V roce a půl má zubní kaz-z nočního kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pocker
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 20.05.19 12:32
V roce a půl má zubní kaz-z nočního kojení?

Ahoj holky, dnes jsem našla malému malý kaz na zadním zoubku. Až půjdu k dětské zubařce, budu mít přednášku jak noční kojení ničí zuby. Proto chci noční kojení ukončit, ale nevím jak, malej je hroznej závislák na nočním kojení. Když nedostane prso, nikdo se nevyspí a dokáže řvát celou noc. Navíc přechod na UM není taky žádná sranda, po každém UM zvrací a mléčné potřebuje říkala dětská lékařka. Co byste dělali na mém místě VY?? Nechci aby měl malej v tak nízkém věku zkažené zuby. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 1 inzerát 20.05.19 12:35

V 18m jsem dávno nekojila a UM taky nedávala (nikdy, malá ho nechtěla), takže s tím se netrap, normálně odstav a dávej pevnou stravu. Mlíko může kravský, moje dcera pije hodně i různý rostlinný.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 20.05.19 12:37

@pocker UM nepotřebuje, stačí mléčné výrobky. Jogurty, sýry, tvaroh… Já dceři dávám na večer UM, ale jen proto že ho vyžaduje, ale dáváme před mytím zubu, a potom ráno.
Neměl náhodou syn antibiotika teď někdy???

pocker
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 20.05.19 12:40

@Veru1987 antibiotika měl asi před 3 týdny.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 20.05.19 12:42
@pocker píše:
@Veru1987 antibiotika měl asi před 3 týdny.

Ono po atb může být kaz, od kamarádky syn to taky mívá, nějak to prý oslabí sklovinu. Přesně nevím. Ale může to být. Ale zase nevím za jak dlouho atd.

7.straka
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 20.05.19 12:44

Tak kojení zuby neničí. Někde jsem četla, že naopak obsahuje nějaké látky, které pomáhají k remineralizaci skloviny. Kojila jsem obě děti dlouho, problém se zoubky nemá žádná. Spíš než kojení je problém sladké pití, sladkosti a špatná ústní hygiena.

beruska777
Kecalka 322 příspěvků 20.05.19 12:46

@pocker Můj názor je že je to blbost aby měl kaz z nočního kojení já ještě malou na noc stále kojím a kaz nemá. Pokud chceš i tak odstavit od kojení tak UM už dávat nemusíš pokud bude mít prcek bohatý jídelníček tak je zbytečné do něj cpát UM.

a12
Hvězda diskuse 36644 příspěvků 20.05.19 12:49
@pocker píše:
Ahoj holky, dnes jsem našla malému malý kaz na zadním zoubku. Až půjdu k dětské zubařce, budu mít přednášku jak noční kojení ničí zuby. Proto chci noční kojení ukončit, ale nevím jak, malej je hroznej závislák na nočním kojení. Když nedostane prso, nikdo se nevyspí a dokáže řvát celou noc. Navíc přechod na UM není taky žádná sranda, po každém UM zvrací a mléčné potřebuje říkala dětská lékařka. Co byste dělali na mém místě VY?? Nechci aby měl malej v tak nízkém věku zkažené zuby. Děkuji.

A co by si vyresila UM? V noci bys mu ho stejně nedavala, to je na zoubky určitě horsi nez kojeni

unuděná
Echt Kelišová 7655 příspěvků 20.05.19 12:58

Moje dcera měla ve 2 letech taky kaz a dle dětské zubařky (velmi dobré) také z nočního kojení (kojila jsem ale jen do roka). Prý v místě, kde jazýček při spánku překryje zuby. Takže blbost to zřejmě není. Zachovala bych kojení večer (pak vyčistit zoubky) a ráno po probuzení, ale v noci už takhle staré dítě kojit na hlad nepotřebuje.

Daisy86
Povídálka 43 příspěvků 20.05.19 13:05
@Veru1987 píše:
Ono po atb může být kaz, od kamarádky syn to taky mívá, nějak to prý oslabí sklovinu. Přesně nevím. Ale může to být. Ale zase nevím za jak dlouho atd.

To je hloupost. Bylo to dřív, když se dávaly dětem tetracykliny, což se dnes neděje.

lluuccc
Kecalka 159 příspěvků 21 inzerátů 20.05.19 13:15

Nevidím důvod noční kojení ukončovat a je nesmysl dávat UM. Jste super, že kojíte. Dáváte mrňouskovi to nejlepší co můžete a můžu jen doporučit v tom pokračovat. V roce a půl kojení jednoznačně potřebuje jak pro zdravý vývoj, který je v jeho věku rychlý, tak jako emoční upokojení. Ja kojím 2r8m (i v noci často, jinak neusne) a zoubky má úplně zdravé (večer vyčistíme a na uspání kojíme a pak 4× až 8× v noci a nad ránem je nacuclá pořád) takže v tom bych problém neviděla. Přečtěte si nějaké články (na netu jich je spousta) o prospěšnosti kojení, dlouhodobé kojení a pod. Média, reklamy se snaží prodat za každou cenu a pak se to takto vryje do podvědomí všech, a zapomínají na přirozenou potřebu kojení :)

katuska1984
Kecalka 472 příspěvků 20.05.19 13:49

Mam 17 mes syna, prokojene noci
pak 14 a 10 l dcery, obe kojene pres 2 roky a kaz meli az kolem skolniho veku. nemyslik, ze to souvisi s kojenim

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1412 příspěvků 20.05.19 16:33
@lluuccc píše:
Nevidím důvod noční kojení ukončovat a je nesmysl dávat UM. Jste super, že kojíte. Dáváte mrňouskovi to nejlepší co můžete a můžu jen doporučit v tom pokračovat. V roce a půl kojení jednoznačně potřebuje jak pro zdravý vývoj, který je v jeho věku rychlý, tak jako emoční upokojení. Ja kojím 2r8m (i v noci často, jinak neusne) a zoubky má úplně zdravé (večer vyčistíme a na uspání kojíme a pak 4× až 8× v noci a nad ránem je nacuclá pořád) takže v tom bych problém neviděla. Přečtěte si nějaké články (na netu jich je spousta) o prospěšnosti kojení, dlouhodobé kojení a pod. Média, reklamy se snaží prodat za každou cenu a pak se to takto vryje do podvědomí všech, a zapomínají na přirozenou potřebu kojení :)

8× v noci skoro trilete? To uz je dost velke bych rekla

nozu
Extra třída :D 12482 příspěvků 20.05.19 18:30

Záleží na celkovém stavu zubní skloviny. Některé děti se mohou kojit několikrát za noc a zuby mají ukázkové, některým se zuby zkazí. Já jsem takto bohužel v dobré víře odrovnala synovi spodní 4 a 5 na obou stranách. A to měl pouze UM před spaním, poté jsme zuby čistili. Akorát ho měl skoro do 3 let a to se mu na zubech projevilo. Takže já bych v případě, že se začínají objevovat problémy a kazy, kojení bez diskusí utnula a UM také nedávala - mléčná dávka se dá úplně bez problémů nahnat sýry, jogurty a kefíry. Dítě už je velké dost a nepotřebuje jíst v průběhu noci. Holt dítěti vysvětlíš, že mlíčko v noci není. Ať k němu vstává klidně tatínek. On to pochopí a přijme, pokud ty budeš vnitřně přesvědčená, že to tak má být. Máš jedinou nevýhodu - už jsi dle popisu několikrát zkusila přestat v noci kojit a dítě zjistilo, že když bude dostatečně vytrvalé, ustoupíš. Holt to bude o tom, kdo z vás je vytrvalejší. (a teď mě zastánkyně kojení sežerou 8) :mrgreen: )

iizabela
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 21.05.19 13:47

Dobrý zubař, který se vzdělává ví, ze z kojení se zuby opravdu nekazi…existují na to i odborné studie, které vznik zubního kazu v souvislosti s kojením neprokázaly, ba naopak…
Naopak UM obsahuje cukry, které zubní kaz způsobit mohou…(stačí si přečíst složení) :mavam:
 https://www.mamila.sk/…nie-a-zubky/

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama