V práci po rodičáku jako slon v porcelánu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 15:41
V práci po rodičáku jako slon v porcelánu

Ahoj holky,

nastoupila jsem do práce po rodičáku a hrůza - dělám chyby /nejsou fatální/ i opakovaně, i když se snažím po sobě práci kontrolovat, prostě nevím kdy se to konečně zlomí. Před 5-ti lety jsem tuhle práci dělala s přehledem a teď se prostě do toho nemůžu dostat. Jsem tam teď třetí měsíc, zatím na třetinu úvazku, nevím jestli pomůže když nastoupím na větší úvazek (mám to brzy v plánu).
anonymně, stydím se za to, sebevědomí fakt nula :-(
 V.

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 15:43

Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli to máte/jste měla některá stejně a jak z toho ven, co Vám pomohlo?
 V.

vulpes
Závislačka 4857 příspěvků 29.11.17 15:53

Jak mate tu třetinu úvazku rozloženou? Rovnoměrně, jakože chodíte 5 dní v týdnu na ty 2-3h? Pokud takto, tak bych řekla, že ty chyby by mohly pramenit z toho, že prostě než stihnete „přepnout“ z domova do toho pracovního nasazení, tak už zas skoro jdete domů, nebo už myslíte na to, že už zas musíte domů a cestou zařídit to a to a po návratu zas tohle…
Jsem si jistá, že větší úvazek by spíš pomohl.

Mám zkušenosti, když se zaučují nováčci na nějakou komplikovanější práci, tak částečné úvazky jsou velký problém, přesně z tohoto důvodu. Trvá to pak věčnost a stále dělají chyby.

Ou
Závislačka 4750 příspěvků 29.11.17 15:56

Tak to má skoro každý, pracovní návyky nejsou jako jízda na kole, zapomíná se to a je potřeba je vytrénovat znova od začátku. Naštěstí to jde rychleji, než absolventům bez praxe, co se je musí úplně naučit.

Větší úvazek pochopitelně dá víc prostoru pro zapracování se. Imho už se to zlomí brzo. Respektive pokud budeš mít přes vánoce delší volno, tak je možné, že to zase spadne trošku dolu, ale koncem ledna bych si tipla, že budeš úplně v pohodě.

Kimiska1
Kecalka 152 příspěvků 29.11.17 15:58

Meli jsme takhle dve kolegyne, ktere se vracely po materske. Jedna po 2 letech, druha po peti. Hlavne to chce klid. Asi se budes citit jak vygumovana, ale to zes stejnou praci umela drive bez obtizi a ted to nejde chce jen cas. Ber to, ze jsi proste zase zacatecnik, nestyd se zeptat a netrap se, ze to jde pomalu. Obe kolegyne to do nekolika mesicu zvladly a ta jedna do roka i povysila :). Jsi ted nastavena jinak, hlavou se ti honi co dite doma nebo ve skolce, mas vic povinnosti. Az nastoupis na plno, sedne si to, v hlave prepnes, ze ted jsi v praci a budes se lip soustredit. Pri kratkem uvazku je to horsi. Nestahuj kalhoty, brod je daleko :). Pujde to a sebevedomi se zlepsi.

Uživatel je onlineRusset
Echt Kelišová 9358 příspěvků 29.11.17 16:27

Teď jsem čtvrtý měsíc po rodičáku a je to mnohem lepší než zkraje. Ale od začátku jedu na plný úvazek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 16:34
@vulpes píše:
Jak mate tu třetinu úvazku rozloženou? Rovnoměrně, jakože chodíte 5 dní v týdnu na ty 2-3h? Pokud takto, tak bych řekla, že ty chyby by mohly pramenit z toho, že prostě než stihnete „přepnout“ z domova do toho pracovního nasazení, tak už zas skoro jdete domů, nebo už myslíte na to, že už zas musíte domů a cestou zařídit to a to a po návratu zas tohle…
Jsem si jistá, že větší úvazek by spíš pomohl.Mám zkušenosti, když se zaučují nováčci na nějakou komplikovanější práci, tak částečné úvazky jsou velký problém, přesně z tohoto důvodu. Trvá to pak věčnost a stále dělají chyby.

Mám to tak že 3× týdně na 4-5hodin, já musím taky věřit že už se to zlomí, je mi fakt mizerně- někteří mne i nechají se v tom vykoupat…V. Tak se budu těšit na ty dvě třetiny, ještěže (snad)budou už v lednu
 V.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 16:38
@Ou píše:
Tak to má skoro každý, pracovní návyky nejsou jako jízda na kole, zapomíná se to a je potřeba je vytrénovat znova od začátku. Naštěstí to jde rychleji, než absolventům bez praxe, co se je musí úplně naučit.Větší úvazek pochopitelně dá víc prostoru pro zapracování se. Imho už se to zlomí brzo. Respektive pokud budeš mít přes vánoce delší volno, tak je možné, že to zase spadne trošku dolu, ale koncem ledna bych si tipla, že budeš úplně v pohodě.

To mne povzbudilo, děkuji! V současné době je to snad můj největší problém, děti hodné, poslouchají a jsou zatím ťuk-ťuk zdravé, manžel ok, já si tak přála jít do práce a teď :zed: :zed:

V.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 16:42
@Kimiska1 píše:
Meli jsme takhle dve kolegyne, ktere se vracely po materske. Jedna po 2 letech, druha po peti. Hlavne to chce klid. Asi se budes citit jak vygumovana, ale to zes stejnou praci umela drive bez obtizi a ted to nejde chce jen cas. Ber to, ze jsi proste zase zacatecnik, nestyd se zeptat a netrap se, ze to jde pomalu. Obe kolegyne to do nekolika mesicu zvladly a ta jedna do roka i povysila :). Jsi ted nastavena jinak, hlavou se ti honi co dite doma nebo ve skolce, mas vic povinnosti. Az nastoupis na plno, sedne si to, v hlave prepnes, ze ted jsi v praci a budes se lip soustredit. Pri kratkem uvazku je to horsi. Nestahuj kalhoty, brod je daleko :). Pujde to a sebevedomi se zlepsi.

Máš pravdu, povinností je víc než před dětmi a pořád se s tím vlastně sžíváme všichni i doma, doufám že jim v práci nedojde trpělivost a opravdu si to sedne…bych to už potřebovala jako sůl, z mých dosavadních výsledků totiž plyne že bych snad měla zůstat v domácnosti… :oops:
 V.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 16:43

@Russet Povzbudivé!
Dík! :palec:

JaniceB
Extra třída :D 13119 příspěvků 9 inzerátů 29.11.17 16:58

Ahojky. Jestli te uklidnim, tak jsem na tom taky tak a to jsem byla doma jen rok a pul:)))))) Hodne veci se za tu dobu zmeni a kazdemu nejakou dobu trva, nez do toho zase zapadne…Ja jsem tedy v praci zpet prvni mesic, ale taky bojuji…take na kratsim uvazku, chodim na 4 hodiny. A pravda je, ze mi to jde lepe az ke konci smeny:)))

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.17 17:20

@JaniceB Ahojky, uklidnilo :-) hrozně moc! Připadala jsem si jako jediná nemožná na světě…

JaniceB
Extra třída :D 13119 příspěvků 9 inzerátů 29.11.17 23:05

:-))) V klidu hele, dej si trochu casu a hod se vic do klidu. Urcite nejsi jedina, ktera ma tenhle problem…a pak, kdo nedela chyby…Ty treba casem dospejes do faze, ze je delat nebudes. Pak jsou taci, co je delaji porad a vubec se tim netrapi. Jsi na sebe prilis prisna. Tak hlavu vzhuru. Kazdy den bude lepe. :hug:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Reklama