Reklama

Váha a výška chlapce ve 2 letech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ladeka
Ukecaná baba ;) 1545 příspěvků 20.04.18 11:46
Váha a výška ve 2 letech, chlapec

Zdravím, nevíte, kde by se dala najít nějaká kalkulačka růstu a váhy dítěte, ideálně se zapojením výšky a váhy rodičů? Syn má ve 2 letech 83 cm a 9950g. A zadku chvíli neposedí, pořád mi lítá a něco vymýšlí. Dostali jsme žadanky na vyšetření uplně všeho, od krve po moč a ještě hodnocení jídelníčku + jako bonus k šelestu kardio :( Jsem z toho špatná, protože s mužem jsme taky muší váhy. Já 167 cm a 52 kg, muž 176 cm a 56 kg. Nemáte někdo radu nebo zkušenost? Ještě jsem těhotná, takže budu všechno obíhat s pupkem :( Děkuji

Přečtěte si článek: Dítě 2 roky: Už má svoji hlavu

Reklama

Reakce:

iizabela
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 1 inzerát 20.04.18 11:51

??? Mne to přijde úplně normální…obzvlášť když nemá být po kom hromotluk… :think:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 20.04.18 11:58

Starší byl taky takový, neposeděl, lítal, když něco snědl, tak to hned na záchodě vykadil.. Vždy na hranici 3 percentilu. Teď se dostává v 6 letech na nějaký lehce pod padesátý percentil. Doktorka to moc neřešila.

Mladší, teď čerstvě dvouletý má 93 cm a 15 kg. Má fakt statnou figuru, stehna, svaly. A neřekla bych, že jí o tolik víc než starší. Ten je zase na 90 percentilu.

I naše doktorka to komentovala tím, že mají každý jinou figuru.

meduzza
Echt Kelišová 8707 příspěvků 20.04.18 12:04
@Ladeka píše:
Zdravím, nevíte, kde by se dala najít nějaká kalkulačka růstu a váhy dítěte, ideálně se zapojením výšky a váhy rodičů? Syn má ve 2 letech 83 cm a 9950g. A zadku chvíli neposedí, pořád mi lítá a něco vymýšlí. Dostali jsme žadanky na vyšetření uplně všeho, od krve po moč a ještě hodnocení jídelníčku + jako bonus k šelestu kardio :( Jsem z toho špatná, protože s mužem jsme taky muší váhy. Já 167 cm a 52 kg, muž 176 cm a 56 kg. Nemáte někdo radu nebo zkušenost? Ještě jsem těhotná, takže budu všechno obíhat s pupkem :( Děkuji

Jde o to jestli se drží od malička na svém percentilu a nebo z něj najednou spadl.
Tady jsou grafy i s programem růst. Do něj zadáš údaje výška + váha + velikost hllavičky od narození. Jinak si myslím, že je dobře, když ho doktorka zkontroluje. Odběr krve mu neublíží a zjistí zda mu případně nic nechybí. Z toho nebuď špatná :hug:.
 http://www.szu.cz/…y-ke-stazeni

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 20.04.18 12:36

A jí normálně? Na vyšetření vás žene doktorka jen kvůli nízké váze? Moje děti jí velice dobře a stejně jsou to hubeňouři, doktorka nikdy nic neříkala. Momentálně syn 19 měsíců 79 cm, 9,5 kg. Starší dcera byla ještě menší(ted ve 4,5 letech má 16 kg). Vzhledem k tomu, že jste drobní i vy, se podle mě neni čemu divit, že máte drobné dítě.

selia
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 9 inzerátů 20.04.18 12:38

Tady, vše co potřebuješ
http://www.rustovyhormon.cz/…rg/grafy.php?…

chaela
Ukecaná baba ;) 1099 příspěvků 20.04.18 12:43

Ahoj, můj starší měl ve dvou letech 86 cm a cca 12 kg, výškově tedy 25. percentil, poměr váhy a výšky téměř přesně průměr. Prcek je pořád, nemá být po kom vysokej, já mám 169 cm, muž 174. Já vážím strašně málo, muž strašně moc, takže váhově budou děti snad něco mezi :)

Jinak ono nezáleží až tak na aktuální výšce, jak na celkovém růstu. Už ti tu někdo radil růstové grafy, zkus to a uvidíš. Pokud rostl normálně a teď přestal, je třeba to řešit. Poku je ale malej pořád a roste rovnoměrně, neměl by bát problém. Každopádně odběr krve určitě zvládne a pokud by byl někde nějaký problém, je dobré o něm vědět a řešit ho. POkud nikde problém není, budete to vědět jistě a nebudete se muset trápit a přemýšlet.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1544 příspěvků 3 inzeráty 20.04.18 12:50

Mám takového staršího. Teď mu jsou skoro 3 a má 11 kilo. Také mu dětská dělala všemožné testy a je v pořádku. Prý, dokud je čilý, veselý, běhá, hraje si, nemám to řešit. On se celý den cpe, ale je drobek pořád. Teď jsme byli se podívat ve školce na dni otevřených dveří a všichni 3 leťáci tam byli o hlavu vyšší 8o Snad mu nebude nikdo ubližovat :,( :lol: Je taky nejspíš po mě, já mám 165 cm. a 50 kilo a i jako dítě jsem měla s váhou problémy. Mladší syn, dvouletý, je úplný opak. Má přes 12 kilo. Je veliký. Po manželovi :lol: A to jí převážně stejně.

brumi
Kelišová 6420 příspěvků 20.04.18 12:52

@Ladeka pokud má všechna vyštření tak je nejspíš jen po vás a nebo si prostě dává na čas, může ti pak skákat váhou i výškou po dnech, můj malej je taky prďola má 3 a půl váha 10kg a 83cm, už jsme byli i na endokrinologii a vše ok, takže jen raději zůstal v péči a co půl roku kontrola, ale podle dr je prostě buď po mě 155cm a 40kg nebo si jen dává na čas, někteří kluci jsou malincí a pak ve školním roce hups šup a mají skoro dva metry :). S tou šelestí je učo dobré zajít na kardio ale snad tě uklidním, zrovna včera jsem byla na kardiu s 5 letou také pro šelest a vše ok je to jen dětská která sama vymizí :), neteř měla stejný problém :) nyní v 8 zcela bez :)

Ornwen
Závislačka 4259 příspěvků 1 inzerát 20.04.18 21:21

@Ladeka taky jsme byli na bekolika vysetrenich, nektera navrzena se nakonec nekonala. Vyskove jeje okolo 4. Percentilu, vahove nekdy daleko pod grafem.
Diagnoza „nezere“ nema cas, neni to pro nej dulezite. Jinak se vyviji normalne. Ted ze skolky hlasili, ze si sem tam i prida. Ale to plati jen vyjimecne a doma stale spis neji. I o dva roky mladsi bracha ji vic. Akorat je stale sledovany na antropo, kdyby klesnul pod ten svuj percentil, tak by se to resilo. Jako rodice jsme na tom podobne jako vy.
Asi je lepsi nejaka ta vysetreni mit, to dite ti samo nic moc nerekne. Ale jinak bych byla v klidu

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama