V sedmi letech odmítá kakat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  25.03.18 04:11
V sedmi letech odmítá kakat

Dobrý den,
prosím o zkušenosti. Má sedmiletá dcera odmítá chodit na velkou, důsledkem jsou stále ušpiněné kalhoty a nafouklé břicho. Již jednou jsme skončily na pohotovosti, kde se jí nakonec po dvou čípkách a třech hodinách tlačení podařilo vyprázdnit, ale už je to tady zase. Snažím se jí dávat jídla beze zbytku, ovoce, kefíry atd.,laktulozu, nic nepomáhá, prostě nepůjde, drží to v sobě. Máte s tím někdo zkušenosti? Co vám pomohlo?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Halamka
Závislačka 3309 příspěvků 25.03.18 06:48

Jestli měla někdy problém třeba se zácpou a bolelo ji kakání, může tam být psychický blok. Zkusila bych nejdříve vyloučit fyzickou příčinu (byly jste u dr?) a pokud se nic neprokáže, asi bych sáhla po pomoci psychologa.

cecetka
Kelišová 7114 příspěvků 25.03.18 07:56

Taky me napadlo, jestli ji to neboli :nevim: Rozhodne bych to resila s pediatrem.

Anonymní  25.03.18 07:56

Já tenhle problém měla do 16-17 kdy jsem si uvědomila, že si vlastně ubližuju. Jednou jsme se k tomu tématu dostali se sestrou, ta šla dokonce k psychologovi ve 20 a prý je to u holčiček časté, protože jim chození na velkou připadá „fujky“ a taky se to častěji stává u dětí které jsou nuceny chodit na nočník dřív, než jsou na to připravené.

Lychee13
Závislačka 2983 příspěvků 25.03.18 08:19

Zkuste kineziologii. Neteř měla stejný problém ještě v 10ti letech a po jedné návštěvě chodí na velkou úplně bez problémů.

novakova.t
Závislačka 2959 příspěvků 25.03.18 08:26

Dcera tohle ma taky a v lete jí bude 5. Doktorka nám radila nějaký vlhceny ubrousky hezky aby se sama utirala jelikož ani to nepomáhá tak nevím. Horší bude ze ona se za to stydí ani ve skolce to neřekne a doma to říká jen me. Jen nevim co sní bude dlat psycholozka kdyz ona nechce komunikovat. Ani u dětské…vzdy za bombon zamumla prosím a dekuji…vic z ni nikdo nevymackne :nevim: Proste se stydí

Holibu
Povídálka 11 příspěvků 25.03.18 08:57

Ahoj muj syn ma tri roky a od te doby co nema pleny ma taky problem s kadenim. Ted se to zlepsilo. Ale predtim to umyslne zadrzoval, delal sceny kdyz se mu chtelo, nechtel ani chodit curat protoze mel pritom nutkani kadit. Pokazde jsem to poznala zacal poskakovat nebo se valet po zemi, knoural, nedal se uklidnit. Nekolikrat jsem ho i nasilim posadila na zachod nakonec to nevydzel a vykadil se. Nekolikrat se i pocural a pokadil kdyz uz to neslo. Kazdopadne nam pomohlo hodne vysvetlovat a chvalit, nevim jak u tech starsich u nas to pomohlo. Davala sem i odmenu kdyz si sam rekl ze chce. Obcas ho to jeste chytne a knoura, ale vetsinou uz prijde sam nebo pri curani rekne ze chce kakat.

Šarlota4
Echt Kelišová 9437 příspěvků 25.03.18 09:18

Moje 3 leta ma taky. Nejde treba tyden! Jsem z toho uz na nervy. Byli jsme i ve spitale na sonu a klistyru. Takze je to psychicke. Davam lactulosu ( k nicemu) v pondeli koupim Forlax a cinknu pediatre at nas posle na vysetreni. Chci mit jistotu, ze nema fyzicky problem. A holt budeme stale jako do ted motivovat, pristupovat k tomu bez nervu, chvalit…

Anonymní  25.03.18 09:19

Problém se zácpou měla po Vánocích a od té doby to jede… Dr. nám doporučil laktulozu a čípky, nic nezabralo, tak jsem s ní jela na tu pohotovost. Myslím si, že je to určitě psychické, má strach, že ji to bude bolet, ale jsem bezradná v tom, jak jí pomoci. Dr. nám tedy zatím nepomohli nijak. Kdo jste šli s tímto problémem za psychologem, pomohlo vám to? Zakl.

jiti81
Kecalka 253 příspěvků 25.03.18 09:26

Dcera s kakáním měla taky problém, trvalo to cca rok (mezi 3-4 rokem). TAky to držela několik dní, pak začala brečet, skákat apod., tak jsem ji donutila jít na WC, nebo ke smůle to začalo někde venku, nevytlačila nic a tvrdila, že se jí nechce. Do 10 minut přiběhla s „blátem na hřišti“. Takže všude jsem nosila náhradní spodní prádlo a vše se odvijelo od toho, kdy naposledy kadila. TAkže celkově program jako například ZOO, tak jedině do 3 dní od posledního kakání, bo hrozila nehoda.
Nepomáhalo vysvětlování, křik. Bylo to kvůli tomu, že to tak dlouho držela, že „TO“ bylo vždy doprovázeno bolením břicha, samozřejmě nějaké ranky na konečníku.
Nakonec jsem se uchýlila k vymýšlení příběhů o hovínkách :mrgreen:. Bolení bříška = hovínko už klepe, že je v bříšku potmě a chce už ven, chce si jít zaplavat do záchoda. Když vykonala potřebu, mávali jsme do záchoda a ukazovala jsem jak si tam hovínko plave a plave pryč za kamarády :roll: :oops:. Přišlo ji to legrační, takhle to trvalo asi 3 měsíce. Když už jsem viděla první příznaky, tak jsem ji hned upozornila, že musí jít, jeho kamarádi čekají, pak nadšeně mávala.
Je to fakt těžké pro všechny okolo, držím palce, ať ten blok co nejdříve odbouráte :mavam:

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 25.03.18 09:52

@jiti81 pobavila jsem se příběhem o hovinku, hlavně, ze se dostavil výsledek :palec:

pannda
Kelišová 6372 příspěvků 29 inzerátů 25.03.18 09:55
@Anonymní píše:
Problém se zácpou měla po Vánocích a od té doby to jede… Dr. nám doporučil laktulozu a čípky, nic nezabralo, tak jsem s ní jela na tu pohotovost. Myslím si, že je to určitě psychické, má strach, že ji to bude bolet, ale jsem bezradná v tom, jak jí pomoci. Dr. nám tedy zatím nepomohli nijak. Kdo jste šli s tímto problémem za psychologem, pomohlo vám to? Zakl.

pije dost? i při menším příjmu tekutin jsou zácpy

pannda
Kelišová 6372 příspěvků 29 inzerátů 25.03.18 09:56

Sportuje?

Šarlota4
Echt Kelišová 9437 příspěvků 25.03.18 09:59

@jiti81 u vas vidim, ze aspon chtela, nebo vedela, ze potrebuje. Moje po 7 dnech nepotrebuje, nic ji neboli, nekrouti se. Proste nic! Jak kdyby to vylucovani nepotrebovala k zivotu. Takze se po tech 6/7 dnech uchylim k cipku, dam vykoupat do teple vody a jde to. Ale to mnozstvi stolice, zapach proste neni normalni. Jak kdyby to udelal slon. Omlouvam se za popis.

jiti81
Kecalka 253 příspěvků 25.03.18 10:11

@Šarlota4 tak to je zvláštní, že necítí potřebu :nevim: a taky už je větší a rozumnější. To už pohádky asi nepomůžou. Asi jen ten doktor :think: Kamarádka má syna 6,5 let, a ten má zas problém s čůráním. Ikdyž si zdřímne na 2 hoďky třeba v autě, vždy se počůrá. Ale tam za to může opravdu nějaký hormon, který mu chybí. On ani nepozná, že se počůrá. Je mu to jedno. Ale když je vzhůru, tak si na WC dojde. Nevím, jestli něco takového nemůže ovlivnit i to vaše vyprázdňování. Hlavně to, že ji nic „nenutí“ na WC jít. Vždyť to musí bolet :oops: :,(

Edit: kamarádka to nejdříve řešila homeopatikama - bezvýsledně, teď už syn musí zobat hormony.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajný agent Bond by zbledl závistí: Tofi s krycím jménem Igas vydělal balík!

Sagvan Tofi (53) měl dlouho pověst barového povaleče, který miluje drahá... číst dále >

Je fotbal otázkou života a smrti? Je důležitější. A další NEJ hlášky ze světa i Česka

Trenér Liverpoolu Bill Shankly byl svéráz, a tak není divu, že pronesl jeden... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama