Váček u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janulkaxxx
Stálice 72 příspěvků 27.02.17 14:44
Váček u dítěte

Zdravím, potřebovala bych poradit. Syn 4,5 včera při čištění zubů plival krev když jsem se podívala proč, zjistila jsem, že má váček u zubu u kterého má kaz. Váček ho nijak nebolí, kdyby neplival krev tak o tom ani nevím. Ted otázka jít k zubaři ( vytrhnou mu zub ), nebo vyléčit? Zubařce jsem volala sestřička říkala, že záleží na nás, ale že se to běžně trhá.

Reakce:

Alka
Ukecaná baba ;) 1175 příspěvků 27.02.17 14:47

No byli jsem přesně takto před měsícem u zubaře, váček u zkaženého zoubku. Zubař řekl že zoubek je mrtvý a šel ven, mol by se tam dostat zánět, a otéct papulka

Tamtama
Extra třída :D 11779 příspěvků 27.02.17 15:17

Byli jsme s váčkem nedávno, zubařka mu ho propíchla a vyčistila, kdyby nezmizel, tak by trhala.. váček má pořád, ale už ho nebolí a krev ani hnis z něj netečou, tak počkám do dubna, kdy jdeme na preventivku..

nani77
Kecalka 411 příspěvků 27.02.17 15:41

Raději bych to ukázala zubaři.

Uživatel je onlinePam12
Echt Kelišová 8442 příspěvků 27.02.17 16:32

U syna jsme prave teď řešili. Zubař mu tahal ze stoličky nerv abychom ji ještě nemuseli trhat

nozu
Extra třída :D 11673 příspěvků 27.02.17 17:15

No, já bych asi šla co nejdříve k zubaři a nechala ošetřit ten kaz i váček. Také záleží, o jaký zub jde. Pokud to je stolička, tak bych o ni bojovala co to jde, ty se mění až kolem 11 let… Nehledě na to, že z toho váčku může mít i jiné zdravotní problémy.

janulkaxxx
Stálice 72 příspěvků 27.02.17 21:41

No právě jedná se o stoličku, a zubařka už když se objevil kaz, tak říkala, že pokud to nebude bolet tak to necháme. Jednou ho to trošku bolelo tak jsme tam hned šly a ona mu to chtěla vytrhnout. Naštěstí to malého od té doby nebolelo.

Kakika
Extra třída :D 14947 příspěvků 27.02.17 21:45

@janulkaxxx To mu ten kaz ani nevyvrtala?

nozu
Extra třída :D 11673 příspěvků 27.02.17 21:50

@janulkaxxx prosim te zmen lekare. Tato zubarka evidentne razi heslo, ze mlecne zuby se nevrtaji…

janulkaxxx
Stálice 72 příspěvků 28.02.17 09:01

Ano, nevrtala mu to, nechala to tak dokud ho to nebude bolet a jak ho to bude bolet tak mu to vytrhne. Změnit zubaře, to se řekne já jsem byla ráda, že nás vzala. Tady žádný zubař nepřijímá další pacienty. Nic asi na to kašlu malý si nestěžuje, nebolí ho to, tak to asi nechám tak. Zítra se asi stavím k zubařce at na to aspon mrkne, ale trhat mu to asi nenechám.

Kakika
Extra třída :D 14947 příspěvků 28.02.17 10:37

@janulkaxxx Jenže ten zkažený zub je riziko pro ostatní zuby. Po pravdě, než nechat v puse zkažený zub, raději bych ho nechala vytrhnout. Zcela upřímně…nejprve bych se snažila ho všemožně zachránit…takže i odvrtat. Pokud by to jinak nešlo (kluk je přeci jen malý, kaz nejspíš už bude rozsáhlý), tak klidně i pod narkózou (určitě něco pro nespolupracující děti bude). Já vím, že se zubaři je to celkem naprd, je jich málo, zvlášť těch kvalitních. Ale to, jak se k péči o jeho zuby postavíš teď, dá směr tomu, jaký jednou bude mít v dospělosti chrup.

nozu
Extra třída :D 11673 příspěvků 28.02.17 19:44

@Kakika nespolupracující děti se ošetřují s použitím analgosedace. jinak s tebou plně souhlasím.

AvaF
Kecalka 105 příspěvků 02.03.17 20:11

Prosím tě, ihned jdi k jinému zubaři. Pokud má kluk váček pod zoubkem a pod tím zoubkem je zárodek stálého zubu, musí se váček = zánět ošetřit! Buď vytrhnout, nebo vyčistit kořenové kanálky, to záleží na rozhodnutí DOBRÉHO zubaře se zkušeností. Zánět u mléčného zoubku může poškodit vývoj stálého! Vážně to není sranda a to, že ho to teď nebolí nic neznamená. Odkud jste?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >