Reklama

V případě preferovanějšího kamaráda se k druhému chová ošklivě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Origamia
Kecalka 121 příspěvků 09.10.18 13:25
V případě preferovanějšího kamaráda se k druhému chová ošklivě

Ahoj :kytka: Setkala jsem se už vícekrát se situací, kdy si dítě hraje hezky s druhým, kamarádi jak se patří. Jenže pak se stane to, že do stejného domu přijede například jiný kamarád a dítě změní postoj, k oblíbenějšímu kamarádovi se chová hezky, druhého ignoruje nedej boze se k nemu chová ošklivě (štěká po něm, strká, posílá pryč aj). Prostě velká změna, ustrkované dítě nechápe co je jinak, proč se takhle jeho kamarád chová. Přiznám se, že i ja jako dospělá, i když chapu, že děti jsou děti a ty dva k sobě mají třeba i věkově blíž…tak lidsky z toho mám negativní pocity. Samozřejmě když oblíbenější kamarád odjede začne se opět chtít strašně kamarádit s odstrčeným kamarádem. Chtěla jsem se optat, pokud toto znáte, jak reagujete, jak to případně smutnému prckovi vysvětlíte. Jaký je váš názor na to jako rodiče? Dělají to normálně děti, či je to spíše osobností rys? Děkuji, trochu si to potřebuji porovnat, zatím jsem ve výchově netápala, až tady by se mi hodil pohled z venčí, snad jsem to dobře popsala.

Reklama

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17169 příspěvků 26 inzerátů 09.10.18 13:32

@Origamia Kolik je dítěti? A jo, setkala. Syn zazdí sestru, pokud tu má kamarády svého věku a naopak on je upozaděn školním synem sousedů, když mu příjdou spolužáci. Tam je to otázka věku/zájmů a přijde mi to přirozené. Jen na to mladší dítě nesmí být ošklivý.
Pokud jde o stejně staré děti, tak já třeba synovi vysvětluju, že když má doma kamaráda(y), tak se má chovat jako hostitel. Nenechat jednoho někde v koutě apod. On si ostatně už sám zažil, že byl někam pozvaný a kamarád si nakonec vzal mobil a se synem si vůbec nehrál. A příjemné mu to nebylo.
Ty jako dospělý můžeš to upozaděné dítě taky trochu podpořit, aby nebyl v roli odstrčeného.

Chumchalice
Kecalka 148 příspěvků 09.10.18 13:38

Kdyz synovi (3r) prijde na navstevu kamarad (3r), tak syn zacne vrcet a stekat na mladsiho (7mes), se kterym si obvykle hezky hraje. Proste má momentalne lepsi zabavu a ma strach, ze by ji ten malý pokazil. V tom pripade tam sedim s nima a snazim se zapojit vsechny do hry, aby se naucili, ze je kazdy clen dulezity :nevim: pak czdycky vecer mu rikam, jak je brácha dulezity, ze s nim bude cely zivot a je to jeho nejlepsi kamarad :srdce: . Jako malá si pamatuju, ze me taky parta se starsi sestrou odstrkovali :? No nasledkem je, ze jsem nejradeji sama a nejsem tymovy hrac. Na Tvem miste bych proste zkusila zapojit i toho „nechteneho“ kamarada. A synovi to vysvetlit :think:

kilčo
Kecalka 136 příspěvků 09.10.18 14:38

takto se chovají bohužel i dospělí,holt taky bývalé děti :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >