Reklama

Vadilo by vám, že má manžel jiné příjmení než vy a dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 09:45
Vadilo by vám, že má manžel jiné příjmení než vy a dítě?

Prosím anonymně. Nedávno jsme se s manželem vzali a za chvíli se nám narodí dítě. S manželem jsme si každý nechali své příjmení a dítěti chci dát moje. Jen mi trochu vadí, že se tedy nebudeme všichni jmenovat stejně. Doufala jsem, že si manžel změní příjmení na mé, ale to on nechce, že je prý na své zvyklý a navíc se jeho jménem jmenuje jeho firma. Jemu situace nevadí. Já si jméno ovšem také měnit nechci, protože manžel má hrozné příjmení. Jsem tedy v bezvýchodné situaci.
Asi ani nechci radu. Jen jsem to chtěla vypsat. Prostě mi vadí, že nebudeme Novákovi, ale pan Vopršálek a paní Nováková.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 27 Další »

Reklama

Reakce:

terien
Echt Kelišová 7626 příspěvků 15.08.18 09:48

Tak odpověď na otázku - ne, nevadilo. Příjmení rodinu nedělá.

pikola
Neúnavná pisatelka 19055 příspěvků 15.08.18 09:49

Co mu dát obě?

Bábrdl
Generální žvanilka 21128 příspěvků 15.08.18 09:50
@Anonymní píše:
Prosím anonymně. Nedávno jsme se s manželem vzali a za chvíli se nám narodí dítě. S manželem jsme si každý nechali své příjmení a dítěti chci dát moje. Jen mi trochu vadí, že se tedy nebudeme všichni jmenovat stejně. Doufala jsem, že si manžel změní příjmení na mé, ale to on nechce, že je prý na své zvyklý a navíc se jeho jménem jmenuje jeho firma. Jemu situace nevadí. Já si jméno ovšem také měnit nechci, protože manžel má hrozné příjmení. Jsem tedy v bezvýchodné situaci.
Asi ani nechci radu. Jen jsem to chtěla vypsat. Prostě mi vadí, že nebudeme Novákovi, ale pan Vopršálek a paní Nováková.

Ano, vadilo. Pokud se muž nejmenuje zrovna Pič.us, tak bych si vzala jeho. Jinak bychom se domluvili na mém. (Nějak si neumí představí, jak se vdávám za někoho, kdo trvá na jménu Pič.us apod) :mrgreen:

Bídžej
Kecalka 179 příspěvků 1 inzerát 15.08.18 09:50

Taky nevadilo. Rozhodně lepší, než aby mělo dítě manželovo a ty jiné - na třídní schůzky a k lékaři stejně půjdeš spíš ty :nevim:

vokishka
Extra třída :D 12551 příspěvků 15.08.18 09:50
@pikola píše:
Co mu dát obě?

a nemuselo se to psát při tom papíru, co se vyplňuje ke svatbě? Tam se to i říká při obřadu, nebo už ne?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2299 příspěvků 15.08.18 09:51

Pokud je to kluk, dala bych po manželovi, pokud holka, po sobě. A jo, mně by to teda vadilo, kdyby se děcka jmenovala jinak než já nebo muž.

Bábrdl
Generální žvanilka 21128 příspěvků 15.08.18 09:51
@pikola píše:
Co mu dát obě?

Jestli má fakt blbý jméno, tak se to druhým jen umocní. Třeba Patrik Prcín Hrubý. :mrgreen:

Bábrdl
Generální žvanilka 21128 příspěvků 15.08.18 09:52
@Nowuka2 píše:
Pokud je to kluk, dala bych po manželovi, pokud holka, po sobě. A jo, mně by to teda vadilo, kdyby se děcka jmenovala jinak než já nebo muž.

Jakože na holce ti záleží víc? :think:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2299 příspěvků 15.08.18 09:52
@vokishka píše:
a nemuselo se to psát při tom papíru, co se vyplňuje ke svatbě? Tam se to i říká při obřadu, nebo už ne?

Jj, říká. Ale beztak by šlo udělat i zpětně nějaký prohlášení.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2299 příspěvků 15.08.18 09:52
@Bábrdl píše:

Ne, jakože holka po holce a kluk po klukovi.

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 15.08.18 09:53

jak hrozné jméno má, když se po něm jmenuje ta firma? :mrgreen:
mi by vadilo kdybych měla jiné příjmení než manžel, nebo než děti

Macik.S
Kecalka 287 příspěvků 15.08.18 09:54

Asi ano, vadilo. :think:
@vokishka My to měli na papíře, že děti ponesou příjmení…

Kaileee
Kecalka 189 příspěvků 15.08.18 09:54
@Bábrdl píše:

to je otázka :roll: tak jako je to nějaký kompromis když už nic, holka se pak třeba vdá a bude mít jiné příjmení a kluk ponese otcovo do další generace

pikola
Neúnavná pisatelka 19055 příspěvků 15.08.18 09:54
@Bábrdl píše:
Jestli má fakt blbý jméno, tak se to druhým jen umocní. Třeba Patrik Prcín Hrubý. :mrgreen:

Tak jestli se jmenuje nějak divně, tak asi nedal jméno i svojí firmě, ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 27 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >