Vaginální infekce u dítěte

Anonymní
22.4.11 20:55

Vaginální infekce u dítěte

Ahoj,
mám 20-ti měsíční holčičku.
Od pondělí bojujeme s infekcí. Napřed „jenom“ žlutá rýma a zánět spojivek, pak se ve středu přidal kašel, včera i teploty nad 38. Vzhledem k tomu, že má i jiné zdravotní problémy, byly jsme každý den na kontrole u Dr. Báli jsme se zápalu plic, který letos už jednou prodělala.
Včera jsme dostaly atb. kapičky (dělané v lékárně) a zdálo se, že bude vše OK. Kašel v noci téměř ustal, ani zvýšenou teplotu už dneska neměla a já se těšila, že nebudeme muset o Velikonocích na pohotovost.

Bohužel dnes v podvečer jsme zjistili, že má žlutozelený výtok z pochvy.
Máte s tím někdo nějakou zkušenost?
Předpokládám, že s bude vhodné si udělat zítra „výlet“ na pohotovost, nejlépe s ranní močí. Máme vyrazit na pediatrii, nebo rovnou do Motola na dětskou gyndu?

Díky za všechny informace.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
leitkepka
22.4.11 20:58

Ahojky,dcerka má taky často problémy.Takže jsme jezdily u nás a pak nás i poslali do Motola,ale máme to přes celou republiku.A tou ranní močí nic nezkazíš.Lucince taky při těchto problémech dělaly výtěr z pochvy.

• Citovat
  • Nahlásit
35076
22.4.11 21:00

Pokud máš dostupnou dětskou gynekologii, asi bych jela tam. Já s tím zkušenost nemám, ale i dítě může mít zánět v těchto oblastech. Udělají stěry a podle toho nasadí léky. Čípky k zavádění se vyrábí na míru..
Záněty mohou také vznikat po užívání ATB, ale žlutozelený výtok není normální. Moje dcera toto neměla, té po ATB zapáchala moč a měla kvasinkovou infekci na přirození. Dostala Imazol, kterým jsem to měla vše mazat.

Kdyby byl všední den, šla bych napřed k pediatrovi, ale když máte dostupnou dětskou gynekologii, tak asi tam. K dr. musíš, myslím, že Ti tady nikdo nenapíše přesně, co by to mohlo být a nevím, jestli bych měla odvahu mazat něco sama z lékárny - pokud jde něco vůbec sehnat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
22.4.11 21:05

Jela bych na dětskou gynekologii. A určitě nic nezkazíš lactobacily (třeba od Swiss tobolky, které se vysypou do jogurtu nebo cucací pastilky,) ty jsou doporučovány vždy při ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4618
22.4.11 21:13

Zkusenosti bohuzel v tyhle oblasti mame, takze snad poradim. Nektery holcicky, pokud maji zanet spojivek, hnisavou rymu apod., anginu, muzou mit i vytok z pochvy. Ja osobne bych uz neplasila, pockala bych treba ty 3 dny, dodrzovat maximalni hygienu, zarudnuti mazat Pityolem, oplachovat treba i jemnym roztokem hypermanganu - 2-3 zrnicka do lavorku. Pokud to behem tech dnu neprejde nebo by zacal byt vytok i s primesi krve zajit na detskou gynekologii. Muzu te uklidnit, ze behem tech par dnu nic nezanedbas a treba bys malou na gynekologii vlacela zbytecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4618
22.4.11 21:18

Jeste chci dodat, ze az na ten hypermangan ti to samy poradi treba i na detsky gynde v Motole. Po steru z pochvy trva, aspon u nas, tyden, nez jsou vysledky, a teprve az pote, ti nasadi lokalni mast nebo celkova ATB - pokud je ta bakterie rozlezla v celym tele, napr. pri pneumokokovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.11 21:22

Díky všem za odpovědi.
Inap mne samozřejmě nalomila s tím, jestli jet a nebo ne… :nevim: :think:
Dětskou gyndu v dosahu máme - právě ten zmiňovaný Motol. Proto jsem řešila, jestli jet „jenom“ na pediatrii tady u nás, nebo vyrazit rovnou do Motola…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.11 21:26

Inap, neděs mne prosím pneumokokem.
jak jsme se zmínila, malá toho má víc, tak jí ve středu i ve čtvrtek bylo děláno i CRP a bylo jednou 12, podruhé 19, takže pneumokok a spol to snad nebude (doufám). Dělal se jí výtěr k krku, ale vlivem Velikonoc bude znám výsledek až v úterý.

• Citovat
  • Nahlásit
12735
22.4.11 21:28

A co do motola zavolat? Oni ti řeknou jestli jet či počkat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.11 21:37
LadyRebeka píše:
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Super nápad, dík.
Přiznám se, že mně už to nemyslí na tolik, že by mne napadlo, že tam můžu úplně obyčejně zavolat, než se tam vydám… :zed: Sice je to tam oproti jiným kousek, ale i tak to není za rohem…
  • Citovat
  • Nahlásit
12735
22.4.11 21:39
Anonymní píše:
LadyRebeka píše:
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Super nápad, dík.
Přiznám se, že mně už to nemyslí na tolik, že by mne napadlo, že tam můžu úplně obyčejně zavolat, než se tam vydám… :zed: Sice je to tam oproti jiným kousek, ale i tak to není za rohem…

V pohodě, chápu, že jsi ve stresu. Oni tě uklidní a nebo prostě řeknou at příjdete. Držím moc pěstičky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4618
22.4.11 21:43

V gyn. vytoku se moje dcera placa uz dva roky, zacalo to taky virozou, ihned jsme jeli na gynekologii do nemocnice, kde neumeli u takhle malyho ditete udelat ani vyter z pochvy, dostala masticku na mykozy, kterou deti ale vubec nemaji, takze za par dni jsme absolvovali znovu vyter u detske gynekolozky. Bohuzel u nas hraje svou roli i snizena imunita, takze mirny vytok ma od te doby de facto porad - zanety u deti zpusobuji vetsinou strevni bakterie a nektere jsou holt citlivejsi, pri nemocech se stav nekdy i zhorsi, a treba pri pneumokokovi mela pneumokoka jak v krku, tak i v pochve. Gynekolozka radi, mazat Pityolem, omyvat 3% borovou vodou, oplachovat Rosalginem a par dni pockat. Pak teprve vyter a nasledne lecba. Delala v Motole, poradi ti tam to samy. Doporuceni mit nemusis a pediatra ti nejspis nic jinyho nez nejakou zevni masticku nenapise, a ta je ti v pripade infekce v pochve k nicemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4618
22.4.11 21:46

A nemyslela jsem pneumokoka, na kteryho jsou reklamy v TV - ale toho, co ma v dychacich cestach kazdy druhy a nekomu holt dela trochu problemy :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.11 22:05

Ahoj, tak nakonec jsme nikam nejeli.
Jednak jsme zjistila, že v Motole je jen dětská gynek. ambulance, takže o víkendu nefungujína pak jsme dal trochu na radu Inap, že bychom tam stejně byli zbyteční. Dneska už se jí výtok už neobjevil, ale i tak se domluvím v úterý s Dr., co a jak dál. Jsem zvědavá, co ukážou výtěry, jestli vůbec něco.
Na pediatrickou pohotovost jsem jet nechtěla, bála jsem se, aby nechytila ještě něco navíc (jako třeba rotaviry a pod.)
Takže pokud se to nezhorší, tak vydržíme do úterka.

• Citovat
  • Nahlásit
4618
24.4.11 09:32

Vydrzite urcite a neboj, maly tim urcite nijak neublizis. Prvne a pak jeste nekolikrat jsem byla taky hodne vyjukana, hlavne necti nic na netu :wink: Hezky svatky :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat