Reklama

Vadilo by vám, kdyby vaše děti učili lidé bez VŠ vzdělání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlinedivine woman
Echt Kelišová 8130 příspěvků 25.08.18 18:51
Vadilo by vám, kdyby vaše děti učili lidé bez VŠ vzdělání?

Ahoj, v jedné diskusi se tu řešila problematika VŠ titulů, a někteří uživatelé psali, že jsou důležitější věci než mít titul. Údajně by jim nevadilo, kdyby jejich děti učili lidé bez vysokoškolského vzdělání. Docela mě to překvapilo. Jak jste na tom vy?
Za sebe vadilo a hodně. Nejsem milionářka a dobré vzdělání je pro mě jedna z nejdůležitějších věcí, které mohu svým dětem dopřát. A proto chci, aby měly dobré a vzdělané učitele. Ano po válce (2.sv.) tu byly učitelské ústavy a absolventy hnali učit v 18 letech do pohraničí, protože učitelů byl nedostatek. Ale dnes už jsme snad jinde. A existují i střední pedagogické školy, ale ty jsou určené pro učitelky MŠ a vychovatelky. Když jsem se nad tím zamyslela, možná bych zkousla učitelku bez VŠ na 1. stupni základní školy, ale potom? Nedokážu si představit, že by odborné předměty učil středoškolák. A co potom na středních školách nebo gymnáziích? Jako že by středoškolák vyučoval na SŠ? Díky za všechny příspěvky. :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »

Reklama

Reakce:

alli_li
Závislačka 3299 příspěvků 11 inzerátů 25.08.18 18:54

Muj osobni nazor

Materinka - nevadilo
1-5.trida - nevadilo
6.trida - 9.trida + stredni skola - tam uz by mi to vadilo, z hlediska narocnosti latky, pripadne odbornych predmetu, brala bych to asi stejne jako kdyby me mel operovat doktor bez titulu :think:

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 25.08.18 18:54

VS ti nezaruší že budeš dost vzdělaná a inteligentní takže mě by nevadilo kdyby děti učil inteligentní a vzdělaný středoškolák.

Echt Kelišová 8130 příspěvků 25.08.18 18:56

@ka2ka I na gymnáziu?

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 25.08.18 18:56

Ano, vadilo. I na tom 1.stupni, tam je vzdelani potreba tez, minimalne kvuli pedagogicko-psychologickym seminarum. Dneska v jedne diskuzi uvadela prispevatelka, ze by dala vyjimku jazykarum, s tim tez velmi nesouhlasim. To, ze je nekdo rodily mluvčí, neznamena, ze ma spravnou vyslovnost, gramatiku a zna didaktiku jazyka.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16304 příspěvků 25.08.18 18:56

Teď se dostáváme k otázce, jaké vzdělance produkují naše vysoké školy. Koupený papír nic nezaručí.

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 25.08.18 18:57
@Kobliha51 píše:
Teď se dostáváme k otázce, jaké vzdělance produkují naše vysoké školy. Koupený papír nic nezaručí.

Koupeny papir?

astoret
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 25.08.18 18:57

vadilo, nicméně mi vadí i vystudovaný pedagog či akademik, který učí a učit neumí

Uživatel je onlinelucenka
Vesmírná mluvilka 31625 příspěvků 25.08.18 18:59

Nevadilo… A už vůbec ne na střední. Nebo si snad myslíš, že vysoká pedagogická naučí učitele třeba programovat na nějaké slušné úrovni? To asi těžko. My na střední měli skvělou učitelku na účetnictví… Neměla titul, ale X let dělala účetní. Kdo myslíš, že nám mohl předat víc? Člověk s praxí nebo pedagogickým titulem, který o praxi neměl nejmenší tušení?

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 25.08.18 18:59
@divine woman píše:
Ahoj, v jedné diskusi se tu řešila problematika VŠ titulů, a někteří uživatelé psali, že jsou důležitější věci než mít titul. Údajně by jim nevadilo, kdyby jejich děti učili lidé bez vysokoškolského vzdělání. Docela mě to překvapilo. Jak jste na tom vy?
Za sebe vadilo a hodně. Nejsem milionářka a dobré vzdělání je pro mě jedna z nejdůležitějších věcí, které mohu svým dětem dopřát. A proto chci, aby měly dobré a vzdělané učitele. Ano po válce (2.sv.) tu byly učitelské ústavy a absolventy hnali učit v 18 letech do pohraničí, protože učitelů byl nedostatek. Ale dnes už jsme snad jinde. A existují i střední pedagogické školy, ale ty jsou určené pro učitelky MŠ a vychovatelky. Když jsem se nad tím zamyslela, možná bych zkousla učitelku bez VŠ na 1. stupni základní školy, ale potom? Nedokážu si představit, že by odborné předměty učil středoškolák. A co potom na středních školách nebo gymnáziích? Jako že by středoškolák vyučoval na SŠ? Díky za všechny příspěvky. :mavam:

Jestli má člověk VŠ nebo ne pro mě nijak nevypovídá o schopnostech daného člověka. Zároveň aby děti učil 25 letý víc než naprosté základy je nesmysl. Ten se toho sám má ještě dost co učit.

Echt Kelišová 8130 příspěvků 25.08.18 19:00

@Kobliha51 Neřešme problematiku kvality VŠ. Já si myslím, že máme stále dost kvalitní vzdělávací systém. Vezmi to prakticky. Před děti předstupuje 19 letý člověk s maturitou, nebo 24 letý se speciálním vzděláním a 5 lety životních zkušeností navíc.

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 25.08.18 19:00
@divine woman píše:
@ka2ka I na gymnáziu?

ano, pro mě je opravdu důležitější že lidi co učí umí a znají než to že mají nějaký pitomý titul

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 25.08.18 19:02
@ka2ka píše:
ano, pro mě je opravdu důležitější že lidi co učí umí a znají než to že mají nějaký pitomý titul

A jak u cloveka bez VS poznas, ze umi a zna? :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 25.08.18 19:03
@lucenka píše:
Nevadilo… A už vůbec ne na střední. Nebo si snad myslíš, že vysoká pedagogická naučí učitele třeba programovat na nějaké slušné úrovni? To asi těžko. My na střední měli skvělou učitelku na účetnictví… Neměla titul, ale X let dělala účetní. Kdo myslíš, že nám mohl předat víc? Člověk s praxí nebo pedagogickým titulem, který o praxi neměl nejmenší tušení?

Přesně tohle mě napadlo. Já můžu jít díky svému vzdělání učit na učňák odborné předměty a je jasné, že mistr s 10 lety praxe ty studenty naučí daleko víc než já, co jsem to sice vystudovala, ale v praxi jsem nebyla.
Takže za mě nevadilo, pokud ten člověk má znalosti, vědomosti a umí učit.

astoret
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 25.08.18 19:03

@Wani přesně tak, kolik rodilých mluvčích by dokázalo učit češtinu? já takového rodilého mluvčího měla na jednom kurzu a teda jako výslovnost ok - byt teda mluvil s dialektem, který byl dost znát, ale hlavně dělal chyby v gramatice, dodnes nechápu, že mohl učit, sama jsme to ale zjistila až při doučování kamarádky, která daný jazyk měla vystudovaný a upozornila mě na chyby,coděláma které jsme si z kurzu zafixovala..

nicméně i vystudovaný jazykář nemusí učit správně, na základce jsme měli učitelku a ta její výslovnost byla teda hrůza,neledě na výuku, která byla dle nějakých osnov a pořád jen dril gramatika, gramatika, neuměla vysvětlit jazyk jako takový a svou metodou výuky to nejednomu žáku znechutila

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama