Váha 6. tyzdnoveho miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MaTkaa2703
Povídálka 14 příspěvků 29.08.18 12:42
Váha 6tyzdnoveho miminka

Ahojte chcem sa opýtať koľko asi by tak malo dieťa priberať. Môj syn má 6tyzdnov a od pôrodu pribral 1400g. Je to veľa? Podľa doktorky je tučný a nemala by som mu dávat toľko jest. Lenže on strašne plače a ja ho nebudem týrať tým že mu nedám. Jedáva každé 3 hodiny. Ďakujem za odpovede

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
eli26
Povídálka 28 příspěvků 29.08.18 12:55

Ahoj. Nepises zda kojis… ale muj syn porodni vaha 3,6 kg v 6 tydnech 5,3kg byl plne kojeny. Doktorka rikala, ze je baculatejsi, ale casem z toho vyroste… vubec bych se nebala. Ted ma 17 mesicu a vazi 12,5kg uz od roku.

MaTkaa2703
Povídálka 14 příspěvků 29.08.18 12:57

@eli26
Kojím ho, ale mala som zápal prsníka tak mi s jedného ide taka čirá tekutina už a tak mu spravím ešte 30ml dokrmováku inak strašne plače celý čas až kým ho nedostane. Dakedy sa stane, že zaspí počas kojenia a už to nepotrebuje.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 29.08.18 12:58

Dcera měla porodní váhu 3,7kg. V 8m týdnech 6kg (to přibírala fakt kilo měsíčně), ve 4m měla 7kg, v 8m pak už 9,4kg (za čtyri měsíce 2,4kg) a pak to šlo ještě pomalejí v roce vážila 10,7kg.
Kolik pije? Co tři hodiny je optimální, dcera pila co dvě, ale menší dávky. Jinak ublinkavala.
Neřešila bych, jak se začne více hýbat už to tak nebude.

Kukacka123
Závislačka 2501 příspěvků 29.08.18 13:00

@MaTkaa2703 nase mala pribrala do 6. tydne oproti propusteni z nemocnice 1050g, oproti porodni vaze jen 850g. Dr nam rekl, ze je to tak akorat ;) a ted v hicech jsem kojila co hodinu, ted kojim tak cca co 2 - 2 a pul hodiny :nevim: faldicky ma, ale prijde mi akorat :srdce: a i dr nic nerikal na prvnim ockovani, kdyz ji vazil ;) videla jsem hubenejsi i silnejsi deti :nevim: ale taky bych ji nemohla tyrat tim, ze ji nedam, kdyz breci hlady :nevim: takze te chapu…

Pocahonta
Kecalka 225 příspěvků 29.08.18 13:01

Dcera porodní váha 3,2 kg, v 6 týdnech 4,04 kg. Byla plně na UM, ale ona jela vyloženě podle tabulky (neprotestovala). Doktorka říkala, že je v normálu. Pokud dítěti chutná a nebrečí z toho, že je překrmováno, tak bych to neřešila. Jen ať má zásobu (nevíš, jak mu budou chutnat příkrmy). Synátor přibíral oproti ségře rychleji (též plně na UM) a je to naopak takový střízlíček (roste do délky).

MaTkaa2703
Povídálka 14 příspěvků 29.08.18 13:02

@Veru1987
Papá každé 3 hodiny ale keď zaspí večer o desiatej už ho nenudím pokiaľ sa sám nezobudi. Podľa mňa to nie je také hrozné, ale ona na mňa vyletela, že je tučný že má dve brady a tak. Tak som jej povedala, že keď sa narodil mal skoro 4300g už vtedy nebol moc chudý a každé dieťa má buclatu tváričku

eli26
Povídálka 28 příspěvků 29.08.18 13:03

@MaTkaa2703
Nestresuj se tim.
ja kojila, i co dve hodiny vse se ustali. Zacne lozit, pak behat. Doktorka s nim neni doma.

MaTkaa2703
Povídálka 14 příspěvků 29.08.18 13:05

@Kukacka123
Veď to, že čo ho nechám hladného? Potom si začne papať hneď ruky a to viem, že je moc hladný inak to nerobí vôbec. On sa narodil už ako väčší lebo mal 4300g skoro takže jasne ze je buclatejší.

MaTkaa2703
Povídálka 14 příspěvků 29.08.18 13:08

@Pocahonta
Práveže nemá žiadne problemy chvalabohu. Ani kolika, ani bruško ho neboli a ani mi negrcia že by bol prejedeny. Len ona bola ako nepríjemná že ako si to predstavujem. Ale podla mňa nie je veľký

Kukacka123
Závislačka 2501 příspěvků 29.08.18 13:08

@MaTkaa2703 vubec se z toho nestresuj a nenech ho hlady :hug: mne mala ji pres den fakt casto, v noci naopak spi celou noc cca od 9 az cca do 6 :srdce: a pak treba jeste 1-2 hodky ;) je zlata a spinka krasne, pribira, tak ji nebudim :srdce: hlavne se nenervuj, ne kazde dite je tabulkove :kytka:

MaTkaa2703
Povídálka 14 příspěvků 29.08.18 13:09

@eli26
Aj ja si myslím ze potom.schudne. Som len zvedavá čo nám povie zajtra v poradni zase :)

Wertscha
Povídálka 15 příspěvků 29.08.18 13:12

Ahoj, muj syn pri porodu 3530g, pri propusteni z porodnice 3380g a v sesti tydnech presne 5kg. Doktorka rikala ze pribira normalne. Nekde jsem cetla ze normalni je pribirat 100-250g tydne, tak proste pribira na horni hranici. Kojene deti pribiraji skokove, je mozny ze do dalsiho vazeni ti pribere min, syn jednou za 14 dni pribral 740g, za dalsich 14 dni jen 360g. Ale koukam ze mam rozumnou doktorku, prirustku 740g jsme se zasmaly, ze je to malej nenazranec a hotovo :D Ani by me nenapadlo mu omezovat jidlo a to kojim rozhodne casteji nez po trech hodinach :D

MaTkaa2703
Povídálka 14 příspěvků 29.08.18 13:14

@Wertscha
Ja neviem čo to berie tak tragicky. Veď je normálne, že niektoré malé deti sú baculate. Veď nie je práveže moc baculaty. Všetci čo ho vidia povedia že vyzerá úplne normálne ako každé iné dieťa že by nepovedali že toľko váži.

alilauter
Kecalka 276 příspěvků 29.08.18 13:20

Na doktorku kašli. Náš malej zvládl v tomhle věku za týden pribrat i 400 gramů. Byl to mlicnej zavislak a krom kojeni jsem od začátku dávala i UM. Manžel mu říkal, že to je náš „špeky“. Dvě bradicky, faldiky a dneska vic jak dva roky a je spíš štíhlejši. Takže se hoď do klidu, četla jsem názor nějakeho pediatra, že kojene dětí můžou být jak Buddha a je to ok. Hlavně ať je malej spokojenej :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Peče, vaří a skvěle vypadá: Rosická je největší trefou slavného fotbalisty

Radka Kocurová (37) je velmi prozíravá žena. Kromě toho, že s léty neztrácí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >