Váha miminka při porodu

18.6.15 23:10

Váha miminka při porodu

Ahoj maminky,
jsem ve 33. týdnu těhotenství a malý má 2300g. Chci se Vás zeptat na porodní váhu. Bojím se, že bude třeba i přes 4kg. Mám z toho strach. :(
Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22313
18.6.15 23:14

@Ve-Lu-Ta doktoři to umí vypočítat, zeptej se. Mě o u obou dětí vyšlo.
A ničeho se neboj, neovlivníš to a dost často vidím, že ženská porodila 4 kilový děcko líp, jak jiná 3 kilový :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
elot
18.6.15 23:18

@Ve-Lu-Ta Neboj ja myslím, že je to v pohodě mě to přijde váha v normě a hlavně se na tyhle odhady nemůžeš moc spolehnout mě pri jednom porodu odhadly menší váhu a měl o dost více. A při druhém to bylo přesně naopak čekala jsem obříka a bylo to v pohodě a takovou zkušenost nemám jenom já.

• Nahlásit
  • Citovat
8809
18.6.15 23:19

To má strašně moc faktorů - záleží na obvodu hlavičky. Znám štíhlou maminu, která obě děti měla přes 4kg a porodila je v pohodě a přirozeně.

Navíc je to jen odhad. Mně za celý první těhu nikdo neříkal takhle odhad váhy ke konci a byla jsem v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
18.6.15 23:20

Obě moje děti měly přes 4 kg a k tomu i větší hlavy. Porody rychlé, naprosto bez komplikací a bez problémů. Starší dítě jsem tlačila ven 20 minut, mladší dítě pouhých 6 minut. Úžasné, pohodové porody. A nejsem žádná matrona, mám 50 kg i s postelí. Před druhým těhotenstvím jsem neměla ani těch 50 kg na 170 cm. ;) I kdyby mimčo větší bylo, není to důvod k obavám. Hmotnost se rozloží po celém těle, důležitý je potom průměr hlavičky.

Jinak mladší syn v 36tt. 2875 g, při porodu 40+1 měl 4130 g.
Starší syn v 37tt. 3700 g, při porodu 40+2 měl 4490 g.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11398
18.6.15 23:41

A proč by ses toho měla bát? Bojíš se, že ho neuneseš?

Zrovna dnes jsem na Domácích porodech četla o paní, která porodila kluka 4,6 kilo v plodovém obalu a bez jediného poranění. Váha dítěte totiž na to nemá žádný vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
18.6.15 23:59

@Ve-Lu-Ta Tvoje dítě možná má 2300g..to tak doktoři ODHADLI.. klidně může mít o 1/4 kila míň. Mám kolem sebe tolik případů, kdy se totálně sekli s těmi odhadovanými váhami.. Záleží jak moc bude miminko ještě přibírat, kolik má poděděnou dispozici být veliké, zda nemáš náběh na těhu cukrovku.. prostě to tak dopadnout může stejně jako nemusí a nemá cenu se tím stresovat. Průběh tvého porodu to ovlivní jen částečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.15 00:09

@Ve-Lu-Ta neboj. Ja si planovala porodni vahu 2.8kg a nakonec sme meli 3820g :lol: ale bez nastrihu jen jeden steh a porod se vsim vsudy ctyru hodinky :pankac:. Je to jak je zena stavena a dite i telo pripravene k porodu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3635
19.6.15 01:27

@Ve-Lu-Ta
A proč máš strach? Já měla prvního 4,2 kg a druhou 4,10 kg a oba porody v pohodě.
První venku za 3 hoďky, druhá za hodinu a půl.
A u prvního jsem šla rodit s vahou 67 kg při 172 cm výšky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
19.6.15 03:56

Tak me říkali odhad týden před porodem 3600 g. Malej se narodil a měl 4400 g :-) takže jim to moc nevyšlo. Každopádně od příchodu na sál byl Oskarek do hodiny venku. Porod byl naprosto v pohodě bez nástřihu či jakéhokoliv šití :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
19.6.15 07:08

Hmm, tak mě myslím, že ve 30 - 32. týdnu (to se dělá druhý velký ultrazvuk, že?) řekl, že má malý též přes 2 kg, cca ve stejném období jsem změnila lékařku a ta jen odhadem - pohledem na bříško říkala, že budu mít velké dítě. Těsně před termínem otočila, že bude normální, na ultrazvuku v nemocnici těsně před porodem mi spočetli 3,8 kg a porodní velikost 4,3 kg :jazyk: A to mi už na prvním ultrazvuku ve 20.týdnu řekli, že mám přestat jíst vitamíny, že je plod veliký. Upřímně, žádné jsem nejedla, protože jsem po nich hodně zvracela a celkové jsem do té doby málo jedla a váhový přírůstek od počátku těhotenství do toho 20.týdne byl 1 - 2 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
19.6.15 07:27

Nepovím ti, jaký měla váhový odhad moje malá v tomhle období, ale když jsem byla v porodce na kontrole před termínem, tak se doktorka podívala na moje břicho a řekla mi, že odhaduje 3,80 kg (utz říkal 3,5 kg). A že já podle postavy porodím bez problémů i větší dítě. Malá měla 3,75 kg (doktorka to tipla dobře) a vytlačila jsem ji za 10 minut (s nástřihem, ale nastřihávají si myslím každého v dané porodce).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
19.6.15 07:34

Mi u mojeho dr vycházela váha malého kolem 4kg, a on sám mi řekl že je to orientační, že je tam +- 500gramu. Nakonec mi na poslední kontrole před porodem u něj v ordinaci řekl že bude mít kolem 3500 že i břicho mám malé. Ještě ten stejný týden v pátek mi v porodnici jiná doktorka s lepším utz udělala odhad na něco málo přes 4 kg. Nakonec se další týden prcek narodil s váhou 3550g ;) Je to vážně jen orientační.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4981
19.6.15 07:40

Mě (i vzhledem k těhotenské cukrovce) strašili vysokou porodní váhou. Už někdy kolem 20. tt nastoupila mudr. masáž :-D Syn měl 3,45 a dcera 3,55. Odhady mi ale celkem seděly. Ještě 4 hodiny před porodem mi dr. v porodnici na příjmu říkala, že bude mít dcera 3500 g. Těch 50 g bych jí už nevyčítala :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
19.6.15 08:01
@Ve-Lu-Ta píše:
Ahoj maminky,
jsem ve 33. týdnu těhotenství a malý má 2300g. Chci se Vás zeptat na porodní váhu. Bojím se, že bude třeba i přes 4kg. Mám z toho strach. :(
Děkuji za odpovědi.

to mel malej taky tak nejak covece a když se narodil tak mel 56 cm a 4050 kg ale ten utz je orientacni leckdy se ty miry lisi az o pul kg neli vic at uz + nebo - :kytka: velky deti se rodi lip nez mensi :kytka:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama