Vadí mi, že přítel kouří

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 14:57
vadí mi, že přítel kouří

Ahoj, když jsme s přítelem začínali, věděla jsem, že kouří. Já jsem nekuřák, nevoní mi to a vadí mi, jak má cigaretama načichlé ruce. Už na začátku jsem mu řikala, že mi to vadí, jak kvůli zápachu, tak především, protože to není zdravé. Sám chtěl přestat, ale nešlo mu to, a tak to alespoň omezil. Vykouřil třeba 7 cigaret denně, ale byl docela dost podrážděný a nepříjmený, tak to skončilo na 1 krabičce za dva dny. Nechala jsem to být s tím, že až se budeme stěhovat dohromady, přestane, což slíbil. Nepřestal a já to neřešila, nechci ho za to peskovat. Poslední měsíc ale začal kouřit více, v průměru 1 krabičku za den a mě to začíná dost vadit. Koupili jsme před pár měsíci byt, nemáme peníze a šetříme každou korunu, opravdu vycházíme jen tak tak. K obědu si kupuju rohlík se sýrem a on si denně utratí stovku jen za cigarety. Asi to, jako nekuřák, nikdy nepochopím. Nevím co mám dělat, jak mu mám pomoct, aby se aspoň snažil to omezit a ne počet cigaret navyšovat. Pořád mi tvrdí, jak chce přestat, ale nic nedělá…Začíná mě to vážně štvát… :nevim: Nemáte nějaké rady? :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 30.07.19 15:07

At si na cigarety vydela extra na brigadach mimo svuj prijem. To jej nauci, kolik to je opravdu penez, ktery v tom zahori. At neutraci „rodinny“ rozpocet.

Porad jeste muze kourit 2 krabky denne. To mate 6tis mesicne hozenych do kanalu :zed:

Kresatkovi
Povídálka 38 příspěvků 30.07.19 15:09

Záleží jak dlouho kouří, ale podle me s tím nepřestane. Můj manžel taky kouří, taky mi to vadí, ale co nedělám. Máme pravidla, ze nesmí kouřit doma ani v zimě, prostě musí na balkón. V autě taky nesmí. Respektuje to. Jinak já se ptala i obvodaka, prý může předepsat nějaký prášky, který jsou účinný, ale stojí asi 2000 měsíčně, takže to jsem zavrhla. Takže vlastně radu nemám, ale chápu tě. :mavam:

truelly
Závislačka 3516 příspěvků 30.07.19 15:09

Denně stovku za cigarety…to bych nepřekousla a denně vyčítala. Ale já se mám ráda i své nervy, a proto bych už z tohoto důvodu s kuřákem do vztahu nikdy nešla!!! Měla jsem velmi přesně rozmyšleno, co dokážu akceptovat a co už ne. Dodnes si za to gratuluji.
A ty sis s ním ještě koupíš byt :mrgreen: a co teprve dítě, to ti ten smrad bude vadit ještě víc :roll:

Lucie1906
Kecalka 440 příspěvků 30.07.19 15:10

Ahoj, ať zkusí elektronickou cigaretu, nemusí úplně normální cigarety vyřadit ono to ani tak hned nejde, ale hodně mu to pomůže a časem už by kouřil jen tu elektronickou. Nesmrdí to, spíš naopak. I co se peněz týče, tak je to o dost levnější ;)

Šáruší
Kelišová 5156 příspěvků 30.07.19 15:11

Chyba byla začínat si s kuřákem. Málokterý kuřák dokáže přestat. Nnepřestane a tobě to bude vadit víc a víc. A nemáš jak to změnit. Blbý je, že místo aby omezoval, tak zdvojnásobil dávku. Buď se s tím, že smrdí a utrácí smíříš, nebo půjdeš od něj, další možnosti nejsou. S kuřákem bych žít nedokázala, proto s ním nikdy nic nezačínám.

Lucie1906
Kecalka 440 příspěvků 30.07.19 15:12

No nebo jak píšou holky, nastolit nějaké pravidla. Nebo pak ty prášky jako nejsou nejlevnější ale rozhodně se to jako investice vyplatí, každopádně musí chtít hlavně on přestat, jinak to nemá smysl.

bse.pedro
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 30.07.19 15:14

Může tě aspoň trochu potěšit, že z té krabičky jde cca 70,–Kč do státní pokladny formou různých daní - spotřební daň a DPH. Nebýt kuřáků, stát nemá na výplatu různých sociálních dávek, mateřských apod…
A pokud chce někdo argumentovat tím, že nekuřáci na kuřáky doplácí, že jsou častěji nemocní a bla, bla, bla…, to je jen propaganda. Ve vyspělých zemích EU vyšly statistiky, které říkají, že stát vybere na daních z tabákových výrobků cca dvojnásobek toho, co vydá na léčení nemocí z kouření… 8) 8) 8)

ugluk
Hvězda diskuse 47625 příspěvků 30.07.19 15:15

Co ti na to říct. Jsem nekuřačka a s kuřákem bych nebyla. Jedna věc jsou peníze, druhá, že by mi to fest smrdělo. Něco jinýho je kolega v práci, něco jiného někdo, s kým velmi blízce sdílím domácnost. Taky by mi vadilo, že něco slíbí a ak to nesplní, kdo ví, jak vážně by bral jiné sliby. Ale můj život to není a tobě zbývá to buď akceptovat, nebo se s ním rozejít, nebo na něj dokázat zapůsobit tak, aby s tím seknul. Dle toho, co píšeš, to nebude jednoduché.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 15:15

Tak to přítel by si doma kouřit nedovolil, chodí na balkon ať je 40 stupňů nebo prší, v autě by si taky nezapálil, ale jde mi o to zdraví… 8o

Pajka89
Závislačka 2607 příspěvků 30.07.19 15:18

Me taky koureni smrtelne vadi.. A clovek kurak, i kdyby byl jinak ze zlata, v mych oci klesá az nekam ke dnu.. Kdyz se chtel o me muj manzel kdysi uchazet, tak jsem mu rekla hned, ze to netoleruju. Tak prestal a nekouří uz deset let.. Asi bych tvymu chlapovi dala nuz na krk, bud cigara, nebo ja…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 15:23
@Pajka89 píše:
Me taky koureni smrtelne vadi.. A clovek kurak, i kdyby byl jinak ze zlata, v mych oci klesá az nekam ke dnu.. Kdyz se chtel o me muj manzel kdysi uchazet, tak jsem mu rekla hned, ze to netoleruju. Tak prestal a nekouří uz deset let.. Asi bych tvymu chlapovi dala nuz na krk, bud cigara, nebo ja…

To mě taky napadlo. Buď a nebo, ale zase mu nechci dávat ultimáta. On se kvůli mě už hodně moc změnil, ale opravdu dost, že si říkám, abych úplně násilně nepotlačila jeho osobnost" a neudělala z něj někoho jiného :mrgreen: jsem strašná… :nevim:

david85lbc
Kecalka 498 příspěvků 30.07.19 15:24

Jsem taky kuřák, a po pravdě doma řešíme podobný problém. Zvláštní že když žena netlačí kouřím míň ale jednu dobu s tím byla opravdu nesnesitelná a mělo to opačný efekt. Dávat nůž na krk a podobně hlavně teď když jste si pořídily byt jsou jen silná slova místních.
Mohu poradit knihu allen carr - jak přestat kouřit. V okolí znám spoustu lidí co kouřily jak fabriky a po přečtení té knihy přestali.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 15:28
@david85lbc píše:
Jsem taky kuřák, a po pravdě doma řešíme podobný problém. Zvláštní že když žena netlačí kouřím míň ale jednu dobu s tím byla opravdu nesnesitelná a mělo to opačný efekt. Dávat nůž na krk a podobně hlavně teď když jste si pořídily byt jsou jen silná slova místních.
Mohu poradit knihu allen carr - jak přestat kouřit. V okolí znám spoustu lidí co kouřily jak fabriky a po přečtení té knihy přestali.

Moc děkuju za pohled z druhé strany. Já na něj nikdy netlačila. Ten poslední měsíc se ho občas zeptám nebo se zmíním, že by to mohl zase omezit. Určitě se na knížku podívám a zkusím mu jí nenápadně vnutit :lol: :lol:

Venetia
Hvězda diskuse 45915 příspěvků 30.07.19 15:28
@Anonymní píše:
Tak to přítel by si doma kouřit nedovolil, chodí na balkon ať je 40 stupňů nebo prší, v autě by si taky nezapálil, ale jde mi o to zdraví… 8o

Pokud si dobrovolně šla do vztahu s kuřákem, nemůžeš ho teď predelavat

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama