Vaginismus - rady a doporučení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 11:19
vaginismus - rady a doporučení

Holky, zkouším, zda má někdo stejný problém jako já - vaginismus. Bojuji s tím už dost dlouho a protože bychom si s manželem přáli miminko, stává se z tohoto problému moje noční můra. Je někdo, kdo si prochází něčím podobným, případně se touto dysfunkcí řádně popral?

Moc děkuji za kazdou reakci. :roll:

Reakce:
Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 15.08.19 11:27
@Anonymní píše:
Holky, zkouším, zda má někdo stejný problém jako já - vaginismus. Bojuji s tím už dost dlouho a protože bychom si s manželem přáli miminko, stává se z tohoto problému moje noční můra. Je někdo, kdo si prochází něčím podobným, případně se touto dysfunkcí řádně popral?Moc děkuji za kazdou reakci. :roll:

Alkohol nepomáhá? Na někoho zabírá jako relaxant.

anonymka0307
Nováček 5 příspěvků 15.08.19 11:30

Nee, právě, že nepomáhá. Je to přímo diagnoza… Na to alkohol neplatí :(

Pro informaci:
Odborný název tohoto zdravotního problému zní „vaginismus“. Projevuje se zejména při pohlavním styku, ale i při gynekologickém vyšetření či při vkládání tamponu.
Při těchto situacích je potřeba, aby se svaly kolem vaginálního otvoru trochu uvolnily. U žen s vaginismem se to ale neděje a namísto toho se svaly reflexně utahují, čímž zúží vaginální otvor. Ženy to samozřejmě nedělají schválně, síla „stisku" je obvykle tak silná, že by ho ani vlastní vůlí nedokázaly vyvinout. Ostatně, kdyby bylo něco takového bylo možné, nestalo by se žádné znásilnění.

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 15.08.19 11:34
@anonymka0307 píše:
Nee, právě, že nepomáhá. Je to přímo diagnoza… Na to alkohol neplatí :(Pro informaci:
Odborný název tohoto zdravotního problému zní „vaginismus“. Projevuje se zejména při pohlavním styku, ale i při gynekologickém vyšetření či při vkládání tamponu.
Při těchto situacích je potřeba, aby se svaly kolem vaginálního otvoru trochu uvolnily. U žen s vaginismem se to ale neděje a namísto toho se svaly reflexně utahují, čímž zúží vaginální otvor. Ženy to samozřejmě nedělají schválně, síla „stisku" je obvykle tak silná, že by ho ani vlastní vůlí nedokázaly vyvinout. Ostatně, kdyby bylo něco takového bylo možné, nestalo by se žádné znásilnění.

Já vím, o co jde. Alekohol je látka, která funguje jako myorelaxans :nevim: Proto se ptám, jestli nezabírá. Na řadu lidí zabírá.

Příspěvek upraven 15.08.19 v 11:35

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 11:34

A řešíš to s gynekologem? Někde jsem četla že by ti mohl pomoc s léčbou.

anonymka0307
Nováček 5 příspěvků 15.08.19 13:16

Ano, řeším to s gyndařem, už mi doporučil sexuologa, tak jsem kontaktovala jednoho. Nejsem totiž schopna ani klasického gy. vyšetření. Našla jsme tu starší vlákénka, kde holky řešily to samé, vlastně každý z těch příběhů, jako by ilustroval ten můj… Ale ani jedna už tu nění roky aktivní… Je pravda, ze moc odborniku se s tim nesetkává, takže už jsem měla i odpověd z jedné nejmenované gynekologie, že jsme zralá na hospitalizaci na psychině, že mi nic nepomůže. Alkohol na mě skutečně nezabírá, uvolním se možná psychicky, ale to ta dole to nepobírá… Je to autiomaticky reflex, nejde to ovlivnit vůlí, samo se mi to tam stáhne a nedokážu to nijak ovlivnit. Jeden sexuolog to popsal trefně:,,Stažení svalstva je reflexivní, dá se přirovnat k zavření oka, když se k němu blíží nějaký podnět."

nestarejtese
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 15.08.19 13:19

Takže jste ještě panna?

anonymka0307
Nováček 5 příspěvků 15.08.19 13:30

Ano. Sice mi gyndař vysvětloval, že nemusím už být (prsty, experimentování v mládí atd), ale já se domnívám, že panna jsem. nejvíce mě mzí, že tím, že jsem nebyla na klasickém vyšetření (vždy jen přes břicho ultrazvukem), tak vlastně nevím, zda jsem v pořádku a můžu mít děti atd.. V diskuzích, které jsem četla, to holky řešily tak, že na gyndě byly vyšetřovány v narkóze… Tak zvažuji ještě tuto cestu.. Třeba by mě to o to víc nakoplo, kdyby bylo vše úplne v poradku, jen ta psychika by se musela zpracovat.. Spousta žen prochází terapii roky, než se z toho dostane. Koupila jsem si i ten dilator set, co se doporučuje… Tyhle veci se asi nedaji uspechat.. ale když já se vážně chci pořádně pohnout už :(

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 15.08.19 14:10
@anonymka0307 píše:
Ano, řeším to s gyndařem, už mi doporučil sexuologa, tak jsem kontaktovala jednoho. Nejsem totiž schopna ani klasického gy. vyšetření. Našla jsme tu starší vlákénka, kde holky řešily to samé, vlastně každý z těch příběhů, jako by ilustroval ten můj… Ale ani jedna už tu nění roky aktivní… Je pravda, ze moc odborniku se s tim nesetkává, takže už jsem měla i odpověd z jedné nejmenované gynekologie, že jsme zralá na hospitalizaci na psychině, že mi nic nepomůže. Alkohol na mě skutečně nezabírá, uvolním se možná psychicky, ale to ta dole to nepobírá… Je to autiomaticky reflex, nejde to ovlivnit vůlí, samo se mi to tam stáhne a nedokážu to nijak ovlivnit. Jeden sexuolog to popsal trefně:,,Stažení svalstva je reflexivní, dá se přirovnat k zavření oka, když se k němu blíží nějaký podnět."

Já jsem nechtěla tvůj problém zlehčit stylem „no tak si dej skleničku…“

Jen vím, že na mírnější formy vaginismu někdy zabírá. :?

anonymka0307
Nováček 5 příspěvků 15.08.19 14:25

:) V pohodě, ja verim, ze jsi to tak nemyslela :) Spise jsem to tu napsala i proto, aby si dalsi budouci komentujici uvedomili, ze tohle se nevyresi. Ani sklenickou, ani lahví.. :D

anonymka0307
Nováček 5 příspěvků 15.08.19 14:38

Jeste pry zabírá mezocainem namazat, ze to znecitlivi… Poradila jedna sexuolozka online.. Osobne se chystam taky navstivit, jen se snazim najit fakt nekoho, kdo tomu rozumí, z řad odborníku. A vse mam z ruky… Kazdopadne nejvic by mi pomohlo, kdybych tu nasla nekoho, kdo si tim prochazi.. Získat takovou tu vzpruhu, ze kdyz to zvladli jini, tak ja tez.. :roll:

Váš příspěvek
Reklama