Vadí nízká váha otěhotnění?

Anonymní
3.6.21 15:53

Vadí nízká váha otěhotnění?

Jdu si pro uklidnění :srdce:
Jsem od narození drobná. Měla jsem nějaká 2kg a pomalu přibírala. Jako dítě jsem byla aktivní, ale jedla málo, prostě mě to nechutnalo :lol:

Dnes jsem stále drobná, mám 165cm a 48kg, sportuju, jím co chci, téměř nepiju, žiju víceméně zdravě. A mám trochu obavu, abych neměla problém s otěhotněním, když jsem takhle hubená. Problém ovšem je, že já nemohu přibrat. Prostě mám takovou konstituci. Občas jsem z toho špatná, ale říkám si že pro mě by bylo nezdravý se přejídat jen za účelem, abych nabrala 2 kila třeba.

Podařilo se někomu otěhotnět s nízkou váhou? A tím myslím přirozeně nízkou, ne že jste byli na drsné dietě :)

Děkuji vám

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7139
3.6.21 15:59

A cyklus máš pravidelný a nelecis se s něčím? Mám dvě kamarádky s podobnou konstituci a jedna má 3 děti a druhá dvě. Všechny počaté přirozeně. Takže není důvod se bát. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 16:04

Máš pravidelný cyklus a ovulaci? Pak by to neměl být problém. Já otěhotněla se 172 cm a 52 kg a vše bylo v pořádku.

• Citovat
  • Nahlásit
21497
3.6.21 16:05

Pokud mas normálně ms, tak v pohodě. Ono podvyziva kolikrát zastaví menstruaci, to je pak problém. Akorat te bude Dr pak víc hlídat, abys v těhotenství nesla s vahou dolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 16:09

@Kriss Tina to jsem si říkala, že třeba konečně přiberu :lol:

holky MS mám bez problémů. Žádný bolesti, pravidelnou, asi ji nemam moc silnou, ale dle dr to ničemu nevadí. Ovulaci mám taky - byla jsem na folikulometrii.

• Citovat
  • Nahlásit
17098
3.6.21 16:12
@Anonymní píše:
@Kriss Tina to jsem si říkala, že třeba konečně přiberu :lol:holky MS mám bez problémů. Žádný bolesti, pravidelnou, asi ji nemam moc silnou, ale dle dr to ničemu nevadí. Ovulaci mám taky - byla jsem na folikulometrii.

No tak žádný problém. Pokud je ovulace, může být těhotenství

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
835
3.6.21 16:17

Kamarádky sestřenice vypadá jak kdyby měla anorexii, je fakt HODNĚ hubená, ale celý život. Normálně jí. V pohodě má chlapečka.

Rozhodně je to lepší než obezita, tam by spíš mohl být problém. Podstatný je, že to je přirozenost. Každý jsme nějaký. Já jsem taky drobek, mám vlastně 168 na 50 kg a když mou bylo 25, měla jsem nějak úplně rozhozený tělo a přibrala na 57. Zmizela mi menstruace, bolely mě žíly na nohou a vůbec jsem se necítila dobře, byť dle BMI jsem byla konečně ok :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
3.6.21 16:59

Nízká váha podle mě brání početí jen v případě, že způsobuje problémy s cyklem nebo dokonce úplnou ztrátu ovulace a menstruace. Pokud cyklus funguje, dochází k ovulaci a žena nemá žádné další zdravotní problémy bránící početí a donošení dítěte, neměl by být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1515
3.6.21 17:02
@Anonymní píše:
Jdu si pro uklidnění :srdce:
Jsem od narození drobná. Měla jsem nějaká 2kg a pomalu přibírala. Jako dítě jsem byla aktivní, ale jedla málo, prostě mě to nechutnalo :lol:

Dnes jsem stále drobná, mám 165cm a 48kg, sportuju, jím co chci, téměř nepiju, žiju víceméně zdravě. A mám trochu obavu, abych neměla problém s otěhotněním, když jsem takhle hubená. Problém ovšem je, že já nemohu přibrat. Prostě mám takovou konstituci. Občas jsem z toho špatná, ale říkám si že pro mě by bylo nezdravý se přejídat jen za účelem, abych nabrala 2 kila třeba.

Podařilo se někomu otěhotnět s nízkou váhou? A tím myslím přirozeně nízkou, ne že jste byli na drsné dietě :)

Děkuji vám

Seš malá, dle váhy mi to nepřijde zas tak málo, normál. :) Jestli máš ovulaci a MS, problem nebude. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9890
3.6.21 17:11

Drobná nejsi. Máš na ženu normální výšku a jsi stihla. Jestli máš ovulaci, tak v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25199
3.6.21 17:17

U druhého těhotenství jsem otěhotněla, když jsem vážila cca 50kg na nějakých 163cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 20:25

Jsi prumerna, stihla zena. Vyska i caha jsou v normalu. Ja otehotnela s 47 kg, ale na 175 cm. A taky to bylo v pohode.

• Citovat
  • Nahlásit
817
3.6.21 21:17

Pokud mas MS tak nevadi. Ja mela 52kg na 175cm a v pohode. :palec: Cele tehu bez problemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 22:39

Mne se tak ulevilo! Já kdykoliv se vidím tak si rikam kde chci to miminko jako mít :lol:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat