Váha dítěte a první krůčky - souvislost

820
9.8.13 09:22

Váha dítěte a první krůčky - souvislost

Ahojky,

zajímalo by mě, jestli znáte nějaké sedmikilové děti, které samy chodí.

Manžel se mě neustále snaží přesvědčit o tom, že naše roční dítě nemůže chodit samo, protože prý má jen sedm kilo, a proto tedy není dostatečně stabilní. Já si tedy myslím, že to spolu nesouvisí.

Co si myslíte Vy a jaká je Vaše zkušenost? Chodí i sedmikilové děti? Když například v roce váží sedm kilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5254
9.8.13 09:26

Ano, chodí. Kamarádky dcera je velice drobná, v roce měla asi 7,5kg a začínala chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1939
9.8.13 09:26

@Sidsel známé chodí takto lehoučký dítko od 10 měsíců, souvislost to mít nebude. Každý je zkrátka jinak šikovný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
9.8.13 09:27

@Sidsel za me to souvislost nema. Kamaradky holcicka mela na roce asi 6,5 kg dnes je ji pres 2 a ma snad kolem 9 je proste droboucka. Ale beha snad od 9ti mesicu. Je to o svalech. Behat zacne neboj, ma jeste spoustu casu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
9.8.13 09:28

Ahoj, ja teda s timhle skusenost nemam, ale co jsem vyčetla, tak prave je vyhoda, ze vazi min, protože co vim od známých i z me rodiny, tak ten kdo byl tloustik prave zacal chodit později…je plno deti, které v roce nechodi…rekla bych, ze tahle vaha s tim nesouvisi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
995
9.8.13 09:28

Dcera mela v roce 7,5kg, 71;5cm a chodit zacala ve 13mesicich. Je fakt, ze na tech hubenych nozickach vypadala az komicky, i ted ve skoro 15m se ji kamoska smeje, ze vypada jak pulrocni dite, ktere beha. Ale na vaze opravdu nezalezi, u dcery spis vnimam hubenost jako plus, je hodne hbita, ohebna

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24459
9.8.13 09:32

Majda měla v roce 7,35kg, chodila asi měsíc po narozeninách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4450
9.8.13 09:33

@Perm No, tak v šikovnosti to nebude, že… je to otázka vývoje a zralosti.

@Sidsel Určitě nevadí, že má méně kilo, naše malá je taky drobná, chodit tedy začala později, v tom cca roce si sedla, ale ona je celkově takový drobek a myslím, že vůbec nezaznamenává, že by ji to v něčem mělo vadit. Ba právě se pohybuje velice hezky, ladně a koordinovaně.

Jinak na to chození má ještě čas i vaše malinká, spíš aby k tomu všemu byla vývojově zralá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820
9.8.13 09:34

Já si taky myslím, že na váze nezáleží, tak jsem ráda, že sdílete můj názor. Dcera je hbitá, mrštná, leze rychle, všude si stoupá a všechno obchází, ale když se pustí sama, což dělá, protože se nebojí, tak buchne na zem. Já si myslím, že ještě není její čas, ještě „neuzrála“, avšak manžel fyzik na to jde vědecky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820
9.8.13 09:36
@Trojlístek píše:
@Perm No, tak v šikovnosti to nebude, že… je to otázka vývoje a zralosti.

@Sidsel Určitě nevadí, že má méně kilo, naše malá je taky drobná, chodit tedy začala později, v tom cca roce si sedla, ale ona je celkově takový drobek a myslím, že vůbec nezaznamenává, že by ji to v něčem mělo vadit. Ba právě se pohybuje velice hezky, ladně a koordinovaně.

Jinak na to chození má ještě čas i vaše malinká, spíš aby k tomu všemu byla vývojově zralá.

Hi hi… taky se to naše dítě pohybuje velmi ladně a koordinovaně, ono to asi u těch huběňourů jinak vypadá, říkáme jí naše baletka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1477
9.8.13 09:37

Ahoj můj malej má 7,210 kg a chodí. Tedy ještě se u toho přidržuje, ale je to vše o vývoji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
9.8.13 09:41

Podle mě to je spíš naopak, čím lehčí, tím dřív chodí, těžší dítě má problém „se unést“. mladšímu je rok a půl, má 13,5 kili, a teprve teĎ začíná chodit, momentálně střídá lezení s chůzí, přejde max. celý obývák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
9.8.13 09:42

Souvisí to s vyzrálostí nervového systému, ne s váhou. Náš kluk měl v roce a půl 12kg, chodil sotva měsíc, jako hypotonik měl nárok, jeho o pár měsíců mladší kamarád měl skoro 20 kilo, takže pěknej pořez a chodil, lítal, jezdil na motorce.

• Citovat
  • Upravit
3925
9.8.13 10:26

V roce jsem měla 8kg a začla jsem chodit ve 14 měsících, ale spíš než váhou to bylo tím, že jsem byla hodně opatrná, za ruce jsem chodila normálně. Takže bych v tom souvislost neviděla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6971
9.8.13 10:28

Brácha se narodil normálně v termínu a měl 47cm a něco přes dvě kila.. a v 7 měsících už chodil sám a měl tehdy 6 kilo, takže jde to:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama