Reklama

Vadilo by Vám? A jak by jste řešily?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

80majda
Povídálka 16 příspěvků 16.02.17 09:49
Vadilo by Vám? A jak by jste řešily?

Jsem starší maminka na RD s dvouletým dítětem. Z předchozího vztahu mám ještě puberťáka 15 let. Mimčo bylo plánované. Partner podniká a do toho rekonstruujeme dům. A teď k dotazu…Vadilo by Vám, že partner chodí domů z práce pozdě a Vy jste celý den doma sama? Tím pozdě nemyslím třeba v šest večer, ale po osmé, deváté, desáté, nebo i déle. Ráno vstáváme a doma už většinou opět není. Veškerý náš denní kontakt je dopolední cca 5minutový telefonát. Na dovolené nejezdíme a celý víkend jsme společně nestrávili už také hodně dlouho. Mladší dítko není úplně zdravé, tak řeším spoustu věcí ohledně toho, rehabilitace, plavání, koně, rehabilitační pomůcky atd. také většinou sama. Blízkou kamarádku mám jednu, vídáme se většinou 2× týdně, buď odpoledne s dětmi a nebo večer, když dám dítko spát, tak přijede k nám na kávu. Sama se až na malé výjimky nedostanu nikam. S partnerem jsem o tom mluvila již mockrát, ví že mi to vadí, ale změna žádná…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Ivetlu
Kecalka 350 příspěvků 16.02.17 10:03

Ano, vadilo. A jak je možné, že odchází brzo ráno a vrací se v 10 večer? To přece nemůže mít každodenně tak dlouhou pracovní dobu…

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 16.02.17 10:04

To by mi teda vadilo hodně. Ja ke spokojenenu vztahu potrebuju kontakt s muzem, ne ho videt jen na fotkach.

Borůvka1990
Kelišová 5431 příspěvků 16.02.17 10:06
@80majda píše:
Jsem starší maminka na RD s dvouletým dítětem. Z předchozího vztahu mám ještě puberťáka 15 let. Mimčo bylo plánované. Partner podniká a do toho rekonstruujeme dům. A teď k dotazu…Vadilo by Vám, že partner chodí domů z práce pozdě a Vy jste celý den doma sama? Tím pozdě nemyslím třeba v šest večer, ale po osmé, deváté, desáté, nebo i déle. Ráno vstáváme a doma už většinou opět není. Veškerý náš denní kontakt je dopolední cca 5minutový telefonát. Na dovolené nejezdíme a celý víkend jsme společně nestrávili už také hodně dlouho. Mladší dítko není úplně zdravé, tak řeším spoustu věcí ohledně toho, rehabilitace, plavání, koně, rehabilitační pomůcky atd. také většinou sama. Blízkou kamarádku mám jednu, vídáme se většinou 2× týdně, buď odpoledne s dětmi a nebo večer, když dám dítko spát, tak přijede k nám na kávu. Sama se až na malé výjimky nedostanu nikam. S partnerem jsem o tom mluvila již mockrát, ví že mi to vadí, ale změna žádná…

Spíš bych řešila jeho pracovní nasazení kvůli zdravotnímu stavu, nejednoho chlapa klepla pepka, oni nevědí kdy mají dost. Sebe bych neřešila. Jestli podniká, tak prachy snad máte, ne? Ať najme na rekonstrukci odborníky, nebo dej dítě hlídat každý den na tři hoďky a jdi mu pomoct.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27163 příspěvků 9 inzerátů 16.02.17 10:07

@80majda pokud bychom spolu trávili víkendy, tak by mi to nevadilo… asi deset let jsme takhle s manželem bez problémů fungovali, já měla dva puberťáky z prvního manželství a společně jsme měli ještě dvě malé děti… on tedy jezdil do práce jinam, odjel v pondělí a vracel se v pátek… ale každý den jsme si volali a o víkendu jsme byli spolu, jezdili na výlety a tak… když byl v práci, byl tam každý den až do večera, takže i kdybych bydlela s ním v místě jeho práce, o moc víc času by pro rodinu neměl…

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1640 příspěvků 16.02.17 10:07

A jak bych to resila nevim. Co ti na to partner rekl, kdyz jsi o tom s nim mluvila? Nemuzes mu nechat deti a v sobotu rano se zdejchnout aspon na dopoledne, aby si uvedomil, co vsechno delas?

80majda
Povídálka 16 příspěvků 16.02.17 10:08

@Ivetlu podnikatel (vorkohiolik??), nemá stanovenou pracovní dobu

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27163 příspěvků 9 inzerátů 16.02.17 10:11
@80majda píše:
@Ivetlu podnikatel (vorkohiolik??), nemá stanovenou pracovní dobu

a předpokládám, že na tom domě taky pracuje spíš on nebo platí nějakou firmu nebo dělníky, kteří to dělají, že? Možná by vám nejvíc prospěla nějaká dovolená… pokud si ji může udělat, nevím, v čem podniká, kdy začal a nebo jestli ho má kdo zastoupit… jo, je to těžké, když člověk není zaměstnanec s pevnou pracovní dobou od 7 do 15 hodin a nedostává za to královský plat… :nevim:

80majda
Povídálka 16 příspěvků 16.02.17 10:12

@ProfZav nejde o to, aby si uvědomil co všechno dělám…to si myslím uvědomuje a ano pokud mu nahlásím dostatečně dopředu, tak v sobotu, nebo v neděli pohlídá

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27163 příspěvků 9 inzerátů 16.02.17 10:13
@80majda píše:
@ProfZav nejde o to, aby si uvědomil co všechno dělám…to si myslím uvědomuje a ano pokud mu nahlásím dostatečně dopředu, tak v sobotu, nebo v neděli pohlídá

tak v čem je problém? V tom, že většina lidí ti řekne, že si to nemáš nechat líbit a máš ho nějak donutit být doma a věnovat se dítěti? Nemůžete si třeba určit předem, že každou druhou sobotu v měsíci pojedete celá rodina na výlet? Aby si to mohl předem nějak rozvrhnout a ty jsi byla taky spokojená, že jste spolu? Udělat si nějaký plán na měsíc, rozvrh společného času a tak?

80majda
Povídálka 16 příspěvků 16.02.17 10:14
@Regina Hero píše:
@80majda pokud bychom spolu trávili víkendy, tak by mi to nevadilo… asi deset let jsme takhle s manželem bez problémů fungovali, já měla dva puberťáky z prvního manželství a společně jsme měli ještě dvě malé děti… on tedy jezdil do práce jinam, odjel v pondělí a vracel se v pátek… ale každý den jsme si volali a o víkendu jsme byli spolu, jezdili na výlety a tak… když byl v práci, byl tam každý den až do večera, takže i kdybych bydlela s ním v místě jeho práce, o moc víc času by pro rodinu neměl…

tak takhle nějak by to bylo přijatelné i pro mě, ale on i když je doma o ten víkend, tak je ko, úplně ko…to mu nelze zazlívat při tomhle nasazení, ale co my?

80majda
Povídálka 16 příspěvků 16.02.17 10:16
@Regina Hero píše:
tak v čem je problém? V tom, že většina lidí ti řekne, že si to nemáš nechat líbit a máš ho nějak donutit být doma a věnovat se dítěti? Nemůžete si třeba určit předem, že každou druhou sobotu v měsíci pojedete celá rodina na výlet? Aby si to mohl předem nějak rozvrhnout a ty jsi byla taky spokojená, že jste spolu? Udělat si nějaký plán na měsíc, rozvrh společného času a tak?

tady jsem pro tu radu NĚJAK, všechny mé pokusy ztroskotaly

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27163 příspěvků 9 inzerátů 16.02.17 10:17

Jinak bych ještě dodala, že jsme během šesti let prošli dvěma rekonstrukcemi… když se měla narodit třetí dcera, tak jsme zrekonstruovali větší byt, trvalo to přes půl roku, než se to dodělalo tak, abychom tam mohli bydlet, nějakou dobu jsme to dodělávali i po přestěhování… s čerstvým miminkem… ten půlrok jsme fakt neznali téměř žádné výlety a podobně, prostě každou volnou chvilku jsme věnovali bytu… o tři roky později totéž, když jsme čekali čtvrté dítě… zase jsme šli do většího… ale šlo nám o společnou věc, bylo to náročné, ale přece bychom to nevzdali… po přestěhování a dodělání toho nejnutnějšího pak byla konečně zase i doba na výlety a dovolené… když se chce, dá se to zvládnout… neříkám, že to není náročné, ale nic, co by se nedalo přežít…

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 16.02.17 10:18

@80majda u nás je to podobné máme oba náročnou práci já dokončila školu druhá mě začne takže je toho dost, ale víkendy jsme spolu a nevadí mi to.

Denisa76
Vesmírná mluvilka 33620 příspěvků 16.02.17 10:21
@80majda píše:
tak takhle nějak by to bylo přijatelné i pro mě, ale on i když je doma o ten víkend, tak je ko, úplně ko…to mu nelze zazlívat při tomhle nasazení, ale co my?

možná bych to udělala jinak zkusila zapomenout na to jak jsem sama a trošku se do něj vžila jak je unavený a třeba bych mu jenom řekla, že ho mám ráda, a že mě chybí nebo tak nějak a uvidíš jak bude reagovat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Spí v její ložnici! Plekanec si nastěhoval Šafářovou a Lucie to snáší těžce!

Právní zástupce zpěvačky Lucie Vondráčkové se rozhodl učinit přítrž... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama