V práci mi dělají peklo - vrátili byste se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  28.02.18 16:39
V práci mi dělají peklo-vrátili by jste se?

Chtěla bych popis co nejvíce zkrátit, ale nevím, zda to půjde. V září mi utekl didaktický test o pár bodů, tudíž mám poslední pokus letos na jaře. Nechtěla jsem být bez práce, i přes to že mi moje mamka říkala, ať jsem doma a trénuji si na maturitu, ale ta představa být celý rok doma to je pro mě šílenost. Nechtěla jsem být ani na pracáku, tak jsem si našla hned práci. Nejdříve byla moje priorita, že nechci do fabriky, jednou jsme byli s kamarádkou 14 dní na brigádě a byl to pro mě kdysi horor tak hlavně proto, že jsem na to nebyla zvyklá. Tak abych řekla pravdu, šáhla jsem po první práci, co byla ranní, odpolední práce v obchodě, nic zrovna nejlepšího ale super lidi práce mě i svým způsobem bavila. Ale teď to začalo, naše šéfova odešla marodit protože už to nedávala, jelikož neměli lidi a musela tam kopat nehorázné přesčasy (které jí nebyli ani zaplaceny) a ještě nemluvím o tom že každý měsíc když nevyšla inventura nám strhávali pravidelně peníze většinou kolem 1600,– spoustu lidí v našim městě se tu prostřídalo v tomto podniku a honem rychle skončili. Za prvé z důvodu platu ( ale to jsem neřešila, protože neplatím vysoký nájem a umím šetřit a když mě ta práce bavila, tak jsem si řekla, že prostě zůstanu). Ale bohužel co odešla naše šéfova tak si vypůjčili z jiného krámu jinou šéfovou, dokud nenajdou nikoho dalšího a začalo to. Tato ženská co tam teď je neumí jednat s lidmi, jedná formou řevem a neumí člověku nic normálního říct, kvůli ní odešli už dvě ženský, kvůli jejímu přístupu. Několikrát se mi stane že mám odpolední a zavolá mi dopoledne, jestli nemůžu přijít do práce, párkrát to pochopím ale aby se to stávalo zvykem a ona pak si tam chodila jen vybíhat na cigárko? Největší rána byla asi ta když mi v neděli večer napsala že zítra přijdu na 16nacku a že jí to nezajímá jestli to zvládnu nebo ne, já samozřejmě blbá a mladá tak to nějak dám, ale nejhorší je že tam nejsou žádné přestávky jak chodí furt lidi a jelikož nekouřím tak jsem na tom ještě víc bitá a to nám strhávají půl hodinu jako přestávku kterou tam nemáme ani, jíme ve stoje když už apod.. Kuřáci si vyběhnou na 10 minutový cígo a já jedu nonstop a obsluhuji. A teď co se stalo, já se všemi tam vycházím dobře, ale s tou šéfovou jsem si nepadla do oka jako většina zaměstnanců. Začalo to že si svolala všechny lidi do kanceláře a začala tam na mě házet špínu, jak je pomlouvám, ponižuji apod. Přitom ona je ta co říká o tamté jak je neschopná o ty další jak jí hned vyhodí jak sežene lidi. Naštěstí pár lidi co tam je mě zná a ví že od ty doby co přišla ona jsou tam jen hádky apod. Ale víte jak jsem se cítila když mě pomlouvala a nadávala sprostě na mou osobu před všema a já byla sama na obchodě. Jsem tolerantní člověk, měla jsem chuť se sebrat a odejít a byl by mi jedno jakýkoliv postih. Nemluvě o tom že už 2 týdny jsem jí tam chodila s horečkami, protože nemají lidi a chtěla jsem jim pomoct a takhle se mi to vrátilo. Poslední dva dny už jsem to upřímně psychicky nedávala, práce, do které jsem se dřív těšila a nevadil mi jednou začas přesčas se pro mě stala totálním peklem a už jen ta představa když jsem tam šla se mi dělalo zle. Samozřejmě jsem to neustála a šla k doktorce ta mi řekla že jsem jak po psychický tak po fyzický stránce úplně vyřízená a hodila mě marod. Této šéfoví sem to oznámila sms že nepřijdu že jdu k doktoru a ona mi ani na sms neodpověděla a řešila to přes jinou zaměstnankyni která mi hned volala a ptala se mě a jako fakt nepřijdeš apod. Tak co to je za přístup? Samozřejmě hned ten den co sem tam nepřišla tak na mě naházela další špínu, když jsem tam šla odnést neschopenku díky bohu už odjela domů a zase mi jen kolega říkal jak mě tam pomlouvala že o holkách říkám to a to a že dokonce jedna kvůli mně chce skončit že jde na jiný pohovor. Přitom to není kvůli mně ale kvůli tomu že jí za nějakých 198 hodin poslali jen 14 tisíc! Beru že to je obchod ale když si vezmu že jinde i v té blbé fabrice by člověk za tyto hodiny měl minimálně 18 tisíc! Teď tu sedím a vypadá to že budu marodit delší dobu a přemýšlím jak se dál rozhodnout, představa se vrátit do této práce kde jdu na ranní a nevím zda odejdu, zda mi nebude nařízená 16nácka, do práce kde přijdu a špiní mě tam taková ženská která mi neumí odepsat na sms kterou jsem jí oznamovala že jdu marodit kdybych aspoň napsala ok nebo něco. Neumí mě ani pozdravit já jí pozdravím a ona mi neodpoví, nevím co jí na mě žere ale dokud tam nebyla nikdo s nikým se nehádal a byli jsme fajn parta. Je tam půjčená nevím do kdy, ale stále přemýšlím, mám se vracet do práce kde v létě je maximálně týden dovolená, přes zimní svátky se chodí do práce, velikonoce. Říkám si, teď máknu naučím se na maturitu a zatím půjdu do fabriky, kde si oddělám svoje, přesčas mi bude hlášen včas, budu mít pořádně zaplaceno, budu mít v létě minimálně 2 týdny dovolený o vánoce ten týden, státní svátky doma a když už do práce pořádně zaplaceno a hlavně! Budu chodit domů s čistou hlavou. Chci váš názor na tuto situaci. Všichni mi říkají ať se na to vykašlu lidi, co tam dělali mě obdivují že tam ještě jsem, já bych tam zůstala ale po tomhle? Už poslední dva měsíce mě to štvalo ty přesčasy a ani člověk si nemůže vzít dovolenou když potřebuje protože prostě nemají lidi a ani je mít nebudou, táhne se to už takhle přes rok :zed:.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní  28.02.18 16:40

Ještě chci dodat že takhle se to táhne přes rok co nemají lidi, protože pořádně neplatí, dávají nehorázný přesčasy, člověk si nic nemůže naplánovat a už se tam prostřídala půlka města takže ví co to je za práci. A aby vám poslali za 200 hodin 14 tisíc?! Protože vlastně strhli ještě inventuru :roll:

Helileli
Ukecaná baba ;) 2497 příspěvků 28.02.18 16:47

V nekvalifikované práci bych neplacené přesčasy nedělala. Přesně takové trubky jako ty utvrzují majitele v tom, že ty platy a neproplácejí přesčasů je vlastně v pořádku.
Už bych se nevrátila, v klidu bych se připravovala na zkoušku. Ještě se v životě napracujes, nemusíš se strhat na začátku.

iiiv
Extra třída :D 10646 příspěvků 28.02.18 16:49

Ne, já bych odešla hned první den po tom co by mě začal někdo ponižovat

elle21
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 28.02.18 16:49

Už to že si ji nechala, aby se k tobě takhle chovala je špatně..podle mě nemáš co ztratit když odejdeš, rozhodnutí je ale na tobě..

Anonymní  28.02.18 16:52

@Helileli ano jsem hloupá že jsem si to od nenechala líbit. Vím že se tam už vrátit nechci ale pořád říkám zda jsem neudělala chybu a neměla jsem si na ní otevřít pusu ale dělat tohle do nekonečna, takový přesčasy a žádný volno opravdu nechci. :zed: Akorát nevím, pokud pak seženu novou práci tak je tam 2 měsíční výpovědní lhůta, spoustu známých mi řeklo že odejdou normálně na áčka s tím že se v té nové firmě domluví a áčka jim pak smažou ale na internetu jsem četla že mohu za to dostat pokutu :think: a pokud mají málo lidí tak si to může odůvodnit že sem jim způsobila nějakou újmu, tudíž ještě přemýšlím že pokud by to nešlo na dohodu což s ní ani řeč není tak bych hold po tu 2 měsíční výpovědní lhůtu marodila, protože vrátit se tam je pro mě totální psycho a i ta doktorka to na mě viděla.

Anonymní  28.02.18 16:52

@elle21 když jsem si na ní otevřela pusu tak mi řekla že takového fracka nebude poslouchat :mrgreen: a ono je někdy fakt lepší mlčet, protože já bych se pak už vážně neudržela..

vokishka
Extra třída :D 11549 příspěvků 28.02.18 16:56

NO, dám ještě takovou drobnou radu. Pokud chcete odmaturovat z didaktického testu, ještě byste měla zapracovat na gramatice.

AstraG
Závislačka 4338 příspěvků 28.02.18 17:14

Přečasy odmítni, ona tě nevyhodí, to jí žádný oblastní neschválí. Strhávání za inventuru chápu. Buď umíte, nebo neumíte hospodařit. Pokud máte manka, je jasné, že se to zaměstnavateli nelíbí. to je normální postup. My máme taky podepsanou hmotku a pokud se nevejdeme do inventury, jdeme domů se základem. Resp. naše prodejna ne, my vycházíme do plusu. Ale pokud probedníte i ztratné není divu, že to firma chce zaplatit.
Pokud si tam nespokojená, najdi si něco jinýho. Obchod nedoporučuju, chodí to všude stejně.

bonika69
Stálice 79 příspěvků 28.02.18 17:17

Doufám, že máte schované výplatní pásky a nějakou evidenci odpracované doby - ta by měla být podepsaná vedoucí. A nahlásit na inspektorát bezpečnosti práce při UP. tyhle praktiky firem mě vytáčejí do nepříčetnosti. Nechápu, že si to prodavačky nechají líbit. Za to jsou takové pokuty, že si to nikdo víc nedovolí. Lidi v tom obchodě jsou ovce.

AstraG
Závislačka 4338 příspěvků 28.02.18 17:25

@bonika69 Jenže na pásce ty hodiny nemáš. Tam máš jen ty, které odpovídají danému měsíci. Jak někomu dokážeš, že odděláš přes 200 hodin a na pásce más 160?

bonika69
Stálice 79 příspěvků 28.02.18 17:31

Musí být nějaký měsíční výkaz a ten podepisuje vedoucí i zaměstnanec. Tohle chce každá kontrola vidět. já už jsem o těch praktikách v obchodech slyšela, neproplácení přesčasů, příplatků, kdyby to dali těm lidem na černo na ruku, neřeknu půl slova, ale za 200 hodin nemůže mít 14000,– čistého. I přesčasy mají roční limit, kolem 270 hodin max.

elle21
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 28.02.18 17:38
@Anonymní píše:
@elle21 když jsem si na ní otevřela pusu tak mi řekla že takového fracka nebude poslouchat :mrgreen: a ono je někdy fakt lepší mlčet, protože já bych se pak už vážně neudržela..

tak to se plete paní, zaměstnanci mají taky svá práva..to už bych si na stěžovala..

Bebuše
Echt Kelišová 7825 příspěvků 1 inzerát 28.02.18 18:06

Marodíš, tak máš čas přemýšlet. Výpověď můžeš dát vždycky, píšeš, že jsi pracovat nemusela.
I vedoucí prodejny má svého nadřízeného. Pokud se nikdo neozve, bude se k lidem takhle chovat dál. Zaměstnanec má svoje práva a vedoucí je musí dodržet. A jak píše výkazy je otázka… pochybuji, že by řetězec zaplatil běžný počet hodin (když je nedostatek pracivníků) a dělá se přesčas a vedoucí nemůže nabídnout čerpání třeba jako náhradní volno.
Nepsala bych na emimino, ale nad4ízenému (oblastní vedoucí?). Odejít můžeš vždy, třeba se něco změní (vedoucí?)…

Anonymní  28.02.18 18:18

@Bebuše s oblastní vedoucí jsme to řešili a vždycky se to otočilo proti nám protože jsou kamarádky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Prokleté manželství Lály s choromyslnou fanynkou: Vydírání sebevraždou ho zlomilo!

Nezapomenutelný herec Ladislav Pešek se stal již v mládí hvězdou stříbrného... číst dále >

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama