Reklama

V topení v paneláku jde slyšet kapající voda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 02.10.18 20:53
V topení v paneláku jde slyšet kapající voda

Ahoj lidičky. Mám prosbu. Bydlíme v 1+1 v 11 patře v paneláku. Nedávno zapli zase topení, jenže dneska když jsem ho zapla a po práci došla domů (po 9 hodinách) tak bylo v obou dvou místnostech slyšet z topení protékající voda a ani topení nejede v celé délce (cca to první „žebro“ - nwm jak to nazvat :mrgreen:). V létě družstvo řešilo odvzdušnění, ale asi to moc nepomohlo. Chtěli po nás jen ať máme jakoby topení zapnuté. Co s tím? Ventilky tu žádné nejsou, že bychom to zkusili vypustit sami ten vzduch. :think:

Příspěvek upraven 02.10.18 v 21:02

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

magratka
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 02.10.18 20:58

A jste v posledním patře? Babička bydlela v posledním 11. patře a na topení měla ventilky a vždy na začátku sezóny odpouštěla.

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 02.10.18 21:01
@magratka píše:
A jste v posledním patře? Babička bydlela v posledním 11. patře a na topení měla ventilky a vždy na začátku sezóny odpouštěla.

Nene, nad námi jsou myslím ještě 2 patra.

JaninaMam
Kecalka 268 příspěvků 02.10.18 21:02

@lavazza2 u nás to jde slyšet taky a to bydlíme uprostřed paneláku :think: někdy to slyšet je někdy ne

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 02.10.18 21:04
@JaninaMam píše:
@lavazza2 u nás to jde slyšet taky a to bydlíme uprostřed paneláku :think: někdy to slyšet je někdy ne

Vím právě že za 4 roky co v tom bytě jsme s chlapem, tak to nikdy to topení nedělalo. Ono ty zvuky by se daly ještě přežít, ale trubky jsou horké u toho otočného kohoutku na nastavení teploty, ale celé topení studené :(

mgdln
Závislačka 4512 příspěvků 02.10.18 21:04
@lavazza2 píše:
Ahoj lidičky. Mám prosbu. Bydlíme v 1+1 v 11 patře v paneláku. Nedávno zapli zase topení, jenže dneska když jsem ho zapla a po práci došla domů (po 9 hodinách) tak bylo v obou dvou místnostech slyšet z topení protékající voda v něm a ani topení nejede v celé délce (cca to první „žebro“ - nwm jak to nazvat :mrgreen:). V létě družstvo řešilo odvzdušnění, ale asi to moc nepomohlo. Chtěli po nás jen ať máme jakoby topení zapnuté. Co s tím? Ventilky tu žádné nejsou, že bychom to zkusili vypustit sami ten vzduch. :think:

Ahoj Kávičko,

je třeba topení znovu odvzdušnit. Nevím, jaký efekt mohlo mít odvzdušňování v létě. Většinou je účinné, provést jej právě na začátku topné sezóny.
Provádí se v nejvyšším patře a všechna topná tělesa by měla být průchozí. Třeba to někdo v domě v letě neotevřel a tak je tam vzduch.

Požádej správce domu.

Ale nechce se mi věřit, že nemáte odvzdušňovací ventily na žádném topení u vás v bytě. Ani na koncovém, pokud jsou tělesa nějak v řadě. Studené topení máte proto, že v něm místo média máte vzduch. KDyby jste našli ten odvzdušňovací ventil, tak vám to i pomůže. Jinak ten správce objektu.

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 02.10.18 21:08
@mgdln píše:
Ahoj Kávičko,

je třeba topení znovu odvzdušnit. Nevím, jaký efekt mohlo mít odvzdušňování v létě. Většinou je účinné, provést jej právě na začátku topné sezóny.
Provádí se v nejvyšším patře a všechna topná tělesa by měla být průchozí. Třeba to někdo v domě v letě neotevřel a tak je tam vzduch.

Požádej správce domu.

Ale nechce se mi věřit, že nemáte odvzdušňovací ventily na žádném topení u vás v bytě. Ani na koncovém, pokud jsou tělesa nějak v řadě.

Jojo, zítra řekneme domovnici. ale prohlédla jsem topení v obou místnostech a žádný ventil kudma by se dal ten vzduch odpustit jsem nenašla. Chlap si myslí, že ti sousedi nad námi to topení asi ještě nepustili nebo při odvzdusneni to někdo musel mít zavřené právě

JaninaMam
Kecalka 268 příspěvků 02.10.18 21:08

@mgdln takže teoretický by mohlo pomoct zajít za kazdym v paneláku ať si zapne topení a toho nahoře požádat ať to odvzdusni? Nebo jak jinak průchozí, omlouvám se za blbe dotazy, ale nerozumím tomu a to kapani me v noci ruší :lol:

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 02.10.18 21:08

@mgdln Jinak ta topení co tu sou tak jsou snad 20 roku staré mi připadá :lol:

magratka
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 02.10.18 21:09

Já myslím, že ty ventily jsou jen v posledním patře. U nás je nemáme a u našich taky ne.

Božislava
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 02.10.18 21:17

Kolik vás je v tom 1+1?

mgdln
Závislačka 4512 příspěvků 02.10.18 21:19
@JaninaMam píše:
@mgdln takže teoretický by mohlo pomoct zajít za kazdym v paneláku ať si zapne topení a toho nahoře požádat ať to odvzdusni? Nebo jak jinak průchozí, omlouvám se za blbe dotazy, ale nerozumím tomu a to kapani me v noci ruší :lol:

Každý dům by měl svého domovníka a nebo správce a je třeba obrátit se na něho. Zodpovědný správce by to měl ale provádět sám od sebe.

Taciras
Extra třída :D 10931 příspěvků 02.10.18 21:22

Protékající voda slyšet být může a pokud je, tak asi topíte… zavzdušněné topení poznáš snadno, osahej ho, jestli je teplé celé, pokud je v některé části studené, tak je zavzdušněné a je třeba to řešit, jinak budete mít zimu.

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 02.10.18 22:02
@Božislava píše:
Kolik vás je v tom 1+1?

2, já a přítel i když nechápu, jak tato informace může dopomoct k mému dotazu :lol:

lavazza2
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 02.10.18 22:03
@Taciras píše:
Protékající voda slyšet být může a pokud je, tak asi topíte… zavzdušněné topení poznáš snadno, osahej ho, jestli je teplé celé, pokud je v některé části studené, tak je zavzdušněné a je třeba to řešit, jinak budete mít zimu.

Právě že jsem ho nechala zapnuté od rána a teplé bylo jen na začátku večer. Cca prvních 10 cm a jinak je celé topení furt studené v obou místnostech

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >