Vadí mi, že mě muž nezastoupí v péči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 16:40
Vadí mi, že mě muž nezastoupí v péči

Jdu si hlavně postěžovat, uleví se mi od vzteku, protože nemám kamarádku, které bych se svěřila. Jak už název napovídá, žere mě, že mě manžel není schopen či ochoten aspoň krátkodobě plně zastoupit v péči o děti a o domácnost.
Jasně, není to žádná katastrofa a neumírá se na to, ale prostě mě to štve a přináší mi to i určitý stres. To vědomí, že co si prostě neudělám, to nebude.
Manžel je schopný se o děti postarat na pár dní, ale zajistí prostě ten základní level přežití - nenechá je samotné, dá jim nějaké jídlo. A to je prostě vše. Ten bordel, který je za pár dní schopen vyrobit, nemá obdoby. Špínu teda poslední dobou řeší paní na úklid jednou týdně, ale ta nám neodstrojí stromek, nevypere prádlo, neumyje dětské lahvičky, kastrol apod. Dneska mě pouštěli po pár dnech z nemocnice a paní na úklid říkala, že se ráno málem otočila a odešla, když viděla ten nepořádek. A to byl muž doma jen s naším nejmladším.
A on se asi cítí ještě nedoceněný a chtěl by asi pochválit, jak to zvládl. To, že mi nechal na hrbu před a po Štědrém dnu tři děti a všechny vánoční přípravy, to ho nebere. On má asi pocit, že se ta práce udělá sama, nebo že mi to nezabere žádné úsilí a čas, protože jsem žena, zatímco od muže je vrcholný výkon donést špinavé prádlo do koše. :cert: :zed:
Uff, ano, normálně se o domácnost a děti starám já, ale prostě si myslím, že by mě měl normálně zastoupit a ne to všechno nechat být. Nemyslím, pořád, ale občas na pár dní by to chlapa přece nezabilo, ne? :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
radek9
Kecalka 168 příspěvků 07.01.19 16:43

To je asi o mě - :) Normální chlap … my lahvičky od mléka zásadně nemejem - máme na to moc velký ruce, tak radši kupujeme nové :))

Tichošlápek
Extra třída :D 11634 příspěvků 07.01.19 16:47

Dej mu to přečíst ;)

kvaček
Extra třída :D 13692 příspěvků 07.01.19 16:48

Každeý chlap je jiný, jak každá žena, ale teda co můžu říct, kdybych měla pani na uklid, tak i z toho důvodu věřím, že manžel by uklidil, aby jsme nebyli za prasata :nevim:

Příspěvek upraven 07.01.19 v 16:49

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 3051 příspěvků 07.01.19 16:48

Já jsem ráda, že je muž schopen zastoupit mě v péči o dítě, je schopen mu dát najíst, napít a dodržet jeho hygienu. Nepořádek mi je ukradený. Málokterý muž umí to, co my ženy, dělat více věcí najednou. Ukaž mi chlapa, který vaří, u toho stíhá umýt celou kuchyň a ještě zabavit batole. Takový neexistuje. Udělají jedno, druhé nebo třetí. Můj muž to sám uzná a i přesto, když mi teď není dobře a celý den se malému věnuje a stará se, tak mu poděkuji :nevim:

mrav
Generální žvanilka 21769 příspěvků 07.01.19 16:50
@radek9 píše:
To je asi o mě - :) Normální chlap … my lahvičky od mléka zásadně nemejem - máme na to moc velký ruce, tak radši kupujeme nové :))

Promiň , ale u úplně malých dětí musíš všechno vyvařovat - hrozí nebezpečí přenosu infekcí. :mavam:

Petula306
Kecalka 110 příspěvků 07.01.19 16:55

Je to prostě chlap. Ten můj třeba moc nemusí mimina, pro něj je dítě až tak od tří let. Takže nějaké přebalování, koupání…no, co. Vybrala jsem si ho takového, jaký je. Bordelář extra není, ale já jsem hrozný puntičkář co se domácnosti týče, takže raději dělám všechno sama. Navíc budu končit v práci, takže teď bude makat jen on a já o to víc zaberu doma ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 16:56
@Tichošlápek píše:
Dej mu to přečíst ;)

Problém je, že to by na mě vytáhl všechno, co jsem kdy neudělala, co nebylo OK atd. Já nejsem dokonalá a hospodyňka už vůbec ne, taky po něm nepožaduju žádnou dokonalost a vymydlenou domácnost, jen ten základ. Manželovi se nedá nic moc vyčítat, začne být strašně defenzivní a kopat kolem sebe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.01.19 17:01
@Aduš8 píše:
Já jsem ráda, že je muž schopen zastoupit mě v péči o dítě, je schopen mu dát najíst, napít a dodržet jeho hygienu. Nepořádek mi je ukradený. Málokterý muž umí to, co my ženy, dělat více věcí najednou. Ukaž mi chlapa, který vaří, u toho stíhá umýt celou kuchyň a ještě zabavit batole. Takový neexistuje. Udělají jedno, druhé nebo třetí. Můj muž to sám uzná a i přesto, když mi teď není dobře a celý den se malému věnuje a stará se, tak mu poděkuji :nevim:

Jo, kdyby to uznal a netvářil se ještě nedoceněně, tak mě to nebere. Ale poslední dobou se i od něj množí narážky ve stylu co jako doma dělám. A že když mám paní na úklid (jednou týdně) tak vlastně doma nic nedělám.
Nepotřebuju, aby se to tady lesklo, ale když jdou děti spát, tak třeba za půl hodinky uklidím ten svinec, co se tu nadělá. To není ani multitasking - děti spí. To je prostě o tom, že je líný. Jde jen o pár dní, mě se těch zbylých 360 taky nikdo neptá, jestli jsem unavená, nebo ne. :nevim:

ivulinak83
Stálice 79 příspěvků 07.01.19 17:03

Ty jo, to je diskuse o naší rodině ne 8o ? Jen tedy nemáme paní na úklid a na přípravu veškeré stravy pro celou tlupu jsem sama. Pokud bych se odporoučela do nemocnice či jinam na několik dní, muselo by se jezdit k babičce či do restaurací neb by asi pošli hlady :D . Za 12 let žití jsem si na tento život zvykla a vlastně jsem i ráda :srdce: / chlap + naše dohromady 4 krásné děti / :mrgreen:

Sany80s
Kelišová 6724 příspěvků 07.01.19 17:04

Víš proč to dělají? Protože je jim to od plenek tolerováno. Sama tu vidíš, že jsou tu příspěvky, kde je to bráno jako něco, co je skoro normální.
A ono to určitě normál nebylo, když to zaskočilo paní na úklid, která je zvyklá na různé úrovně úklidu.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 07.01.19 17:07

Nechavas ho s nimi málo samotného. Ono rozdíl je jednou za rok neplánovaně odpadnout a pravidelně se starat ;)
Ty jsi určitě taky potřebovala najít si svůj systém, rytmus, ve kterém žijí děti, víš, kdy vařit, kdy to prádlo hodit do pračky atd.
Minimálně jedno dítě máte předpokládám ještě malinké a ty jsi na mateřské, začni na tom pracovat hned, jinak budeš po návratu do práce zažívat tu pověstnou druhou směnu :cert:

Lalelale
Závislačka 3164 příspěvků 07.01.19 17:07

Zakladatelko, taky bych byla naštvaná. I když přijedu třeba z cest, tak partner doma uklidí a třeba mi i sežene večeři a čokoládu, abych měla hezký příjezd domů. Většina párů v mém okolí se teda na péči o děti podílí, a domácnost to už je úplná samozřejmost, pokud to nemají rozdělené na základě vzájemné dohody. Věty co tu zazněly: mimina ho nebaví, na přebalování není… vsadím se, že většina ženských si přebalování vyloženě užívá a nesní o ničem jiném :lol: prostě mají nějakou zodpověnost a ten chlap by ji měl mít taky, a ne že být chlap je nějaká omluva pro to nedělat vůbec nic, když ho to chudáka nebaví :cert: u vás ale asi bude chyba, že jste si to nastavili tak, že ty to dřív nebo později prostě uděláš za něj :nevim: jinak jelikož jsi přišla z nemocnice, tak by mě ani nenapadlo po něm uklízet a asi bych mu to od plic řekla, že tohle je od něj sobeckost, že jako bordel čeká na tebe, místo aby tě nechal odpočívat a bral na tebe trochu ohledy (a teda pokud to bordelem nazvala i uklízečka, které jsou zvyklé na hodně, tak to musela být fakt síla)

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 3051 příspěvků 07.01.19 17:13

@Sany80s tolerováno? Možná… Moje máma strávila celý život tím, že chtěla partnery předělat k obrazu svému, vždycky po kratší či delší době utekli. Pamatuji si ji jen, jak na tátu a pak i nás štěkala, když nebylo vše podle ní. Takže ano, toleruji. Mám úžasného manžela a kvůli takové maličkosti o něj nehodlám přijít. Miluje naše dítě, skvěle se o nej postará a že u toho neuklidí :nevim: jinak mi opravdu pomáhá, ale když zůstane s malým sám, nestihne to a když malý usne, lehne si taky :lol: prostě to tolik neřeším, život je moc krátký na to, abych ho promrhala hloupostmi.

Heivka
Závislačka 3489 příspěvků 07.01.19 17:14

@Aduš8 Tak třeba můj muž než jsem se vrátila z porodnice, komplet vypral, uklidil kuchyň, vyluxoval a vytřel, umyl koupelnu a převlékl postele a to všechno s tříletým synem za zadkem, syna hlídali moji rodiče jen v den porodu (to byl se mnou) a jeho sestra když musel jít na dvě hodiny něco zachraňovat do práce. Takže myslím, že většina chlapů zaměňuje nechci se s tím obtěžovat za to nejde/to neumím. Naštěstí můj muž nechce abych dopadla jako jeho matka, služka co si nenechá pomoct, protože to ostatní nedělají dobře a tak se snaží a já zase nekomentuji fakt, že spoustu věcí dělá jinak než já.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >