Vagina po porode prirodzenom nie na "stole"alebo h

70
13.7.09 12:08

Vagina po porode prirodzenom nie na "stole"alebo h

Mame 2 rocnu dcerku, ktora sa narodila cisarskym.
Teraz cakame babo, termin mame az koncom marca 2010 a ja velmi uvazujem nad porodom klasickym, ale nie v polohe „na stole“ s vyviazanimy nohami a „hore kopcom“ ale s dulou, v prijemnom prostredi s partnerom a bez lekara, mozno vo vani. O takom porode, ktory je bez epidural, bez vyvolavaciek, proste bez vsetkych tych chemii.

Stale si vsak nie som ista, ci po normalnom porode sa nenarusi vazivo vo vagine a ci tato nebude „vacsia“ po porode, alebo ci uz nebude to prostredie take citlive ako doteraz. Neviem si predstavit, ze ked prejde tadial hlavicka dietata, ze to zostane, alebo da sa urcite po nejakom case do povodnej velkosti.

Citavam na nete informacie, ze uz to nie je ono a pod., ale to su vsetko zeny, ktore rodia na stoloch v nie celkom najprirodzenejsej polohe, a zvacsa takych, ktorym je to jedno, hlavne ze maju dieta a viac ich nezaujma, pretoze sex s manzelom nemaju, alebo robia to len z povinnosti (dufam ze som nikoho neurazila, no cest vinimkam).

Pytam sa takuto chulostivu vec prave tu, lebo viem ze mi urcite dobre poradite a Vy mate uz skusenosti, tak Vas velmi prosim, ak mozete, odpovedzte mi prosim uprimne, co si o tom myslite, ci mate konkretnu skusenost a ci viete v tomto poradit.

Vopred velmi pekne dakujem a zelam pekny den, Lucia.

Clanok bol upraveny…
uprava bola z „praktickych dovodov“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
13.7.09 12:14

Můžu tě ujistit, že se vše do původních rozměrů skutečně vrátí, u mě se vše tedy stáhlo dokonce více, což se časem zase „upravilo“. Co jsem tak slyšela, tak spíš mají ženské často problém, že se vše stáhne více, než byl původní stav…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35136
13.7.09 12:22

Já to teda nezažila, ale myslím si, že po porodu vagina vytahanější je - už třeba jen, že se musí koupit větší mooncup.
Ale to není tak problém pro tebe, jako pro partnera, pro kterého už nejsi „tak těsná“. Snad se to dá zlepšit nějakým cvičením pánevního dna.

Jináč na poloze během porodu si myslím že nezáleží, a pomoc gravitace při porodu je prý mýtus, tření je údajně tak obrovké, že gravitace nemá žádný reálný vliv na porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3496
13.7.09 12:36

Ahoj, tak já mám pocit, že mi po poodu „vytaháná“ zůstala. Poznala jsem to podle tamponů, že dřív mi krásně držely, ted mi vyjíždí. Ptala jsem se na to doktora a říkal, že mám pravdu, ale že když budu posilovat pánevní dno, že se to dá do pořádku. 6e je to sval jako každý jiný a cvičením se zpevní. Když jsem se ptala manžela, tak prý nic nepoznal. Já osobně bych ale dobrovolně do císaře nešla. Věc názoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
13.7.09 12:38

No, mojou vagínou prešli tri deti :oops: a rozhodne nemám pocit, že by sa tým nejak zvačšila… :-)
Naopak (a čo bolo hnusné), po nástrihu a následnom šití som minimálne tri mesiace mala pocit, že ma snáď ešte zúžili 8O (au - au :oops: )
Po treťom porode bez nástrihu som hneď po zahojení cítila, že je všetko ok. Takže smelo dotoho :-)

• Nahlásit
  • Citovat
Gabika
13.7.09 12:40

Ešte dopĺňam, že tampóny veľmi nepoužívam, takže podľa toho nemožem súdiť. Hovorím na základe „manželského“ :wink: života.

• Nahlásit
  • Citovat
1852
13.7.09 12:40

Nejak nechapu, co ma spolecneho vytahana vagina s porodem na stole s privazanyma nohama 8O Prece i kdybys porodila vzhuru nohama, to dite projde uplne stejne, jako ve stoje nebo vleze, obvod hlavicky, ktery je asi nejdulezitejsi, je porad stejny… :D

A dal nechapu, co resis..... Ze jestli porodis vaginalne, nebude uz sex takovy? No, to mozna ne, ale je to pro tebe duvod, proc dobrovolne podstoupit operaci? Protoze cisarsky rez JE operace… A bude si te manzel vazit vic za to, zes mu sama prirozene porodila dalsi dite, nebo za to, ze ten sex je porad tak super, jako byval?

Je to silne individualni. Ale posevni stena je hodne pruzna a vetsinou se vrati do puvodniho stavu. Muze zustat povolena, ale taky nemusi.

A jak psala Pudla, cviky na zpevneni panevniho dna jsou v tomto moc dobre a prinaseji slusne vysledky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
13.7.09 12:41

Tak já to za sebou mám a taky jsem užší. Jenže k mé nelibosti došlo na epiziotomii, tak jestli mě třeba nezašila doktorka víc než měla :lol:
Já si nástřih nepřála, ale k tomu byl třeba porodník, který bez nástřihu rodit umí a umí případně zašít natržení. Bohužel, natrefila jsem na mladé tele, které neumělo zašít ani ponožky, tudíž jsem šla radši do nástřihu. No moje chyba, měla jsem si radši zaplatit někoho zkušenějšího. A jizva je jizva, je to pořád znát:-(
V první době jsem si mohla zvolit polohu jakou jsem chtěla, v druhé době jsem musela být na křesle, ale seděla jsem, neležela a přišlo mi to celkem pohodlné.
Sice to zní blbě, ale je to jako jít na velkou a mít zácpu :lol: jsem zvyklá kadit v sedě, v leže by mi to šlo asi dooost blbě. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
13.7.09 12:51

Lucie, a ty si můžeš vybrat, zda-li budeš rodit císařem nebo klasicky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18633
13.7.09 13:00

Makino, už jsem o tom mylím někde slyšela, že na slovensku to někde jde, aleteď nevím…
Jinak já osobně mám pocit že kvalita manželského sexu a vůbec života moc nezáleží na vytahané vagině…Já už rodila třikrát a royhodně nemám pocit, že bych teď byla o něco ochuzená… Je to všechno o vzájemné souhře partnerů, krom toho jizva na břiše nějakému dovádění s počátku taky asi moc nedodá…
Přeji pohodové těhotenství a zdravé krásné děťátko, ať už se narodí jakkoli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
13.7.09 13:06

Do původních rozměrů se to samo vrátí, přece nemají všechny ženské, co rodily mezi nohama deseticentimetrovou lochnu :lol: :lol: :lol:

Za sebe můžu říct, že nástřih hráze se mi zahojil rychle a nebolí mě už dlouho, horší je, že jsem šitá vevnitř a tam mě dost bolí ta jizva - takže stejně nic neprobíhá, i když bychom rádi. Ale původní rozměry tam jsou, ne-li trošku menší…

Jinak si myslím, že stejně nemáš jistotu, že se nevyskytne problém a nebudou tě nastřihávat a já nevím co - to jen tak pro úplnost :wink: A to, že se stejně nepotrháš (když už odmítneš nástřih za každých okolností) ti žádná dula nezaručí :wink: Např. doktor co mě rodil říkal, že radši nastřihne a pak udělá pár stehů (když je potřeba), než když někdo chce hrozně bez nástřihu za každou cenu a on to pak musí hodinu štupovat, protože se stejně roztrhnou :roll:

No, ale to ty slyšet stejně nechceš, tak sory za OT :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35136
13.7.09 13:08

Mě to taky připadá zvláštní nechat se rozřezat jen tak kvůli pohodlí - ale znám lidi, co si to zařídili právš kvůli pánevnímu dnu, strachu z inkontinence a pod - mezi náma porod je opravdu na pánevní dno masakr motorovou pilou.

Já mám k tomu ambivalentní postoj, kdyby mi nakonec CS doporučili, možná bych si částečně oddechla, hlavně kvůli Kostějovi, pro miminko je to každopádně bezpečnější. Zase nechci vidět, jak bych se v následném těhotenství nervila, jestli už mi jako praská ta jizva :-)))

Jestli si ale mohou ženy na Slovensku vybrat jen na základě svého přání, potom moc nechápu, kde na to jejich zdravotnický systém bere prachy.

Ještě mě napadá, že by se vlastně po porodu s nastřižením dala v jedné fázi udělat vaginoplastika :-))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
13.7.09 13:27
[quote:665831c15d]Jináč na poloze během porodu si myslím že nezáleží, a pomoc gravitace při porodu je prý mýtus, třejí je údajně tak obrovké, že gravitace nemá žádný reálný vliv na porod.

Že na poloze během porodu nezáleží, to říká kdo? Mudr. Záhumenský, Uzel a spol.? Omlouvám se za reakci trochu OT, ale tyhle „moudra“ z úst některých českých porodníků mě docela nadzvedávají. A není to Pudli nic proti Tobě, říkáš, čemu věříš…A já taky.

Za sebe jen můžu říct, že jsem porodila 1-kilový dítě vleže a bylo to tak akorát :roll:. Nějak si nedovedu představit, že se přes hráz plnou vahou tlačí 3-4kg. Nemluvě o tom, že to může trvat i déle než 5min. Tahle představa mě docela děsí. A s tím tlačením je to přesně, jak říká Gina v poslední větě.

A nástřih-šití-jizva určitě kvlalitu sexu ovlivnit může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
13.7.09 13:37
rébi píše: [quote:82f82acd29]Jináč na poloze během porodu si myslím že nezáleží, a pomoc gravitace při porodu je prý mýtus, třejí je údajně tak obrovké, že gravitace nemá žádný reálný vliv na porod.

Že na poloze během porodu nezáleží, to říká kdo? Mudr. Záhumenský, Uzel a spol.? Omlouvám se za reakci trochu OT, ale tyhle „moudra“ z úst některých českých porodníků mě docela nadzvedávají. A není to Pudli nic proti Tobě, říkáš, čemu věříš…A já taky.

Za sebe jen můžu říct, že jsem porodila 1-kilový dítě vleže a bylo to tak akorát :roll:. Nějak si nedovedu představit, že se přes hráz plnou vahou tlačí 3-4kg. Nemluvě o tom, že to může trvat i déle než 5min. Tahle představa mě docela děsí. A s tím tlačením je to přesně, jak říká Gina v poslední větě.

A nástřih-šití-jizva určitě kvlalitu sexu ovlivnit může. rodila jsem petikilovy a muzu rict, ze gravitace je fakt dulezita ;) rodila jsem v polosede-pololeze, spis jsem skoro sedela, priste bych to mozna zkusila ve stoje nebo v kleku, pac vim, ze to fakt dela hodne.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
13.7.09 13:40
Danylea píše:
rébi píše: [quote:c2f27245d1]Jináč na poloze během porodu si myslím že nezáleží, a pomoc gravitace při porodu je prý mýtus, třejí je údajně tak obrovké, že gravitace nemá žádný reálný vliv na porod.

A nástřih-šití-jizva určitě kvlalitu sexu ovlivnit může.
rodila jsem petikilovy a muzu rict, ze gravitace je fakt dulezita ;) rodila jsem v polosede-pololeze, spis jsem skoro sedela, priste bych to mozna zkusila ve stoje nebo v kleku, pac vim, ze to fakt dela hodne.

Rodila jsem dvouapůl kilovou Klárku a rodit v klasické poloze v leže, rodím zřejmě dosud :roll: . Rodila jsem ve stoje a pak na poslední zatlačení do lehu, ať neupadne. :D V leže jsem se totálně zasekla.

Ad výběr možnosti porodu u sousedů: to jsem fakt nevěděla, díky za objasnění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama