V těhotenství léky na křečové žíly?

14.9.21 15:40

V těhotenství léky na křečové žíly?

Ahojky holky, mám křečové žíly a občas mám žíly úplně vyboulené. Také mívám těžké nohy. Tak dnes mi doktor v 17tt. Napsal na žíly cyclo 3 fort. Prý to hodně pomůže. V příbalovém letáku, ale píší, že se v těhotenství máte poradit s lékařem a že riziko pro novorozence či kojence nelze vyloučit, je lepší se během těhotenství vyhnout brání tohoto léků. Tak sem z toho nesvá a nervózní. Máte s tímto lékem zkušenosti v těhotenství? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
AH
272
14.9.21 16:15

Řeším podobné dilema, zda něco brát nebo ne. Nejhorší to je, když jdu na delší procházku. To pak často na té jedné noze nemůžu večer ani stát.
Dobrala sem se k tomu, že pokud to nebude nějaké tragické (jakože by mi vylezly třeba brutálně žíly, nebo bych nemohla chodit), tak nic brát radši nebudu. Já mám v záloze detralex. Ten se doteď dával běžně těhotným. Až před prázdninama mě upozornila dr, že za ní prý byl zástupce detralexu s tim, že již nejde ofiko o zcela bezpečný lék v těhotenstvi. Doktorka mi vysvětlovala, že je to běžné, že je samozřejmě problém cokoliv z hlediska etiky testovat na těhotné a případně tak ohrozit plod.
U tebe v příbaláku nic extra špatného nepíšou. Před braním se poradit s doktorem, v těhotenství to nebrat preventivně (to bys nedělala, protože problémy máš a nejde o prevenci) a problém může být při kojení, kdy se neví, zda to může v mlíce uškodit.
Takže pokud by ti nepomáhalo víc odpočívat, dávat si nohy nahoru, a sprchovat studenou, tak bych to s klidem brala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.21 16:38

Děkuji, tak mě to předepsal přímo gynekolog. Právě, že je to účinnější a lepší než Detralex… Tam snad bude vše ok. Ale právě ee snažím nic nebrat pokud to jde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
včera v 01:25

@ptakovapelika já brala cyclo3fort u dvou těhotenstvích…co jsem se dočetla je to přírodní..nic moc účinné…měla jsem brát 3tablety denně a beru ještě v šestinedělí..někdo uváděl že je to trochu placebo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
včera v 01:43

Mě na gyndě řekla něco ve stylu, že to musím vydržet, ze je to normální v těhotenství. Léky řekla že to nezastaví..

• Citovat
  • Nahlásit
včera v 08:58
@Fonty píše:
@ptakovapelika já brala cyclo3fort u dvou těhotenstvích…co jsem se dočetla je to přírodní..nic moc účinné…měla jsem brát 3tablety denně a beru ještě v šestinedělí..někdo uváděl že je to trochu placebo…

A vše s detma v pořádku? Žádný komplikace? Děkuji, taky mi říkal, že je to přírodní, akorát jsem si přečetla ptibalovou informací :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
včera v 09:00

@ptakovapelika Cyclo 3 Fort beru od 5tt, dostala jsem ho kvuli spineni. Snad doktor vi, co dela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
včera v 10:08

@ptakovapelika jj děti naprosto v pořádku, já taky…já ty varixy měla vaginální :zed: naštěstí při porodu nepopraskaly a hlavně po tom cyclo přestaly aspoň bolet…teď už se ztrácí…mám měsíc po porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včera v 14:22

Děkuji holky 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie