Vadí vám změny v pracovním kolektivu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SibyllaTrelawney
Kecalka 379 příspěvků 08.05.19 19:07
Vadí vám změny v pracovním kolektivu?

Kecací téma pro odlehčení…

Ani bych možná neřekla vadí, jak je v názvu diskuze, ale… rozhodí vás změny v pracovním kolektivu? U nás v práci je nás 20 plus 6 na elokovaném pracovišti a jsme výborný tým, jsme přátelé. Za tu dobu odešlo pár kolegů ( asi 5 během 10 let) - ať už do penze nebo na jiné místo a dost mi chybí. Na jejich místo nikdo nepřibyl - stejně by se snižovaly stavy. Už to není bez nich ono. Čekají nás další odchody do důchodu a tím pádem ale už příchod nových kolegů a já mám z toho blbý pocit. Jedna kolegyně přišla letos a je úžasná, zapadla mezi nás, ale příště to nemusí vyjít… Mám strach, že to, na co jsme zvyklí teď, už nebude fungovat, že se objeví někdo nekolegiální… bude se měnit i šéfka.

Máte to podobně? Jak dlouho si zvykáte na nové lidi? Ono to zní dost ujetě, uznávám… Nechci, aby to vypadalo, že z toho nespím, ale mám někde uvnitř takový trochu lítostivý pocit, že co když uz nebude v práci tak pohodová atmosféra.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10085 příspěvků 08.05.19 19:11

Nevadí, dělám v oboru, kde se to střídá poměrně často :D ale je fakt že si dělám svoji práci a mám X kolegů a každý den sem tam s někým jiným :D

Paola21
Závislačka 4054 příspěvků 08.05.19 19:11

Mám to stejné, už se mi měnila kolegyně 4 x (za 5 let). Vždy, když předchozí odešla a měla nastoupit nová, tak jsem měla obavy - hlavně z toho, že ji budu zase zaučovat, což je zodpovědnost ji všechno naučit správně, a pak jsem měla obavy, abychom si lidsky sedli. Sedíme od sebe necelý 1 m a musíme spolupracovat. Naštěstí to vždy klaplo, ale nemuselo to tak být… Držím každopádně palce, ať k Vám nastoupí lidi, co zapadnou (hlavně žádní intrikáni, pomlouvači a arogantní lidi).

sediza
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 08.05.19 19:12

To je život. Ze skoly clovek taky jednou musi odejít. Skoncí to a clovek muze jen vzpomínat. Podle me je dulezite mit super manzela a celkove rodinu a prátele i mimo práci. Pak by vás to nemuselo až tak trápit, kdyby doslo k nejaké změně. Ale chápu vás.

ivašot.
Echt Kelišová 7888 příspěvků 08.05.19 19:12

Neříkám, že z každé změny v pracovním kolektivu jásám, ale zas tak jako ty to určitě nemám. Občas nějaká nová tvář neuškodí, jinak by to byla po letech na jednom pracovišti docela nuda.

ivašot.
Echt Kelišová 7888 příspěvků 08.05.19 19:14
@sediza píše:
To je život. Ze skoly clovek taky jednou musi odejít. Skoncí to a clovek muze jen vzpomínat. Podle me je dulezite mit super manzela a celkove rodinu a prátele i mimo práci. Pak by vás to nemuselo až tak trápit, kdyby doslo k nejaké změně. Ale chápu vás.

Pamatuju si, jak jsem si myslela, že po maturitě spadne svět, když nebudu vídat spolužáky :lol:

SibyllaTrelawney
Kecalka 379 příspěvků 08.05.19 19:17

No… intrikáni, pomlouvači a arogantní lidé… :zed: Teď je to třeba tak, že kdokoliv pomůže komukoliv. Nerada bych se dožila toho, že by třeba někdo chodil bonzovat. My spolu býváme i o volném čase ( samozřejmě mám i jiné přátele) a i díky tomu je atmosféra v práci tak pohodová. Každý ví o tom druhém dost věcí.

SibyllaTrelawney
Kecalka 379 příspěvků 08.05.19 19:20
@ivašot. píše: … jinak by to byla po letech na jednom pracovišti docela nuda.

No ona ta prácesama o sobě je dost náročná a proměnlivá, takže nuda být nemůže a ten stabilní kolektiv je právě docela nutný.

ivašot.
Echt Kelišová 7888 příspěvků 08.05.19 19:26
@SibyllaTrelawney píše:
No ona ta prácesama o sobě je dost náročná a proměnlivá, takže nuda být nemůže a ten stabilní kolektiv je právě docela nutný.

Tak asi to mám fakt jinak než ty: přece nový člověk může přinést nový pohled a přístup k práci, posunout tu rutinu někam trochu jinam. Nakonec občas se probere i něco nepracovního a je fajn slyšet zase o jiných osudech… Mám teď novou kolegyni a miluju její vyprávění o adrenalinových dovolených

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 19:30

Mám to stejně. teď k nám jedna nová přišla a upřímně je to tragedie a doufám že odejde. o prací nemá zájem, vysvětlit si nic nenechá jen se hádá. To radši potáhnu práci i za kolegyni, která asi bude mít dlouhodobé neplacené volno než tam mít někoho jiného (takže 12 hod celé dni )

divine woman
Extra třída :D 11492 příspěvků 08.05.19 19:33

@SibyllaTrelawney U nás byl kolektiv roky stabilní, ale pak se to začalo střídat jak na běžícím pásu. A vadí mi to. Zcela upřímně, lidi, kteří se mnou pracují méně než rok tak nějak vypouštím. Zatím kolektiv drží „zdravé jádro“, ale stačí jeden nespolupracující člověk a pohodová pracovní atmosféra je v háji.

SibyllaTrelawney
Kecalka 379 příspěvků 08.05.19 19:42

@ivašot. Jo, určitě je fajn, když přijde někdo nový, normální, kdo zapadne. U nás akorát nějaké nové postupy jsou celkem na škodu a nemají šanci uspět, jsme specifická organizace :) Ze strany pracovníků jiné části této organizace ( nemáme stejné ředitelství, jen pracujeme společně a doplňujeme se) je fluktuace docela markantní a vidím takřka v přímém přenosu, jak se ten jejich kolektiv rozkládá, není to vůbec veselé. A taky ti nováčci ( co to ve finále celé začali zevnitř rozkládat) chtěli inovovat…

Příspěvek upraven 08.05.19 v 19:43

divine woman
Extra třída :D 11492 příspěvků 08.05.19 19:43

@SibyllaTrelawney A nejhorší je, když přijde nějaké netáhlo a za půl roku odejde :cert:

SibyllaTrelawney
Kecalka 379 příspěvků 08.05.19 19:45

@divine woman Tak to věřím, tak to má v práci manžel. Pořád někoho zaučuje, dotyčný se ukáže jako absolutně nepoužitelný, odejde ve zkušebce a pak nanovo…

Ijen
Ukecaná baba ;) 1684 příspěvků 08.05.19 20:18

Zmeny v kolektivu mi obecne nevadi, stabilni kolektiv jsem nezazila uz 20 let, spis jsme radi, ze vubec nekoho sezeneme a je nas trvale podstav. Nektere kolegyne potkam diky sluzbam parkrat za mesic.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama