanevřela, to vůbec, ale i když už nemám šrámy na duši, za posledních pár let to bolelo, tak je to asi jistý obranný mechanismus. Chlapům se líbím, vím, že jsem i dobrá parťáčka do života, ale Láska se mi i tak vyhýbá…takže to radši nechávám plynout, než zoufale hledat. Ale to jestě neznamená, že sedím doma a lituju se, jsem dost aktivní, ale tohle je čistý vyznání duše.

Takových je nás víc, komu se to vyhýbá :kytka:. Však se brzo ukáže. Ber to tak, že zkušenosti už ti toho pravýho ukážou. Ty se nikdy neztratí…

 
lucie.krajcarova
Kecalka 365 příspěvků 98 inzerátů 13.04.18 17:44

Ačkoliv jsem vdaná s dětma, občas mám podobné pocity. Myslím, že je to nedostatek lásky, něhy, to je základní lidská potřeba. Najít partnera není tak snadné, ale myslím, že domácí mazlíček by hodně pomohl, pes či kočka jsou fakt kamarádi a vždy člověka uvítají, když přijde domů. ty pocity jsem měla i v době, kdy jsem s nikým nechodila, prostě jsem stvořená na život v páru..

 
Anonymní  13.04.18 17:49

@lucie.krajcarova psa mám:)) už dlouho. Asi jsem typ jako Ty, taky jsem nesamotář, ač sama být umím. Děkuji všem za porozumění :srdce:

 
lucie.krajcarova
Kecalka 365 příspěvků 98 inzerátů 13.04.18 17:54

A přijde mi, že teď je takové depresivnější období, více lidí teď není ve své kůži, nevím, čím to je. tak třeba je to relativní. U mně asi ne, protože nás čeká rozvod, ale co se dá dělat, když se prostě chlap chce trhnout..

 
jasnahvezda
Stálice 79 příspěvků 13.04.18 18:21

Protože jsme nastaveni tak, že se člověk musí párovat..Cítíme to jako potřebu, nutkání, touhu. Taky jsem to takhle měla. Nicméně věřím, že s přibývajícím věkem bude nutkání menší a život díky tomu klidnější.


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Lekce českým politikům: Polský poslanec nakládá hysterickým „vítačkám“ na BBC

Výrazně zaujatá moderátorka zpravodajského kanálu britské televizní stanice... číst dále >

Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze! Bosák se opřel do kritiků

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >


Reklama