Vada u miminka a psychika maminky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Janullla
Nováček 9 příspěvků 16.04.19 20:54

Ahoj prosím všechny kdo má doma miminko nebo už větší děcko s jakoukoliv vadou(např. Oheň, pigmentové skvrny, mikrocie…) Jak to zvládáte? Mě se narodilo miminko s chybějící částí ouška a tak nějak si to pořád vyčítám co jsem udělala špatně :,(

Příspěvek upraven 16.04.19 v 21:30

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pst007
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 16.04.19 21:05

Měla jsem dítko s kratší nožkou, spravilo se to nádherně. Část ouška zní jako maličkost, dneska je spousta možností jak to spravit. Důležitý je říct si, že se nepřipravíš o nejkrásnější čas s miminkem kvůli tomu, že není dokonalé, a že ani jemu to neuděláš, aby ses zbytečně trápila. vždyť kolikrát mají lidi děti úplně zdravé a pak jsou z nich třeba feťáci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 21:08

Mám chlapečka s hypospadii, je to jen drobná vada, která se nechá operativně řešit. Vzhledem k tomu, jak nás lékaři strasili s různými diagnozami v těhotenství (DS, vada srdce, pes equinovaris), které by byly mnohem horší, tak jsem vděčná, že je to jen toto a jsem rada, ze mam tak úžasného chlapecka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 21:34

Manžel se narodil s šesti prsty na ruce, kdyby mi to neřekl, ani bych to nepoznala, až když si člověk obě dvě ruce srovná vedle sebe, tak vidí, že ta jedna má prsty trošku jinak (ten nadbytečný prst mu odstranili). S tím, že se nám mohou narodit děti taky s víc prsty, jsem smířená.
Tak i to ucho mu nejspíš opraví operací, neboj, není to nic, co by ho v životě omezovalo, na rozdíl od třeba mentálních vad…

Prosím anonym, píšu o zdraví svých blízkých.

Janli
Echt Kelišová 8178 příspěvků 16.04.19 21:47

To je naprostá prkotina, kterou spraví jedna operace. Mě se narodila zdravá holčička a v roce a půl jsme zjistili, že na jedno očičko skoro nevidí. Takže brýle, denní rehabilitace s okluzorem a každý týden jezdíme na oční kliniku. Chápu, že se trápíš, ale je to úplně zbytečně. Prcek má jen kosmetickou vadu, nic co by mělo vliv na kvalitu jeho života.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 21:49

@Janullla zname se narodila holcicka bez ruky od lokte k prstum. Pry kvuli tomu, ze otehotnela pres antikocepci a brala ji az do 4.mesice tehotenstvi. Je z ni krasna, sikovna holcicka. Ma tedy protezu, ale naucila se s tim krasne zit. :kytka: Neboj kousek ouska je nic proti tomu co vsechno se muze stat. A hlavne nikoho z toho neobvinuj. :srdce:

Janullla
Nováček 9 příspěvků 16.04.19 21:58

Je pravda, že si to moc beru a vím, že mohlo být hůře, ale nějak to prostě psychicky nezvládám. Na plastiku co se týče konzultace máme jít v roce, ale i tak vím, že operovat se to dá až kolem 6let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 22:04

@Janullla svým způsobem tě chápu. Taky jsem si tím prošla. Syn je od půl roku často nemocný. Trpí na infekce horních i dolních dýchacích cest. Všude řeší, že k tomu mají děti narozené sekcí sklony. Pak má podezření na ADHD a celkově se jedná o náročné dítě. V těhotenství jsem dodělávala VŠ, takže jsem byla ve stresu. Prý to může být tím - vyjádření psycholožky i neuroložky. Tchýně mi to vmetla rovnou, že to je jen moje chyba a že doufá, že si to budu dlouho vyčítat.
Už jsem se s tím srovnala. Stejně s tím nic neudělám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 22:12
@Anonymní píše:
@Janullla svým způsobem tě chápu. Taky jsem si tím prošla. Syn je od půl roku často nemocný. Trpí na infekce horních i dolních dýchacích cest. Všude řeší, že k tomu mají děti narozené sekcí sklony. Pak má podezření na ADHD a celkově se jedná o náročné dítě. V těhotenství jsem dodělávala VŠ, takže jsem byla ve stresu. Prý to může být tím - vyjádření psycholožky i neuroložky. Tchýně mi to vmetla rovnou, že to je jen moje chyba a že doufá, že si to budu dlouho vyčítat.

Tchyne je pekna k…a :cert: kasli na ni.

Tarinka
Echt Kelišová 8369 příspěvků 16.04.19 22:19

Moje dcera mela na tvari obrovskej hemangiom, prodelala lecbu a uz neni vubec videt. Taky jsem to videla hrozne pesimisticky, ale uvidis, ze to vse zvladnete. Bud rada, ze to neni nic fatalniho.

NeonN
Generální žvanilka 24994 příspěvků 16.04.19 22:44
@Anonymní píše:

Co to je za blbost? U prvního dítěte jsem studovala VŠ, měsíc prolezela v nemocnici a další doma kvůli hrozícímu potratu, narodil se akutním CS a je úplně normální a zdravý (pokud nepočítám zděděné lmd po tatínkovi). U druhého jsem dělala státnice, u třetí řešila nejhorší období manželství - nevěru, odchod manžela a je to báječná baba :mrgreen: po narození měla problémy, ale skrz inkompatibilitu krevních skupin. Takže na tchýni se vyprdni, důvodem může být cokoliv.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 22:54

@NeonN mně to právě řekla psycholožka, imunoložka i neuroložka, že to je rizikový faktor. Není to hlavní důvod, ale zvyšuje to riziko.
Bohužel třeba to, že děti po sekci víc trpí na infekce horních a dolních cest dýchacích, je dost časté. Prý se to ukázalo i v různých výzkumech.

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 16.04.19 23:07
@Anonymní píše:
@NeonN mně to právě řekla psycholožka, imunoložka i neuroložka, že to je rizikový faktor. Není to hlavní důvod, ale zvyšuje to riziko.
Bohužel třeba to, že děti po sekci víc trpí na infekce horních a dolních cest dýchacích, je dost časté. Prý se to ukázalo i v různých výzkumech.

No a bez sekce by se třeba vůbec nenarodily. Moje dcera ani já bychom tady bez sekce nejspíš nebyly, a jestli je to rizikovej faktor čehokoliv, tak je mi to fuk, protože jsme díky tomu obě živý a zdravý :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 23:11
@Anonymní píše:

Tech rizikovych faktoru je. Treba se rika, ze nekojene deti maji take vyssi riziko zanetu dychacich cest. Ja byla kojena dva roky a zanety hornich cest dychacich mam. Tak kde je teda pravda?

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 17.04.19 01:22

Chybejici ucho? Jezis, to je toho :roll: se podivej na pribehy lidi z Dobryho andela… pak ti je naky ucho up*dele

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama