Vadí mi návštěvy a péče prarodičů o miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.04.19 20:25
Vadí mi návštěvy a péče prarodičů o miminko

Ahoj,
asi je to tu už xkrát, tak se omlouvám. :(
Nikdy jsem se svoji mamkou neměla nějak extra super vztah. S těhotenstvím začala dělat top matku. Odstěhovali jsme se s přítelem zhruba 40 km daleko a vyžadovala, abych se u ni denně stavovala po cestě z práce a nebo kdykoli pojedu na kontrolu k dr. Po porodu mne stihla poporodní deprese a ačkoli jsme se s přítelem dohodli, že z její strany omezíme návštěvy na 1× týdně protože byl předpoklad, že by tu fakt chtěla být pořád. Jenže kvůli té depresi, kdy jsem opravdu potřebovala, aby tu někdo byl často a celý den, (přátel dělal do 21) si na to trochu zvykla. Teď jsou malému 3M+ a jsme už sehraný tým a užíváme si sami sebe. Nic nám nechybí. Nikoho nepotřebujeme. Od porodu mi také vadilo, když malého chová, ťuťá a mazlí někdo jiný než já nebo přítel. a ona ho prostě tahá furt. Vadí mi některé její přístupy a pravdy. Je toho více. Například u mě několikrát viděla, že malého na spinkání zavinuju a pouštím šum. Usne mi do pár vteřin. Né, ona ho bude chovat, chovat, chovat, dokud se neubrečí do spánku. Se mnou dudák nemá vůbec, když je tu ona, tak pořád mu ho strká i přesto, že ho plive. Kdyby mohla kojit, tak mu snad i svoje prsa nacpe.. Když jsem s malým doma sama, tak skoro nebrečí. Je spokojený. Když je tu ona, tak dost fnuká. Když tu je, jsem víc unavená než když tu není. Jezdí za námi bez zeptání úplně automaticky 2× týdně. A je tu od dopoledne až po večera - 10 hodin minimálně.

Jasně, nejjednodušší je si o tom otevřeně promluvit. Ale člověk nechce být nevděčný za nějakou pomoc.. Jednou třeba za ni budu zase opravdu hodně vděčná. Ale tohle je opravdu pro mě víc škody než užitku.

Jak jste korigovali frekvenci a délku návštěvy? Prostě návštěvy, které nevědí, kdy odejít. Vadilo Vám, když Vaše miminko někdo tahal/choval/pusinkoval/muchloval? :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4485 příspěvků 13.04.19 20:31

V některých situacích reaguješ přehnaně, v některých se ti tedy nedivím. Ale jiné východisko, než si o tom otevřeně promluvit, opravdu nevidím. Určitě bych ji nenechávala, aby ho uspávala s řevem, když si to sama nepřeješ, dudlíky bych vyházela, když píšeš, že je stejně plive. Na druhou stranu, že si chce miminko pochovat a pomazlit se jí ani nedivím a v tomhle bys měla ustoupit zase ty. Je to jeho babička a nemůžeš čekat, že bude jezdit jen, když ty zavelíš, protože si budeš potřebovat odfrknout. To mi přijde fakt sobecké.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 13.04.19 20:32

Tak ji to proste rekni a neptej se jak to kdo mel. Kazdy to ma jinak

Mallorka
Závislačka 3159 příspěvků 13.04.19 20:34

Až bude maly starší nebo budete mít potom další, tak zase bude s vděčná, ze mama pomůže. Já bych ji řekla, ať chodí třeba až po obědě do večera, vezme si ho do kocarku a tak.

Paola21
Závislačka 4057 příspěvků 13.04.19 20:34
@Anonymní píše:
Ahoj,
asi je to tu už xkrát, tak se omlouvám. :(
Nikdy jsem se svoji mamkou neměla nějak extra super vztah. S těhotenstvím začala dělat top matku. Odstěhovali jsme se s přítelem zhruba 40 km daleko a vyžadovala, abych se u ni denně stavovala po cestě z práce a nebo kdykoli pojedu na kontrolu k dr. Po porodu mne stihla poporodní deprese a ačkoli jsme se s přítelem dohodli, že z její strany omezíme návštěvy na 1× týdně protože byl předpoklad, že by tu fakt chtěla být pořád. Jenže kvůli té depresi, kdy jsem opravdu potřebovala, aby tu někdo byl často a celý den, (přátel dělal do 21) si na to trochu zvykla. Teď jsou malému 3M+ a jsme už sehraný tým a užíváme si sami sebe. Nic nám nechybí. Nikoho nepotřebujeme. Od porodu mi také vadilo, když malého chová, ťuťá a mazlí někdo jiný než já nebo přítel. a ona ho prostě tahá furt. Vadí mi některé její přístupy a pravdy. Je toho více. Například u mě několikrát viděla, že malého na spinkání zavinuju a pouštím šum. Usne mi do pár vteřin. Né, ona ho bude chovat, chovat, chovat, dokud se neubrečí do spánku. Se mnou dudák nemá vůbec, když je tu ona, tak pořád mu ho strká i přesto, že ho plive. Kdyby mohla kojit, tak mu snad i svoje prsa nacpe.. Když jsem s malým doma sama, tak skoro nebrečí. Je spokojený. Když je tu ona, tak dost fnuká. Když tu je, jsem víc unavená než když tu není.Jezdí za námi bez zeptání úplně automaticky 2× týdně. A je tu od dopoledne až po večera - 10 hodin minimálně.

Jasně, nejjednodušší je si o tom otevřeně promluvit. Ale člověk nechce být nevděčný za nějakou pomoc.. Jednou třeba za ni budu zase opravdu hodně vděčná. Ale tohle je opravdu pro mě víc škody než užitku.

Jak jste korigovali frekvenci a délku návštěvy? Prostě návštěvy, které nevědí, kdy odejít. Vadilo Vám, když Vaše miminko někdo tahal/choval/pusinkoval/muchloval? :nevim:

Zapřela bych se, že nejsem doma. To by jí z těch neohlášených návštěv po čase mohlo vyléčit. Případně bych si ještě koupila rohožku s nápisem „jen krátká návštěva potěší“. :)

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2179 příspěvků 13.04.19 20:41

Takže když byly po porodu deprese, tak to byla máma dobrá, že tam byla od rána do večera. Teď vadí 2× týdně a dokonce, že si chová vlastní vnouče. Jsi taky dost vděčná dcerunka.

Sany80s
Kelišová 7320 příspěvků 13.04.19 20:41

No mně dvakrát týdně nepřijde tak zlé.
Akorát bych ji vypakovala na půl dne na procházku s kočárem a jednou bych řekla, ať přijde až na oběd.

Paola21
Závislačka 4057 příspěvků 13.04.19 20:43
@Šáruší píše:
Takže když byly po porodu deprese, tak to byla máma dobrá, že tam byla od rána do večera. Teď vadí 2× týdně a dokonce, že si chová vlastní vnouče. Jsi taky dost vděčná dcerunka.

No taky bych nebyla 2× nadšená, když se ani neohlásí a stráví tam 10 hodin. Když už důvod k tomu, aby tam takhle dlouho byla, opadl. Zásluhy za to, že v době deprese pomohla ji jistě zakladatelka nebere.

Jogrr
Závislačka 4806 příspěvků 13.04.19 20:43

Kdyz Ti bylo ouvej, mamka byla dobra.
Ted uz jste sehrany tym s deckem, sup s mamkou pryc.
Ty jsi opravdu vydarena dcerka :mrgreen:

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2179 příspěvků 13.04.19 20:46
@Paola21 píše:
No taky bych nebyla 2× nadšená, když se ani neohlásí a stráví tam 10 hodin. Když už důvod k tomu, aby tam takhle dlouho byla, opadl. Zásluhy za to, že v době deprese pomohla ji jistě zakladatelka nebere.

ne, nebere? A četla jsi to? Já miluju nevděčnice. Miluju hysterky, co jim vadí, když si dítě chová i jeho prarodič, ale dokud ji potřebovala, to jí to nevadilo.

Paola21
Závislačka 4057 příspěvků 13.04.19 20:55
@Šáruší píše:
ne, nebere? A četla jsi to? Já miluju nevděčnice. Miluju hysterky, co jim vadí, když si dítě chová i jeho prarodič, ale dokud ji potřebovala, to jí to nevadilo.
Četla. Kde jí podle tebe zásluhy bere? Jako jo, super, v depresi jí pomohla, ale opravňuje ji to k tomu, aby chodila na neohlášené návštěvy? A na jak dlouho? Do skonání věků? :nevim:
Paola21
Závislačka 4057 příspěvků 13.04.19 20:57

Ostatní věci si myslím, že zakladatelka přehání, ale ty neohlášené návštěvy by mi osobně teda pily krev nejvíc.

Příspěvek upraven 13.04.19 v 20:59

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2179 příspěvků 13.04.19 20:58
@Paola21 píše: Četla. Kde jí podle tebe zásluhy bere? Jako jo, super, v depresi jí pomohla, ale opravňuje ji to k tomu, aby chodila na neohlášené návštěvy? A na jak dlouho? Do skonání věků? :nevim:

Jo, tak někde se vlastní matka musí ohlašovat jinde ne. Dítěti jsou tři měsíce, takže zase tak dlouho tam nechodí, že? A kecy typu zvykla si, že k nám může a podobě…no jo, každý to holt vidí jinak. Pro mě je to celkem dcera, kterou bych nechtěla.

P4ja
Echt Kelišová 9110 příspěvků 13.04.19 20:59
@Paola21 píše: Četla. Kde jí podle tebe zásluhy bere? Jako jo, super, v depresi jí pomohla, ale opravňuje ji to k tomu, aby chodila na neohlášené návštěvy? A na jak dlouho? Do skonání věků? :nevim:

Já hlavně myslím, že to zakladatelka dost přehání. Takový despekt bych od někoho, komu ještě před pár týdny nevadilo, že mu maminka chová dítě, nečekala.

Ano, chápu. Návštěvy a nerespektování výchovy by mě taky štvaly. Ale určitě se to dá řešit jinak než vypisováním na emimi, jak je vlastní matka špatná.

Paola21
Závislačka 4057 příspěvků 13.04.19 21:00
@Šáruší píše:
Jo, tak někde se vlastní matka musí ohlašovat jinde ne. Dítěti jsou tři měsíce, takže zase tak dlouho tam nechodí, že? A kecy typu zvykla si, že k nám může a podobě…no jo, každý to holt vidí jinak. Pro mě je to celkem dcera, kterou bych nechtěla.

Ohlásit se, že chci přijít na návštěvu a zeptat se, zda se to hodí, je základní slušnost - i v rodině, myslím. Každopádně zakladatelku stejně rozhovor s mámou nemine. Samo se to nevyřeší.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama