Vadí mi prosvítání žil na těle

Anonymní
8.3.13 22:26

Vadí mi prosvítání žil na těle

Ahoj. Nevím, kde se vypsat z této věcí. Už od dětství mám problém s prosvítáním žil. Není to jako křečové žíly, ale vyloženě jsem jako mapa svých žil v těle. I když jsem byla štíhlá, i při těle, tak vždy to bylo moc viditelné. Všímala jsem si lidí kolem krátkým tričkem, ano, byly jim žíly trošku vidět, ale ne tak extrémně, jako mi. Už na základní škole mi říkali zombík. Zkoušela jsem i solárium, ale nepomohlo. Připadá mi, jako by na hnědém těle o to více vynikly. V zimě to není až tak strašné, nebo to neregistruji kvůli dlouhým svetrům. V létě je to katastrofa. Jsem celá mramorovaná a stydím se chodit v krátkém tričku, NATOŽ SUKNI!! :zed:
Lékař mi jen řekl, že se s tím nic nedá dělat, že mi prostě více prosvítá kůže. Jenže když se na vás v létě ostatní dívají jak na exemplář, tak to je nepříjemné :nevim: Nejhorší je to na vnitřní straně rukou, ty mam úplně modré a nebo vnitřní strana stehen. Na té „pevnější kůži“ to mám jako mozaiku :(
Máte někdo obdobný problém? Už se fakt stydím v létě vycházet ven :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
462
8.3.13 23:02

Netrap se. Chápu, že ti to moc vadí, ale jsou lidi s daleko horšími estetickými problémy. Nic s tím dělat nemůžeš, tak se začni mít ráda taková jaká jseš. Každýmu z nás na sobě něco vadí, ale když s tím nejde nic dělat, tak se s tím holt musíme smířit. Já se smířila s vysokým čelem / když si odhrnu ofinu vypadám jak debil/, velkýma nohama, kruhy pod očima, potřebou se depilovat snad na celým těle a našlo by se toho ještě víc :think:;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
846
8.3.13 23:03
Mám to taky, přesně jak píšeš. Jednou jsem byla na kožním s nějakým ekzemem a doktorka se zděsila, jestli prý ty žily mám takhle vidět pořád. Já na to, že ano, už od dětství a ona mi povídala, že tohle ještě v životě neviděla… Dcera to zdědila po mě, bohužel. Lidi si často komentují, že je mi asi zima. Poslední roky raději nenosím krátkou sukni, už mi taky není dvacet…
@Anonymní píše:
Ahoj. Nevím, kde se vypsat z této věcí. Už od dětství mám problém s prosvítáním žil. Není to jako křečové žíly, ale vyloženě jsem jako mapa svých žil v těle. I když jsem byla štíhlá, i při těle, tak vždy to bylo moc viditelné. Všímala jsem si lidí kolem krátkým tričkem, ano, byly jim žíly trošku vidět, ale ne tak extrémně, jako mi. Už na základní škole mi říkali zombík. Zkoušela jsem i solárium, ale nepomohlo. Připadá mi, jako by na hnědém těle o to více vynikly. V zimě to není až tak strašné, nebo to neregistruji kvůli dlouhým svetrům. V létě je to katastrofa. Jsem celá mramorovaná a stydím se chodit v krátkém tričku, NATOŽ SUKNI!! :zed:
Lékař mi jen řekl, že se s tím nic nedá dělat, že mi prostě více prosvítá kůže. Jenže když se na vás v létě ostatní dívají jak na exemplář, tak to je nepříjemné :nevim: Nejhorší je to na vnitřní straně rukou, ty mam úplně modré a nebo vnitřní strana stehen. Na té „pevnější kůži“ to mám jako mozaiku :(
Máte někdo obdobný problém? Už se fakt stydím v létě vycházet ven :cert:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8289
9.3.13 00:08

Je, holky, ja to mam taky! Doted jsem si myslela, ze jsem asi jediny clovek na svete :lol:
Protoze uz dost lidi se tomu divilo a u nikoho jineho jsem to jeste nevidela.
Ruce mam teda docela v pohode, ale nohy mam jednu velkou mozaiku zil.

Kolik lidi uz me litovalo, jake mam krecaky. Kdyz jsem jim vysvetlila, ze to nejsou krecaky, ale normalni zily, jelikoz mam tak tenkou kuzi, tak si asi stejne mysleli, ze kecam a mam krecaky, no ale co uz :mrgreen:

Nijak to neresim a sukne v lete normalne nosim, takze neporadim. Jen abyste vedely, ze v tom nejste samy :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8289
9.3.13 00:15

Jo a ma to jednu velkou vyhodu! Pri odberu krve, to se krasne napichuji zily! :mrgreen:
Kamoska zase nema zily videt vubec a kdybyste vedely, kolikrat uz se ji tou jehlou stourali v rukach ve snaze najit zilu, to me se nikdy v zivote nestalo :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2247
9.3.13 07:48

Holky jsem na to stejne zily me prosvitaji vsude i na prsach lidi koukaji jak na exota zvykla jsem si… ale je pravda ze pri brani krve se nemuzou netrefit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Evellynn
22.4.13 09:27

Prosvítající žíly po těle

Ahoj holky, zaujala mě tato diskuze - mi taky prosvítají žíly po celém těle, dokonce i na břiše, i když ne tolik, jak jinde…nejhorší to mám na nohou, bocích, prsou, také mi praskají žilky a to také i na břiše…Docela mě to trápí…Je pravda, že jsem hodně přibrala, tak si říkám, jestli to praskání žilek nemá souvislost i s tou nadváhou, dělají se mi také na břiše strie… Ty popraskané žilky jsem ukazovala paní doktorce na kožníma a ona mi řekla, že takové viditelné žíly a popraskané žilky mají lidé s cirhozou, s čímž mě docela vyděsila. Tak jsem hned valila na vyšetření krve a výsledky jaterních testů byly jen o 0,08 nad normou (dva dny před odběrem jsem vypila docela dost vína). Paní doktorka říkala, že je to v pořádku, že kdybych měla cirhozu, tak ty výsledky vypadají jinak.
Máte někdo také viditelné žíly všude, i na břiše a praskání žilek po celém těle? Říká se, že viditelné žíly mají lidé s podváhou, ale já mám docela dost nadváhu. Jinak nemůžu ani darovat krev, žíly mi praskají, prý mám křehké cévní stěny…ale krev se mi z rukou naopak velmi těžce odebírá, i když všude jinde mi jsou žíly fakt moc vidět…Jo a odmalička se mi velice lehce dělají modřiny…
Máte to někdo taky tak?

• Citovat
  • Nahlásit
5463
22.4.13 09:37

Pravděpodobně to bude tou slabou cévní stěnou. Také jsem na to dříve trpívala, sice to nebylo tak zlé, ale strašně mě to štvalo, když jsem kolikrát měla mramorovou kůži a styděla jsem se obléknout sukni, nebo tričko s krátkým rukávem. Vyřešila jsem to bylinkami, pár měsíců to trvalo, ale od té doby mám už přes tři roky klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Evellynn
22.4.13 09:58

A měla jsi to i na břiše? A jaké bylinky pomohly, jestli se můžu zeptat?

• Citovat
  • Nahlásit
22.4.13 10:05

Ja mam viditelne vyrazne zily na rukou, eeee :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
22.4.13 10:19

Taky mám takový problém…v dětství mi učitelky ve školce říkaly, ať si nekreslím po rukách, až tak mi žíly prosvítaly :) a s odběrem krve mám velké problémy!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8836
22.4.13 10:27

Máš tenkou kůži, proto je to tak vidět. S tím se nedá nic dělat, já to mám taky tak, ale jen na nohou a prsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Evellynn
22.4.13 10:51

Ještě chci říct, že na břiše to mám vidět ty žilky spíše jen tehdy, když si tu kůži natáhnu… Nejvíce jsou vidět na spodním břichu tam, kde se mi taky dělají strie… Viditelné je mám po natažení kůže dokonce i na podbřišku…Na nohou a prsou a bocích i bez natáhnutí…a ještě chci podotknout, že jsem vždy měla břicho měkké a povilé, i když jsem cvičila…nikdy jsem neměla pevné břicho, ať jsem dělala, co jsem dělala…

• Citovat
  • Nahlásit
5463
22.4.13 14:33
@Evellynn píše:
A měla jsi to i na břiše? A jaké bylinky pomohly, jestli se můžu zeptat?

Jsou to bylinky od české firmy. Jestli jsi zaregistrovaná, piš do soukromé zprávy, nechci to psát veřejně, aby to nebylo bráno jako reklama, nebo případně e-mail ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
23.8.13 16:19

elnouma

Mohla bys mi prosím říct jaké bylinky :)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat