Vaginální streptokok - má to řešení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 14:38
Vaginální streptokok- má to řešení?

Zdravím všechny :mavam:

Letos koncem ledna mi byl diagnostikován vaginální streptokok, včetně nějakého virového podezření. Viru se podařilo zbavit, ale streptokok se mě drží do dnešního dne. Celých těch 9 měsíců, které se s tím potýkám, jsem držela sexuální půst, aby šla léčba dobře. Za celou tu dobu jsem vystřídala devatery antibiotika. Je pravda, že zmizely příznaky jako jsou bolesti břicha, krvácení mimo cyklus, nevolnosti, bolestivost na pohmat. Ale podle kultivace se mě ten h.ajzl pořád drží. :roll:
Teď jsem ve stavu, kdy jsem v lednu objednaná na imunologii, protože po těch X atb mám rozhašené jaterní testy a celkově mi začíná trošku haprovat imunita. Brala atb jak polykací, vkládací, tak i ve formě nějakých lokálních mastí. Prošla jsem 3 „zákroky“, kdy se nějakým světlem vypalují nakažené sliznice v pochvě (bez anestezie- nic příjemného). Nekouřím, žiju docela normálně, jím normálně hýbu se.. Je mi 24!!
Chtěla bych mít jednou děti a vím, že streptokok je problém.. Setkala jste se některá s tímto problémem a došla k nějakému rozřešení? Za chvíli to bude rok a já jsem pořád nemocná a začínám být z toho docela zoufalá..

Děkuju za rady :hug:

Reakce:
markyska82
Závislačka 2662 příspěvků 39 inzerátů 28.11.18 15:09

No já nevím,o jakého streptokoka se jedná,ale u spousty žen je součástí přirozené mikroflory v pochvě. Např. Streptoccus agalactiae - ten se vyšetřuje před porodem. Pokud je pozitivní,dají s těsně před porodem ATB,aby se miminko nenakazilo.
ATB nic neřeší,vždy se jim tam zase objeví,ale nepůsobí jim žádné potíže.
Nevíš,jaký typ si ty měla ?Nějaké potíže s ním jsou ?

sinapis.alba
Ukecaná baba ;) 1142 příspěvků 28.11.18 15:15

měla jsem, ale asi ne nijak moc, protože jsem o něm vůbec nevěděla, v těhotenství se na něj dělá kultivace a u porodu pak dávají penicilin.. doktor říkal, že pravděpodobně nezmizí, ale zmizel, při třetím dítěti už jsem ho neměla… pamatuju si, že jsem jeden čas kvůli imunitě zkoušela jíst colostrum, teoreticky ho mohlo vymlátit, ale taky to mohlo být něčím úplně jiným… to jsem moc nepomohla, co? :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 18:47

@sinapis.alba @markyska82
Já právě taky někde četla, že je to úplně přirozený.. Ale jako jak potom vysvětlím chlapovi, že jsem nakažená streprokokem a nakazím ho taky, ale je to pohoda? :zed:

markyska82
Závislačka 2662 příspěvků 39 inzerátů 29.11.18 18:38

@sinapis.alba ty ho nenakazis.je to jiny streptokok, než je ten co způsobuje anginu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 07:01

@markyska82 Ale mně právě doktor řekl, že to přenesu na chlapa.. A když pak někdo bude, a kým to nevyjde třeba, tak to po čase bude přenášet dal? Co když on z toho bude mít zdravotní komplikace?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >