Korektní váha a výška chlapce v 5 let

Anonymní
12.2.21 17:23

Váha a výška chlapec 5 let

Kategorie není vybraná úplně přesně, ale lepší jsem nenašla. Maminky kolik váží a měří Vaši kluci v 5 letech prosím? Náš syn měl donedávna 13kg a 102cm. Je nejmenší ve školce. Podle všech tabulek je malinký, podle výšky dětí, co píší maminky tady, nebo na podobných fórech je to ještě horší, než podle těch tabulek, které často nejsou zpracované pro české děti. Rozdíl 15cm a 10kg třebas. Rozhodli jsme se, že s tím prostě musíme něco udělat, takže jsme nechali vzít KO a syna cpeme a cpeme, přecpáváme ho pomocí různých her a podobně, on moc jíst nechce. Co to děláme (od nového roku), přibral 1kg a vyrostl o 2cm, stejně vyrostl a přibral naposledy za 18 měsíců, takže je to super, jen mi nepřijde fajn, jak do něj cpeme jídlo. Neděláme to v žádném případě násilím, ale není to tak, že by jedl s chutí, přemlouváme, prosíme, hrajeme si, cpeme ho. 5× řekne, že už nemůže, než mu dáme „pokoj“, což mi přijde strašné, ale na druhou stranu on je opravdu vyhublý, bledý, slabý, unavený a maličký. Manžel má 185cm, veliký chlap, já mám 172cm, jsme spíš vyšší, takže po nás maličký není. Byli jsme i na neurologii, protože nerostl, ale nic nám nezjistili, ani synovi. Má i křivou hlavičku, menší, hůř mu rostla, chvíli skoro nerostla. Operace nakonec nebyla, ale má to pořád. Teď jsme se objednali na gastroenterologii, ale zatím to vypadá, že prostě jen málo jí. Nutili byste jídlo, nebo ne? Máte radu? Docela mě to trápí, jako kluk to bude mít takhle malinkej náročnější při sportech a mezi kluky a tak, jasně, že pro nás to nic nemění, milujeme ho, ale drobná žena to má většinou lehčí než drobný nízký chlap, to je realita.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22712
12.2.21 17:32

Fuj, jídlo bych do něho necpala, může to mít spíš opačný efekt

• je teda drobný, já bych nechala vyloučit u doktorky nemoci, ale nepřecpávala bych ho
  • to, že je te´d drobný, neznamená, že v 18 letech nevyroste, a když ne, tak se svět nezhroutí - já třeba si vždy vybírám drobné a hodně štíhlé chlapy, vazoni se mi nelíbí
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 17:35

A to to váš pediatr neřešila? 13kg mívají děti v jednom roce, nedokážu si představit, jak musí váš klučina vypadat. Moje dcera má 2 roky a má 97 cm a ke 20ti kg, není ale tlustá, jsme sledovaný a má podsaditější postavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14049
12.2.21 17:40

Mám syna - ted 5 let 15kg a 104 cm.. Ale já i manžel jsme malí (já 155cm, manžel do 170), Mimochodem - syn jí dost..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13141
12.2.21 17:43

Starsi dcera (ted uz 8r) sle do 1.tridy se 110 cm a 16 kg. A maji ve tride jeste 2 kluky mensi, jeden ale picha rustovy hormon. Rustovy hormon, celiakii vysetrenou mate? Dcera treba ted strasne popojela za posledni 2 roky - o 16 cm a 7 kg. My zadna vysetreni neabsolvovali, jen jednou KO kvuli nechutenstvi. Ale dcera byla od narozeni okolo 4. percentilu nebo i niz a nema zadne propady v rustove krivce, navic ja sama merim 153 cm. Multisanostol jste zkouseli? Trochu to dceri zvedlo chut k jidlu. Byla take nejedlik, ale celkem zacala ve skolce. (No, a pak mam mladsi dceru, co ma ve 3.5r 105cm a 17.5 kg, ta zas zere non-stop… Syn je nastesti prumerny.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11161
12.2.21 17:45

A máte za sebou vyšetření na endokrinologii, RTG zápěstních kůstek pro určení kostního věku atd.?
Já mám obě děti menší, syn v 5 letech 105cm a tuším 14,5kg, dcera v 5 letech 101cm a 14kg. Oba mají podle toho rentgenu nižší než kostní věk, což znamená, že by měli růst o ten 1-2 roky déle (= mají šanci vyrůst později). Já jsem taky byla až skoro do 15 let nejmenší ve třídě a vyrostla jsem později.
Dcera má poměr výška-váha v pohodě, tu spíš brzdíme ve sladkostech a víc jí tlačíme maso nebo alespoň vývary atd. Synovi je teď 7 a za poslední půlrok vyrostl o 8cm, ale váhově skoro nic, takže je tintítko, ale jí poměrně dost, takže nutit nemusíme.

@MáškaMarie33 Tak já si zase upřímně nedovedu představit dvouleté dítě ke dvaceti kg. V roce má mít dítě cca trojnásobek porodní váhy, takže opravdu není norma, že na roce má dítě 13kg, moje děti měly 9 a 8kg, odpovídalo to cca tomu trojnásobku porodní váhy a lékař byl spokojený :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11161
12.2.21 17:51

@Hobitka S podobnými mírami šel do 1. třídy letos můj syn, 110cm 17kg, a to mu bylo už v listopadu 7 let. Ale od září se vytáhl o 8cm, váhu má teda pořád kolem 18kg, ale jí hezky (ne třeba obří porce, ale jí pestře, hodně masa i zeleniny, ochutnává nové věci, má rád ryby, tučné sýry, takže z pohledu kalorického příjmu a živin mi nepřijde, že by byl nějak šizený).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 18:02

Pediatrovi to připadá v pořádku. Neurologie byla na žádanku, vše ostatní řešíme na vlastní pěst. Tu celiakii bych právě ráda věděla. Mě to trápí že je tak malinkej a vyhublej, doktorku vůbec.

• Citovat
  • Nahlásit
2771
12.2.21 18:06

Náš 5letý váží asi 22kg a kolik měří přesně nevím, ale oblečení má velikost 116-122…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
12.2.21 18:09

@MáškaMarie33 tak zase 20 kg na 97 cm je víc než dost, to má syn na 118 cm a rozhodně není vyzablej. 13 kg měl syn ve 3 letech, v roce měly všechny moje děti mezi 9 a 10 kg.

Jinak taky máme prcka, ve 4 letech má stěží 100 cm a lehce přes 15 kg, všude suverénně nejmenší. My jsme teď nasadili dietu kvůli potravinové alergii a doktorka tvrdí, že klidně může míň růst kvůli tomu, tak třeba teď při dietě poroste vic, kdo ví. Být tebou běhám různá vyšetření, ale určitě do něj něco jídlo takovým způsobem, jak jsi to popsala. Bude z toho akorát mít problemy, získá odpor k jídlu a bude to ještě horší. Když už, tak zkus různě nutridrinky, dej mu brcko, to dětí baví, a ať pije. Ale porad se s doktorkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2347
12.2.21 18:17

Urcite bych mu jidlo nenutila. Synovec sel do prvni tridy s 16kg. Nyni ma 12 let a uz me zacina dorustat. Vrstevniky skoro dohnal. Syna mam ted petileteho a je fakt velky a jsou s tim same potize, protoze si lidi mysli, ze je starsi a ocekavaji jine chovani, lepsi mluvu atd. Ty drobne deti vypadaji hrozne sikovne. Synovce porad nekdo chvalil, ze uz je bez plen, ze pekne mluvi, protoze vypadal o 2 roky mladsi :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
12.2.21 18:25

@Oriseka Jo to je pravda. Nám ten prcek začal chodit v 9 měsících a jak byl malej, všichni byli úplně v šoku z toho, že mi to půlroční miminko chodí :mrgreen: do školky šel v necelých 3 letech, výškou byl max na 2 roky, to se učitelky děsily, co jim tam vedu za mimino (a to ani nemluvím o zapisu, ředitelka mě chtěla už od dveří vyhodit, že roční dětí vůbec nepřijímá…). No a kamarádka má. zas velký deti, její o skoro 2 roky mladší holka je stejně velká jak ten nás kluk. Její kluk má 5 a vypadá tak na druhou třídu, chování má asi na 3 lete dítě takže u něj se cizí lidi fakt nestačí divit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22712
12.2.21 18:26
@Anonymní píše:
Pediatrovi to připadá v pořádku. Neurologie byla na žádanku, vše ostatní řešíme na vlastní pěst. Tu celiakii bych právě ráda věděla. Mě to trápí že je tak malinkej a vyhublej, doktorku vůbec.

doktorka je divná, vydupejte si ten „kostní věk“
a jinak chlapeček je veselý, v pohodě?
malinký je fakt hodně, já byla velice malinké dítě, ale 13 kg jsem měla ve 3 letech

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24792
12.2.21 18:28

Na endokrinologii jste byli? Tím bych asi začala.
Moje podměrečné děti měly tech 100/102 cm taky kolem těch pěti let. V šesti s nástupem do školy okolo 110 cm. Nicméně 13 kg měly na tříleté prohlídce.

Nicméně si nemyslím, že cpaním něco vyřešíte. Spíš děcku vytvoříte celoživotně špatný vztah k jídlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24792
12.2.21 18:32

Jinak 20 kg má můj skoro osmiletý. A při jeho nižší výšce je štíhlý, ale ne vychytrlý.
20 kg dvouleťák podle mě už na hranici obezity.
Jednou se mi dostal do ruky dvouapůl letý klučina s 16 kg a ten už byl teda cvalíkatej dost. Už to začínalo být ošklivé a jeho omezovalo v pohybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat