Vada na vozidle a cestovní náklady s tím spojené - proplatí je?

20.3.17 19:43

Vada na vozidle a cestovni naklady s tim spojene - proplati je?

Ahoj devcata.

Dnes mi prisla postou vyzva (od nejmenovane znacky aut), ze zjistili urcitou vadu na vozidle, ktery vlastnim a mam se dostavit k autorizovanemu servisu na odstraneni teto vady (zdarma samozrejme).

Jenomze - nejblizsi autorizovany servis je pro me 100 km. Tzn.200 km cesta tam a zpet.

Nevite nahodou, jestli mi proplati i naklady spojene s touto cestou? Uz jsem jim psala dotaz, ale nez mi odpovi, treba je tu nekdo, kdo mi poradi.
Diky. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

13164
20.3.17 20:16

@alicezulice teda odpověď nevím, ale řekla bych, že neproplatí. Jen mě trošku zaráží, že než abys byla ráda, že ti zdarma opraví vadu na vozidle, tak ještě hledáš, co dalšího zaplatí… I kdybych počítala náklady cca 3 Kč na km, což jsou pohonné hmoty a menší amortizace, tak to je „blbých“ 600 Kč… Tak si zvaž, zda ti to za to stojí a nebo si to dáš opravit někde u kamaráda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 20:30

Nozu, diky za reakci.
Kazdpopadne jde o to, ze vadu jsem si nezpusobila sama. Auto bylo kupovane nove pred par lety a sam vyrobce zjistil, ze tam ta vada pri vyrobe vznikla, proto ted vsechny kontaktuji, aby ji odstranili.
Jako jasne, samozrejme je fajn, ze se vubec ozvali a nabizi opravu. Na druhou stranu - ja si kupovala fungl nove auto, nikoliv ojete a pokud tedy zjisti, ze tam s prominutim neco podelali, tak by to meli dle meho nazoru nejen opravit, ale take uhradit minimalne ty cestovni naklady s tim spojene. Mit autorizovany servis v miste bydliste tak to samozrejme neresim. A poznamka o tom, ze hledam „co dalsiho mi zaplati“… no promin, ale ta uz mi prijde v tomto pripade uplne mimo.
Tot muj nazor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17780
20.3.17 20:48

@alicezulice tak pokud ti to nevyhovuje tak tam jezdit nemusíš, nechat si opravit auto je jen tvoje rozhodnutí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 20:54

Bože bože bože. typicky Čech co?
Nic Vám proplácet nikdo nebude. Já pracuji v autorizovaném servisu takže vám to můžu říct zcela přesně.
Pokud máte problém dojed hloupých 100 km, aby jste si nechala odstranit závadu, tak to je tedy smutné, takovou vzdálenost zcela běžně lidé dojíždí za prací i autobusem či vlakem. Neřekla bych, že je to nějaká hrůza. Navíc tyto závady jsou odstraněny v co nejkratším čase.
Ano, za to že tam je špatně něco z výroby za to nemůžete, ale musíte pochopit, že auta jsou taky jen stroje, v dnešní době spotřební zboží, v každé rodině je minimálně jedno a jsou s tím spojeny i náklady. Takhle mi do telefonu brečí důchodci, pro které je těch 100 km kolikrát opravdu náročné, někteří bydlí v horských oblastech, často je bolí záda z pro ně dlouhého řízení.
Hanba by mě liskala, zakládat takové téma a chtít po výrobní cestovní náklady. Nebo víte co, zkuste jim napsat, oni vám to moc hezky vysvětlí. :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 20:59

A svolávací akci má čas od času každá automobilka. Tomu se nedá předejít. Kolikrát není třeba se ani objednávat, prostě přijede kdykoli a závada bude odstraněna. Servis se Vám bude snažit vyjít co nejvíce vyjít vstříc. A závada bývá i na součástkach, které jsou automobilce dodávány jinou firmou. Prostě chyba se stát může, ale pokud s tím máte problém, jezdete si vesele dál! Ušetříte za cestu :potlesk:

Příspěvek upraven 20.03.17 v 21:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17780
20.3.17 21:01

@alicezulice jestli tam pojedeš tak prosím nebud arogantní na zaměstnance ti za to nemůžou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 21:05

@ka2ka
Souhlas, pro ně je to taky hromada práce už tak v nabitém provozu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42389
20.3.17 21:07

Co se čílíte? Když reklamujete cokoliv, tak máte nárok i na proplacení cesty… kdysi jsme si v jedné elektro síti koupili malý spotřebič za pár stovek, který se pár týdnů po zakoupení rozbil, mezitím prodejnu zrušili a další byla 60km a normálně nám proplatili 4 cesty :nevim: Já bych se na to normálně zeptala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 21:20

Já teda nechápu, proč se tady po zakladatelce tak vozíte 8o když reklamujete zboží koupené přes internet, máte nárok na vrácení poštovného, které zaplatíte, když to zboží musíte poslat prodejci/výrobci..toto je samozřejmě jiný případ, ale podle mě vysvětluje, proč nad tím zakladatelka přemýšlí..vadu nezpůsobila, tak proč by měla hradit náklady spojené s opravou závady, kterou způsobil výrobce..jak to je v tomhle případě, to netuším, ale proč se tady na ní takhle sesypete jen proto, že třeba i z principu nechce platit za chybu někoho jiného, a jen se zeptá..to teda nechápu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 21:30

Jezisimarija, ze ja tu diskuzi vubec zakladala… :roll:

Jasne, jsem typicky Cech, ktery zil 10 let v USA a ted se snazi v Cechach kazdyho ozebracit a hledam, co mi kdo da zadarmo.

Ka2ka - neboj mami, tentokrat VYJIMECNE nebudu diky Tvemu vcasnemu upozorneni arogantni. Budu hodna, usmevana, pozdravim, podekuji, zaplatim a budu se tesit na dalsi navstevu (a doufam, ze me budou volat hodne casto, abych si to cele pekne jeste xkrat zopakla). :andel:

Příspěvek upraven 20.03.17 v 21:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 21:32

Moise, jakakoliv - diky za podporu, devcata. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42389
20.3.17 21:35

@alicezulice to víš, sis dovolila dost :lol: :mrgreen: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 21:55
@Moise píše:
@alicezulice to víš, sis dovolila dost :lol: :mrgreen: :mavam:

Fakt zírám :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50123
20.3.17 21:57

Mas Volkswagen, co? :mrgreen: Tam zavolej a domluv se s nimi a budes mit odpoved hned zitra rano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama