Váha, výška u 18.mesicniho chlapecka

Napsat příspěvek
Anonymní
21.1.20 00:12
@Anonymní píše:
Jdu si pro názory.. Syn byl dnes na 18.mesicni i, když mu před týdnem bylo 17.mesicu, ale to je jedno. Zaráží mě a ne jen mě, ale i jiné doktory kromě praktika váha a výška syna. Při na rozezní měl syn 47 cm, 2710g..nyni dnes na prohlídce měl 8950g,76cm. S jídlem máme výkyvy, někdy ji více, někdy méně. Za den vypije cca 750 ml-1litr caje/stavy. Je pravda že syn je často nemocny(zánět středního ucha-oboustranné, zapal plic, zánět průdušek mezi těmito nemocemi byli dutiny, nachlazení) tudíž má i často antibiotika. Přijde Vám váha a výška normální? Samozřejmě jsem ráda že je zdravý, ale váha mě trošku zaráží, zda se mi malá????

A v nemocnici na to rikali co? A pokud vam brali krev, delali i testy na celiakii, stitnou zlazu atd? Jakou ma chlapecek stolici? A drzi se porad stejne krivky v grafu? Dcera je taky drobek, ve 2 letech neco malo pres 11 kg a 84 cm. Ale nikdy nemarodila, vysetreni v 18 mesicich 5 zkumavek krve na vse mozne a vse v poradku. Mala je po nas, ja 158, manzel cca 175. Ale je to nejedlik hroznej a vypije jen neco kolem pul litru tekutin. Zkus se poradit na rustovyhormon.cz

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.1.20 00:24
@Anonymní píše:
Jdu si pro názory.. Syn byl dnes na 18.mesicni i, když mu před týdnem bylo 17.mesicu, ale to je jedno. Zaráží mě a ne jen mě, ale i jiné doktory kromě praktika váha a výška syna. Při na rozezní měl syn 47 cm, 2710g..nyni dnes na prohlídce měl 8950g,76cm. S jídlem máme výkyvy, někdy ji více, někdy méně. Za den vypije cca 750 ml-1litr caje/stavy. Je pravda že syn je často nemocny(zánět středního ucha-oboustranné, zapal plic, zánět průdušek mezi těmito nemocemi byli dutiny, nachlazení) tudíž má i často antibiotika. Přijde Vám váha a výška normální? Samozřejmě jsem ráda že je zdravý, ale váha mě trošku zaráží, zda se mi malá????

Máme skoro stejnou situaci… syn při narození 47 cm, 2 880g, v 18 m 76 cm a 8,3 kg, teď má přes 3 roky, výška 86 cm a 10,9 kg. Doktorka výšku i váhu řeší od cca 6m, kdy se propadl pod 3 percentil, ale krevní testy má super. Jinak já mám 149 cm a 42 kg, partner má DM I., a na chlapa taky prcek, 164 cm… i přesto nás s malým bude nejspíš čekat endokrinologie, pro jistotu.

Takže pokud nejde zlepšit jídlo a jinak prospívá, krevní testy jsou ok, tak bych tomu dala volný průběh, ale určitě musí mít zájem to hlídat doktorka… když jste byli v nemocnici, bavila ses o svých obavách s lékaři tam? Že je tak malinký a jestli je třeba to řešit?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.1.20 02:40

Dcerka měla podobne. Porodní 2,8kg a 47cm a v 18m 82cm a 9,3kg. Ale ona tedy sní všechno. Dr nám řekla, že ok, že je drobnější a překontroluje si ji ve 2 letech. Já jsem menší, tak bude po mě. U chlapečka bych ale chtěla raději vyšetření, zda je vše ok. Může být drobnější, ale pro klid duše..

• Nahlásit
  • Citovat
8614
21.1.20 07:54

Váha mi přijde vzhledem k výšce v pohodě, ale tuto výšku měly obě moje holky v 10ti měsících (při váze cca 8 kilo). Také bych to řešila na endokrinologii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
21.1.20 08:11
Mám kamarádku, která má chlapečka. V 18 měsících měl necelých 9 kg a 80 cm. Doktorka se nad tím nepozastavila. Chlapečkovi je teď 21 měsíců a je furt hubený , ale naprosto zdraví. @Anonymní píše:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 02:08

Nás měl 83 cm a 12 kg, ale byl větší už při narození… 53 cm a 4860g. Jinak k prohlídce na 18 m taky kostky nestavel, jen boural. Trochu ukazoval, povídá jen máma a táta a to jen občas. Uběhl měsíc a kostky už staví, na vše zajímavé ukazuje prstem a za další měsíc začal spojoval lego. Dr nám hned řekla, že kluci jsou na to mluvení linejsi. Ale je u něj znát, že všemu, co říkáme, rozumí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama