Vaginální porod nebo CS? - můžu si vybrat

21.2.20 22:15

Vaginální porod nebo CS? - můžu si vybrat

Mám možnost si vybrat.
Mám riziko poškození nervů kolem páteře (starší úrazy a dlouhodobé problémy se zády), ale také nikdo neví, jak bych zvládla narkózu (alergie, léčím se na plicním, sledována na kardiologii)
Vlastně je to tak 50:50, gynekolog je spíš pro vaginální porod, neurolog spíš pro CS.
Rozhodnutí zůstalo v podstatě na mně.
Máte zkušenost s obojím? Jak jste to zvládly? Já osobně se asi bojím víc té narkózy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15023
21.2.20 22:18

Mam jen zkusenost s CS. Ja rodim cisarem rada, jinak bych nechtela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
21.2.20 22:20

Já po skončení akutní sekci, se bojím mít (v budoucnu) další Mimi, protože už dalším cs rodit nechci… Vybrala bych si přírodní cestu…a při nedejbuh komplikacích se uvidí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15023
21.2.20 22:23
@Týnka20 píše:
Já po skončení akutní sekci, se bojím mít další Mimi, protože už dalším cs rodit nechci… Vybrala bych si přírodní cestu…a při nedejbuh komplikacích se uvidí :kytka:

planovana sekce je neco zcela jineho a taky, kazdy cisar je jiny. Muj prvni byl velmi neprijemny zazitek. U druheho me 3 dny po operaci pustili domu a ja sla, citila jsem se dobre, nemela zadne bolesti. Chapes? Tri dny po tom, co me kuchli jsem byla defacto bez bolesti. Sama jsem neverila.

Ale to holt dopredu prave nikdy nevis, jak to dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
21.2.20 22:27
@warita píše:
planovana sekce je neco zcela jineho a taky, kazdy cisar je jiny. Muj prvni byl velmi neprijemny zazitek. U druheho me 3 dny po operaci pustili domu a ja sla, citila jsem se dobre, nemela zadne bolesti. Chapes? Tri dny po tom, co me kuchli jsem byla defacto bez bolesti. Sama jsem neverila.Ale to holt dopredu prave nikdy nevis, jak to dopadne.

Ano určitě každý je jiný, a hlavně každá jiná. Já si jen vzpomenu a sevře se mi všechno v těle a okamžitě se mi zvedá žaludek, ale tak já zase měla jiný problémy po. Tak asi proto se bojím, že jsem se z toho dlouho dostávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.2.20 22:28

Mela sem akutni CS, pak sem si jeste na JIP sla sama umyvat hlavu a fungovala sem od zacatku bez problemu. To, co bylo pred odjezdem na sal, hnus bolesti velebnosti :roll: Ted cekame druhe, od zacatku mam trauma z porodu. Uprimne bych sla radsi zase na CS :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.2.20 22:28

Mela jsem prvni akutni pro nepostupujici porod a druhou planovanou a i pres vsechny rizika pro me vaginalni byl neprijatelny. Radsi jizvu po sekci nez inkontinenci, rupturu a sity spodek. Ale nikdo ti predem nerekne jak dopadnes a ty nasledky prirozenych porodu jsou dost tabu.

• Nahlásit
  • Citovat
1129
21.2.20 22:29

@Čtyřlístek2 mám za sebou 2 císaře, první v podstatě akutní, protože mi praskla voda dřív než došlo na plánovaný a druhý proběhl klasicky planovaně. Za mě, to že jsem nezkusil přirozený porod mi vůbec nevadí. Ale mě to bolelo chvilku, asi týden, pak už jsem fungovala na 100% včetně tahání nákupu, kočárků s dítětem do schodů, úklidu. A také kojení bylo naprosto bez problémů, sestry se smály, že mám mléko dřív než ty, co rodí přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3606
21.2.20 22:30

@Čtyřlístek2 a řekli ti, jaká rizika mohou být ohledně poskozeni těch nervů v zádech? Toho bych se bála, miminko a celkově potom dítě do doby než chodí pořád nosis a fakt se pronesou. Bolest zad to by asi nebylo to prave ořechové. Já mám za sebou císaře dva. Prvni úplně v pohodě, po třech dnech jako rybička. Ten druhý už v horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13441
21.2.20 22:30

Zažila jsem oboje a každý mělo svoje výhody. Ale za mě, raději plánovanou sekci než spontánní porod. Gynekolog tě vždycky bude tlačit do klasickýho porodu, já bych spíš poslechla neurologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
21.2.20 22:34

@ElisC U mne po akutnim CS prsa take hezky fungovala :) Nektere maminky po klasika porodu mlicka jeste nemely dost, nebo vubec a za to su dodnes vdecna, ze mi bylo kojeni umozneno :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15023
21.2.20 22:34
@Týnka20 píše:
Ano určitě každý je jiný, a hlavně každá jiná. Já si jen vzpomenu a sevře se mi všechno v těle a okamžitě se mi zvedá žaludek, ale tak já zase měla jiný problémy po. Tak asi proto se bojím, že jsem se z toho dlouho dostávala.

ono vis, prirozeny porod taky neni uplne bez. Muzes mit peknou rupturu, ktera se ti bude hojit 3m a hnisat (mela moje mamka), vytlacit si hemeroidy, ktere ti uz muzou zustat. Nebo prolaps delohy, inkontinenci, etc etc etc.

Navic, prirozeny porod je proste i pro to dite riskantnejsi. Ja osobne bych nechtela riskovat, ze mi dite budou tahat klestema, nebo se narodi modre a nedychajici.

My mame v rodine velmi tezke porody, moje mamka je chudak potrhana a nastrihnuta na 100 ruznych zpusobu a vsichni 3 jsme se narodili modri a nedychali jsme.

Samozrejme kazdy porod je jiny, treba bys porodila bez problemu prirozene. Ja jenom, ze CS ma rozhodne sve klady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
765
21.2.20 22:47
@warita píše:
ono vis, prirozeny porod taky neni uplne bez. Muzes mit peknou rupturu, ktera se ti bude hojit 3m a hnisat (mela moje mamka), vytlacit si hemeroidy, ktere ti uz muzou zustat. Nebo prolaps delohy, inkontinenci, etc etc etc.

Navic, prirozeny porod je proste i pro to dite riskantnejsi. Ja osobne bych nechtela riskovat, ze mi dite budou tahat klestema, nebo se narodi modre a nedychajici.

My mame v rodine velmi tezke porody, moje mamka je chudak potrhana a nastrihnuta na 100 ruznych zpusobu a vsichni 3 jsme se narodili modri a nedychali jsme.

Samozrejme kazdy porod je jiny, treba bys porodila bez problemu prirozene. Ja jenom, ze CS ma rozhodne sve klady.

Ano určitě nám nikdo neřekne ani nemůže dopředu říct jak to dopadne a nebo jaký ten přirozený porod bude, nebude a jaký bude a nebo nebude mít následky. U mě to byl nepostupující porod se slabou srdeční akci plodu, bohužel i po akutní sekci vytáhli nedychajici miminko… ALE NAŠTĚSTÍ JSME UŽ V POŘÁDKU A ZDRAVÝ. :srdce:
Jen to na mě nechalo psychicky problém který mi uvízl v hlavě a tudíž mám stres jen při mysli na další cs, ale co já vím, třeba kdyby teda došlo na plánovaný cs tak můžu být hned jako rybička 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
130
21.2.20 22:54

@Čtyřlístek2
Nemam zkusenosti ani s jednim porodem zatim, jsem v 8 mesici, ale osobne se modlim za cisare… Mam vyhrezlou plotenku a dalsi problemy v zadech, kdy mi rekli, ze je tu nejake riziko ochrnuti minimalne jedne nohy. Mozna docasne, mozna naporad, mozna resitelne operaci… Jenze je to same „mozna, mozna, mozna“ a ja ted akorat cekam na vyjadreni porodniku v nemocnici.
Bylo by fajn, kdyby ti dokazali rict aspon „mozna“ nasledky obou voleb a podle toho se pak zkusit rozhodnout.
Kazdopadne, z posledni zkusenosti muzu rict, ze narkozy uz nejsou takovy dryaky jako driv a nejsou tak nebezpecny. Dokonce jsem se po posledni narkoze (loni) vyspala jako nikdy predtim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 22:55

První akutní císař pro nepostupujici porod. Mela jsem bolesti kontrakce a myslela jsem si tenkrát jak to silene bolí :lol:…Co je opravdova bolest při porodu jsem zjistila az při druhém porodu přirozeném…Řvala jsem bolestí strasne…Ale nadherne…Po cisari jsem se dávala dohromady měsíc po přirozeném porodu dvě hodky??? :) Za me přirozeny, nedá se to srovnat :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama