Vadí vám, že se neustále přidává státním zaměstnancům?

3657
8.6.17 16:14

Vadí vám, že se neustále přidává státním zaměstnancům?

Co si myslíte o tom, že se neustále přidávají peníze státním zaměstnancům, kde řada z nich je vlastně nevyhoditelná? Přijde vám normální, aby mzdy ve státním sektoru byly už vyšší než v soukromém?
Já mám pocit, že když je člověk mladý, tak se pro stát moc pracovat nevyplatí, pokud se nejedná o soudce či lékaře apod., ale kolem 40+ už díky odsezeným letům plat pěkně naroste, a také díky častému zvyšování platu. Takže i obyčejné kancelářské práce bez jazyků, které by je jinde v soukromém sektoru neuchytily, si tam přijdou na pěkné částky. Mladým bych doporučovala pracovat pro stát. Jisté peníze, práce klidná, vydrží tam díky služebnímu zákonu až do důchodu, což kolem 50+ ocení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6106
8.6.17 16:18

Dokud jsem dělala ve státním zdravotnickém zařízení, taky mi rostl plat a bylo to fajn :-D Teď dělám v soukromém a oceňuji zase jiné kvality, co mi taky zbývá, že… :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.17 16:18

Přidala bych sestrám, ty odmakaj dle mě více, než doktor, přidala bych hasičům, záchranářům. Ale proč by si měli přidávat politici? Soudci? Když mají 80 měsíčně i více? :think:
Takže ano, vadí mi, že si poslanci jen tak odhlasují zvyšování mezd, aniž by jsme to my, občané schválili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
8.6.17 16:19

@Kaliopa to si děláš srandu, ze jo…prosim specifikuj, co si predstavujes pod pojmem,,státní zaměstnanec", protože to, co jsi popsala, je dost mimo mísu. Znám hodne lidi,,ve službách státu", od tech,,obyčejných" míst jako účetní, sekretářka, atd az po ta náročnější, jako lékaři, sestry, policisté, a dokonce i hasiči. Tento sektor mi neni uplne cizi, a dost nechápu tvoji představu o přeplacenych místech kde se nic nedela.

• Nahlásit
  • Citovat
266
8.6.17 16:21

Jak u koho. Myslím, že učitelé, zdravotníci atd. si to zaslouží, ale soudcům a poslancům bych už rozhodně nepřidávala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26536
8.6.17 16:24
@Kaliopa píše:
Co si myslíte o tom, že se neustále přidávají peníze státním zaměstnancům, kde řada z nich je vlastně nevyhoditelná? Přijde vám normální, aby mzdy ve státním sektoru byly už vyšší než v soukromém?
Já mám pocit, že když je člověk mladý, tak se pro stát moc pracovat nevyplatí, pokud se nejedná o soudce či lékaře apod., ale kolem 40+ už díky odsezeným letům plat pěkně naroste, a také díky častému zvyšování platu. Takže i obyčejné kancelářské práce bez jazyků, které by je jinde v soukromém sektoru neuchytily, si tam přijdou na pěkné částky. Mladým bych doporučovala pracovat pro stát. Jisté peníze, práce klidná, vydrží tam díky služebnímu zákonu až do důchodu, což kolem 50+ ocení.

Oni by všichni chtěli, aby stát prakticky nezaměstnával žádné úředníky a ti, co by zaměstnával, by měli minimální mzdu, ale zároveň by chtěl, aby mu na katastru vyřídili všechno rychle a bezchybně, aby nebyly všude na úřadech takové fronty, aby jim pracovnice finančáku měla čas poradit s daňovým přiznáním, aby nemocenská (rodičák, podpora) chodila přesně na čas a dobře spočítaná, aby pracovnice OSPODU byly empatické a měly spoustu času vyslechnout všechny lumpárny, co jim exmanžel napáchal, aby soudy rozhodovaly rychle a bez průtahů. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nedělám pro stát, ale chápu, že státní správa holt něco stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26536
8.6.17 16:26
@hudečice píše:
Přidala bych sestrám, ty odmakaj dle mě více, než doktor, přidala bych hasičům, záchranářům. Ale proč by si měli přidávat politici? Soudci? Když mají 80 měsíčně i více? :think:
Takže ano, vadí mi, že si poslanci jen tak odhlasují zvyšování mezd, aniž by jsme to my, občané schválili.

Existuje jasné pravidlo trhu: člověk s velkou mocí musí mít i vysoký plat. Jinak smění svou moc za prostředky jinde (a tomu se milé děti říká korupce). :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11514
8.6.17 16:27

Já jsem ve státním od roku 2009 a od té doby jesli jsem si polepšila o 3000 :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
8.6.17 16:28
@Bábrdl píše:
Existuje jasné pravidlo trhu: člověk s velkou mocí musí mít i vysoký plat. Jinak smění svou moc za prostředky jinde (a tomu se milé děti říká korupce). :mrgreen:

Ano, akorát se mi zdá, že ten vysoký plat nemá jaksi strop, zvláště v ČR se zdají být zaměstnanci státu v tomto ohledu stále nenasyceni, pokud to bereš podle korupce. Ty různé kauzy typu Nagyová a Rath a další jsou jen špičkou ledovce. Někdo nemá asi nikdy dost. Je to spíš o morálce než o vysokém platu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3657
8.6.17 16:29
@iiiv píše:
Já jsem ve státním od roku 2009 a od té doby jesli jsem si polepšila o 3000 :nevim:

No vidíš, ale musíš uvést, z jakého platu. V soukromém by sis třeba nepolepšila vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26536
8.6.17 16:33
@Kaliopa píše:
Ano, akorát se mi zdá, že ten vysoký plat nemá jaksi strop, zvláště v ČR se zdají být zaměstnanci státu v tomto ohledu stále nenasyceni, pokud to bereš podle korupce. Ty různé kauzy typu Nagyová a Rath a další jsou jen špičkou ledovce. Někdo nemá asi nikdy dost. Je to spíš o morálce než o vysokém platu.

Ale, když na to přijde, čeká se, i tady na emiminu, že jim daně spočítají správně, reptá se, že je na katastru fronta, rozčiluje, že jim předělená pracovnice OSDPOD nemá věčně čas. A ty věčné stížnosti „kdy už přijde nemocenská/rodičák“.

To se holt nedělá samo, no.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.6.17 16:34

Nevadi, muj muz je hasic. Kdyz mu sebrali 10%, nikdo se nad tim nepozastavil. Kdyz mu ted po letech pridali 4% tak jsou z toho lidi divi. A vubec mu jeho praci a naroky na nej nezavidim a myslim si, ze v soukromem sektoru by mel se svymi schopnostmi vic. Jenze je to pro nej poslani. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
4354
8.6.17 16:35

U sester, IZS apod. je to bez diskuze. Delaji narocnou praci, kolikrat v ohrazeni vlastniho zdravi.
Co se tyce uredniku-tam bych rada videla odpovidajici vyskedky jejich platu. Pokud jdu na urad a musim si vse zjistovat predem, abych urednici vysvetlila a ona mohla dat razitko, tak to je na minimalni mzdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11514
8.6.17 16:36

@Kaliopa 16320kč hrubého :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26536
8.6.17 16:38
@Anonymní píše:
Nevadi, muj muz je hasic. Kdyz mu sebrali 10%, nikdo se nad tim nepozastavil. Kdyz mu ted po letech pridali 4% tak jsou z toho lidi divi. A vubec mu jeho praci a naroky na nej nezavidim a myslim si, ze v soukromem sektoru by mel se svymi schopnostmi vic. Jenze je to pro nej poslani. :srdce:

je to tak. Kamarádka dělá na OSPODU. Mají tolik případů, že nemá šanci to nějak kvalitně zvládnout. Ale nové lidi přijmout nemůžou. Každá matka/otec má pocit, že zrovna jejich případ si zaslouží celou její pracovní dobu a co pak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama