Váha v 37+0 = 3600 gr, cukrovka a hemeroidy - jaký porod?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.12.10 19:46

Váha v 37+0 = 3600 gr, cukrovka a hemeroidy - jaký porod?

Omlouvám se za anonym :cry: .

Dnes mi v nemocnici odhadli váhu miminka v 37+0tt na 3600 gr. K tomu mám těhu cukrovku a zase mě dost začaly trápit hemeroidy, kvůli kterým jsem byla před prvním porodem týden hospitalizovaná v nemocnici. Měla jsem tam zánět.
Myslíte, že mi porod vyvolají dříve než 3.1., kdy mám termín a nebo mám i šanci na císaře?
Po prvním porodu jsem měla dlouho problémy a i samotný vyvolávaný porod byl děsný a dlouhý a mimčo ani nebylo tak velké jako teď. Mám strach, že se to bude opakovat nabo spíš to bude ještě horší. Nejradši bych šla na císaře, ale nevím, jak k tomu doktory přemluvit.
Nebyly jste některá v podobné situaci?
J.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14051
13.12.10 19:52

No a myslis, ze cisar je lepsi? ja po cisari nemohla 14dni chodit, mesic pekelne bolesti pri zvedani se z postele, otocit se bylo tak bolestive, ze jsem brecela, nemohla jsem zvedat a nosit mimino. Abys po cisari na tom nebyla jeste hur, jinak bych to nechala na lekarich , oni vedi co je a co neni riziko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
13.12.10 19:55

ahoj anonymní :-)
tak já měla taky těh.cukrovku,pýchala jsem inzulín a malá měla podle jejich výpočtů,3600g ve 38 tt.Tak si mě nechali v porodnici a čekalo se jestli náhodou sama nezačnu rodit,ale po týdnu my naplánovali císaře.takže jsem rodila 39tt,císařským řezem a malá měla 3700g.tak snad ti toho císaře udělaj.Ale není co závidět,už bych ho příště nechtěla :-( rači bych zkusila rodit normálně :-)
S hemeroidama nevím,ty jsem neměla ale dostala jsem je asi 3 týdny od porodu a od tý doby už né, :-) Zkus se dr.zeptat na ten císař a uvidíš :-) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
merett
13.12.10 19:55

já měla porod (spontánní) 37+4 a malej měl 3670g takže kdo ví jak by bylo když bych porodila vtermínu…

pokud máš špatnou zkušenost s prvním porodem, zdravotní problémy a odhad velkého dítěte, myslím že by šlo s doktorem domluvit vyvolání porodu před termínem, myslím že to není nic neobvyklého. Zkus se s jním o tom pobavit a uvidíš jaký ti nabídne řešení, POkud by ti nevyhověl, obrátila bych se přímo na nějakou porodnici

• Citovat
  • Nahlásit
22163
13.12.10 20:16

těžko odpovědět na vše.. já jsem rodila dřív o 15 dní protože malej měl tachykardii a měli podezření na nějaké potíže… (nakonec porod přišel sám po vyvolávacích tabletách a malej měl 2× pupečník kolem krku)
a co se týče hemeroidů to je svízel! užila jsem si jak pes! radím sehnat tabletky - DETRALEX je to na stažení cév může se v těhu i při kojení, ale nejsou všemocné! chce to hned po porodu - tedy pokud budeš rodit normálně říct že tě to trápí a aby je hned po porodu zastrčil zpět do konečníku mě to nechali být a než jsem mohla cokoli dělat natekly do takových rozměrů že to nešlo dát zpět! takže stud stranou!
jenže když jsem jela domů z porodnice jsem si sedla do promrzlého auta a chytla do toho zánět! tři dny jsem plakala bolestí! nepomohlo nic!!! bylo to opravdu ukrutné! a bylo to mezi svátky.. takže nikoho sehnat nešlo..
přeju ať je vše ok!!! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.12.10 20:22

Já měla právě problémy už před porodem a fakt hrozné. Nejdřív jsem několik dní probrečela, protože jsem vůbec nemohla spát a pak jsem se konečně dokopala jít do nemocnice a tam si mě hned nechali. Nic moc se s nima nedalo dělat a po porodu jsem si to tak užila :-( . Kvůli těhu cukrovce a hemeroidům mi ho vyvolávali, kontrakce jsem měla celou dobu, ale vůbec jsem se neotvírala, trvalo to 22 hodin.
Já vím, že je to trochu zbabělé, ale ráda bych na císaře, když si představím, že mimčo může mít už teď i skoro 4 kila a za týden ještě poporoste, mám z toho velký strach

• Citovat
  • Nahlásit
14500
13.12.10 20:27

já se Ti vůbec nedivím, mám za sebou císaře a byl naprosto v klidu, žádné bolesti, chodila jsem normálně, mimi jsem normálně nosila, jen v porodnici bylo blbé si lehnout a vstát, ale asi jenom 4 dny, pak už to byla brnkačka. A děsím se porodu u případného druhého.. Hold někdo se bojíme, někdo ne :) Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
13.12.10 20:32

Já jsem měla odhad v 38tt na 4000g 8-o Termín mám ve čt a kde nic tu nic.Minulý týden už se prcek ani nevlezl na obrazovku utz :roll: Když jsem se ptala mudra jestli to vypadá na císaře,tak řekl,že to určitě NĚJAK porodím :cert: .Hemoroidy mám taky,takže jsem fakt zvědavááá co mě čeká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14051
13.12.10 20:32
Anonymní píše:
Já měla právě problémy už před porodem a fakt hrozné. Nejdřív jsem několik dní probrečela, protože jsem vůbec nemohla spát a pak jsem se konečně dokopala jít do nemocnice a tam si mě hned nechali. Nic moc se s nima nedalo dělat a po porodu jsem si to tak užila :-( . Kvůli těhu cukrovce a hemeroidům mi ho vyvolávali, kontrakce jsem měla celou dobu, ale vůbec jsem se neotvírala, trvalo to 22 hodin.
Já vím, že je to trochu zbabělé, ale ráda bych na císaře, když si představím, že mimčo může mít už teď i skoro 4 kila a za týden ještě poporoste, mám z toho velký strach

Zbabelost to neni, ja jen, ze ten cisar muze byt horsi nez vaginalni porod, abys nedoufala v zazrak a pak to nakonec nebylo jeste horsi. Me zase cisar ceka a jsem z toho hotova uz ted, protoze minule to byla hruza. Ono kdyz ti rozriznou 8 vrstev bricha a proberes se se trema hadickama co z tebe koukaji, krvacis ve vlnach, je ti zle a nejsi schopna se pohnout neni radost, mimina jsem videla az druhy den a nebyla jsem schopna je ani pochovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7247
13.12.10 20:33

Já se připojuju, že císař je dost individuální. Já trpěla tak týden, jo zvednout se z nižšího křesla apod. byl problém, poté to ještě trochu bolelo, ale rozhodně jsem miminka nosit mohla, vzhledem k tomu, že jsem s nima ležela měsíc na neonatologii a tam sestry jen tak s něčím nepomohly, tak jsem si musela všecko dělat sama a na bolest se rychle zapomnělo.
Tolik k císaři ;)

Pokud máš obavy z druhýho porodu, radši se domluv se svým gynekologem. Přeju hodně štěstí! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
donaga
13.12.10 21:20

Císař i vaginální porod je individuální. Já měla těh. cukrovku, hemoroidy (ale bez zánětu), odhad den před porodem tedy jen 3500g a vyvolávali mi porod v termínu a odrozeno jsem měla za 8 hodin od první tablety a Stázka měla 3020g. Takže i kdyby ti císaře neschválili, tak máš šanci, že ten porod bude krátký a dítě menší. Ani doktoři nejsou vševědoucí.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
4308
13.12.10 21:27

Ahoj,
no těžko radit, ale asi bych se v Tvém případě zkusila domluvit s dr. na císaře. Vypadá, že nejsi psychicky v pohodě a já se nedivím po těch zážitcích.

Všechno je individuální, nikdo Ti nezaručí co bude lepší.
Já měla taky cukrovku, poprvé si píchla inzulin, ale měla jsem menší miminko (odhad kolem tří kil - skuetčnost 3150)a plánovaný císař pro KP.
Podruhé cukrovka jen na dietě, odhad miminka 3600 - skutečnost 3750, porod vyvolávaný kvůli právě cukrovce a většímu dítěti a bylo to něco strašného, císař ve srovnání máček, po porodu jsem se dávala dohromady daleko déle. A i po císaři jsem měla mimčo hned u sebe.

Všechno má svoje pro a proti, hemeroid může celou situaci ještě zkomplikovat … zkus to probrat s dr., kterému věříš, svěř mu svoje obavy … snad pochopí a pomůže :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
13.12.10 21:29
jizvíková píše:
Anonymní píše:
Já vím, že je to trochu zbabělé, ale ráda bych na císaře, když si představím, že mimčo může mít už teď i skoro 4 kila a za týden ještě poporoste, mám z toho velký strach
Zbabelost to neni, ja jen, ze ten cisar muze byt horsi nez vaginalni porod, abys nedoufala v zazrak a pak to nakonec nebylo jeste horsi. Me zase cisar ceka a jsem z toho hotova uz ted, protoze minule to byla hruza. Ono kdyz ti rozriznou 8 vrstev bricha a proberes se se trema hadickama co z tebe koukaji, krvacis ve vlnach, je ti zle a nejsi schopna se pohnout neni radost, mimina jsem videla az druhy den a nebyla jsem schopna je ani pochovat

souhlasím s tebou,já po císaři trpěla jak pes :-( a vážně bych to nechtěla už nikdy zažít :-( nemohla jsem se hnout,pořádně vzít malou do ruky natož začít kojit,sice nevím jak bolí normální porod,ale pokud bude druhé,budu dělat vše možné abych rodila normál,pokud to tedy neohrozí miminko :-) a pak budu moc srovnávat :-) jinak kamarádka měla taky císaře a ta si nestěžovala,naopak i při druhém by si ho přála,holt každá jsme jiná.já přeju všem at rodí tak či tak at porodí co nejmín s bolestma a at maj zdravé mimísky :-)
ještě tedy přidám k tomu císaři že do roka malé jsem měla záda totál v pr…a v noci jsem nespala a chodila po domě a bulela bolestí a vše to přikládám k císaři-třeba né ale já jak se nemohla opravdu 14dní hýbat tak jsem si ty záda nejspíš nějak zkroutila či co :-) ale naštěstí už je klid,jak to přišlo tak to odešlo hurá :-) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat