Vaginální zánět v těhotenství

Anonymní
7.11.20 11:37

Vaginální zánět v těhotenství

Hezký den. Dnes začínám 11 tt, vše zatím v pořádku. Trpím bohužel na záněty a mykozy, píchá a pálí mě v pochvě a bolí mě podbřišek a bedra a vytok. V pondělí jdu k doktorce hned ráno, ale mám strach, že se zánět rozšíří dál k miminku :,( myslíte, že to do pondělí vydrží?
V lékárně mi nic na zavádění nedali, prý jen probiotika na polykání. Zánět mám cca 3 dny. Strach mám velký.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3009
7.11.20 11:45

Jdi na pohotovost. Pondělí je daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5237
7.11.20 11:55

No do pondělka je opravdu daleko. Měli by ti dát glycerin boraxove globule bez receptu v lékárně, ty se můžou celé tehotenstvi. Nebo canesten krém…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8106
7.11.20 12:08

Jak píšou holky, pokud možno.. skoč si radši na pohotovost..mě doktorka napsala Macmiror a v pohodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 12:58

Děkuju všem, našla jsem doma ještě tablety Naxyl, které mi doktorka na zánět předepsala v 6tt, tak je zkusím. Mám přesně tolik, aby to vyšlo do pondělka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 15:18

Ahoj zakladatelko, chci tě možná trochu uklidnit (i když to bude třeba vypadat naopak). Já na mykózy trpěla úplně celé těhotenství. Takže něco vím - mimo jiné i to, že pokud jde ‚jen‘ o kvasinky, miminku to nijak neublíží. U mě to bylo tak, že gynekolog mi na každé kontrole něco předepsal, co se může i v těhu. To většinou zabralo. Po dobrání jsem měla třeba pár dnů klid. A šup, bylo to zpět. Trochu pomáhal intimní gel s dubovou kůrou a oplachy Rosalginem - ty mi doktor doporučil, ale zdůrazňoval, že v těhu opravdu jen oplach, nikoli výplach. Zavádět prostě jen to, co je na předpis. Za klíčové považoval přeléčit pečlivě co nejblíž k termínu porodu - to je totiž největší riziko mykózy v těhotenství, jednak můžou bakterie tuším trochu i uškodit miminku při průchodu porodními cestami, a dále ti hrozí větší poranění protože je tkáň infekcí oslabená. U mě se zadařilo, 2 týdny před termínem jsem brala macmiror a rodila dva dny před termínem. Čili jsem opravdu měla zrovna pokoj. Po porodu se to už nevrátilo. Držím pěsti, ať u tebe trápení netrvá celou dobu a hlavně neboj, miminko bude v pořádku i tak.

• Citovat
  • Nahlásit
7647
7.11.20 15:28
@Anonymní píše:
Hezký den. Dnes začínám 11 tt, vše zatím v pořádku. Trpím bohužel na záněty a mykozy, píchá a pálí mě v pochvě a bolí mě podbřišek a bedra a vytok. V pondělí jdu k doktorce hned ráno, ale mám strach, že se zánět rozšíří dál k miminku :,( myslíte, že to do pondělí vydrží?
V lékárně mi nic na zavádění nedali, prý jen probiotika na polykání. Zánět mám cca 3 dny. Strach mám velký.

Boraxové globule, jsou i pro těhotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.20 15:50
@Anonymní píše:
Ahoj zakladatelko, chci tě možná trochu uklidnit (i když to bude třeba vypadat naopak). Já na mykózy trpěla úplně celé těhotenství. Takže něco vím - mimo jiné i to, že pokud jde ‚jen‘ o kvasinky, miminku to nijak neublíží. U mě to bylo tak, že gynekolog mi na každé kontrole něco předepsal, co se může i v těhu. To většinou zabralo. Po dobrání jsem měla třeba pár dnů klid. A šup, bylo to zpět. Trochu pomáhal intimní gel s dubovou kůrou a oplachy Rosalginem - ty mi doktor doporučil, ale zdůrazňoval, že v těhu opravdu jen oplach, nikoli výplach. Zavádět prostě jen to, co je na předpis. Za klíčové považoval přeléčit pečlivě co nejblíž k termínu porodu - to je totiž největší riziko mykózy v těhotenství, jednak můžou bakterie tuším trochu i uškodit miminku při průchodu porodními cestami, a dále ti hrozí větší poranění protože je tkáň infekcí oslabená. U mě se zadařilo, 2 týdny před termínem jsem brala macmiror a rodila dva dny před termínem. Čili jsem opravdu měla zrovna pokoj. Po porodu se to už nevrátilo. Držím pěsti, ať u tebe trápení netrvá celou dobu a hlavně neboj, miminko bude v pořádku i tak.

Jo a jen chci dodat, že tím nechci nic zlehčovat, řešit se to samozřejmě musí. Jen bych asi osobně po svých zkušenostech počkala klidně do pondělí a zkusila třeba přírodní metody - jogurt, probiotika, omezit cukr, bavlněné prádlo atd.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama