Váhové problémy, nízká váha nebo normál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 21:41
Vahove problemy, nizka vaha nebo normal?

Posledni dobou se casto potykam s dotazy zda nemam potize s jidlem, nebo nejsem nemocna 8o je mi 26 let, mam triletou slecnu, vzdycky jsem byla hubena, v tehu jsem mela jen malinke brisko, po porodu jsem vsechno rychle shodila, plus sla dolu nejaka kilca navic..jako prvorodicka jsem byla ze vseho strasne vykulena, mela po porodu spoustu zdravotnich komplikacich, dcera byla hodne ubrecena, manzel moc nepomahal a k tomu mame male hospodarstvi priznavam, ze ve chvili kdy se narodila dcera mi zacal kolotoc a trvalo mi dlouho nez se to vse srovnalo do „normalniho“stavu. Ve 2 letech dcerky jsem si pribrala jeste praci z domu, takze porad bylo co delat, zapominala jsem se najist, nesnidam nekolik let, obed take nic moc, spis jsem zacinala jist az k veceru..mam 168cm a 46kg je to vazne tak malo jak slycham? Porad posloucham reci ze mam nakroceno k anorexii, pritom zadne problemy s jidlem nemam, spise spatne stravovaci navyky, naposledy mi rekla i doktorka na gynde, ze mam postavu jak nactileta holcicka a ne poradna zenska 8o. myslite ze je ma vaha vazne takovy problem, uz mi to vrta delsi dobu hlavou..

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34745 příspěvků 25.06.19 21:45

Jestli seš si vědomá toho, že špatně jíš, tak s tím něco udělej, to je první věc. I když máš dítě a nějakou práci z domu, mysli i na svoje stravování. Přece jen nedá tolik práce něco uvařit, případně objednat jídlo domů. Mmch, jsem byla dlouhodobě 169/47 :nevim: a i po třicítce mi lidi říkají, že vypadám jak holčička. A nejvíc mě dostal jeden známý, když jsem na něj mávala, že mě nepoznal a ještě se urazil, proč na něj mává nějaké děcko na kole. Ani se neptej, kolik mi je. :mrgreen: Pokud nemáš nějaké zdravotní problémy, tak to určitě problém není, spíš závist ostatních.

Příspěvek upraven 25.06.19 v 21:46

mamina89
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 25.06.19 21:46

No upřímně mi tvá váha ok nepřijde. Je vážně hodně nízká… Asi by bylo dobré se více hlídat a snažit se více jíst i přes den. :think:

Venceslavka
Kecalka 281 příspěvků 25.06.19 21:51

Máš pravidelně menstruaci?? To je docela dobrý ukazatel, jestli tělo nestrádá. BMI maš 16,3 což dle tabulek je už střední podvýživa. Určitě ti neublíží, když nějaké to kilo přibereš. Zkus si večer připravit nějakou dobou snídani, co si druhý den sníš. Jako jíst jen večer pro tělo určitě není vhodné…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 21:54

Varim temer denne aby mela dcera a manzel teple jidlo, spis nemam vubec chut, kord ted jak zacla ta silena vedra..snazim se zmenit svoje navyky, rano alespon snidani a abych mela obed, ale jde to dost ztuha, malokdy mam i pocit hladu 8o uz me stvou ty vsetecne dotazy, pry jsem vyhubla jak anorekticka, nemam zadny zadek, prsa..lidi si mysli, ze jsem nemocna :nevim: co me tedy stve tak mam strasnou imunitu, vsechno me polozi, chytim kazdy chcip :zed: nejake tipy jak podporit chut k jidlu a zlepsit svuj hloupy navyk?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 21:57

@Venceslavka na den presne ji nemam, ale nejake velke vykyvy nejsou ;) snidane je pro me peklo nejvetsi, byva mi po ni spatne od zaludku, mam blok z detsvi kdy me mama nutila snidat sladke, ktere moc nemusim, musela jsem sedet u stolu dokud jsem nedojedla, od te doby vlastne nesnidam :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.06.19 21:59

@Tiger-lily tak to me pobavilo :D jsem rada, ze v tom nejsem sama, me v obchode nechteji prodat ani vino :mrgreen:

Michelle_M
Závislačka 2726 příspěvků 25.06.19 22:00

Mám 170 cm a momentálně 52 kg a je to hrozný, samotný se mi to nelíbí, ale bohužel vím, že dokud budu kojit, tak s váhou významně nehnu, stejně jako u starší dcery. Já teda ale jím normálně (abych si to ověřila, jeden čas jsem kontrolovala denně svojí stravu podle kalorických tabulek), byla jsem pro jistotu na endokrinologii, všechno mám v pořádku, doktorka říkala, že mi prostě váhu drží hormony. Taky jsem od porodu ještě neměla MS, syn má 18 měs. a kojím už jen před spaním, ale stejně jsem zatím pořád „zablokovaná“. Normálně mívám kolem 58 kg a to jsem sice taky hubená, ale aspoň mi netrčí kosti :roll:

Anny A
Kecalka 458 příspěvků 25.06.19 22:02

Ja mam taky normalne 48kg (ted jsem tehu tak jsem slonik :D ), ale pri vysce 161cm. I tak jsem porad od ostatních slychavala to same, otazky typu jestli jim a at si neco dam, ze jsem jak anorekticka. Pritom jsem uplny zrout a snim toho stejne jako pritel, co je o 20cm vyssi. Časem jsem zjistila, ze mi to říkají převážně zeny, ktere maji kila navic a ze snad zavidi. Protoze zadny chlap mi nikdy nic nerekl, jen ze mam krasnou postavu… ale 46kg na 168 uz mi prijde trochu min. Zkusila bych zmenit stravování a pribrat alespon 3, 4 kilca. Hlavne snidej, to je základ! Jinak bud ale rada, pokud nemas zdrav. problemy, tak je hezky vypadat porad jak holčička a vazne to může casto byt zavist. ;) Lepsi nez vypadat v 26ti jak 40ti leta velryba.

Payus
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 25.06.19 22:05

Basti hroznovy cukr, doda chut k jidlu. Jez casteji. Muzes jist normalne, ale mas asi i velky vydani energie..to se pak tezko nabiraji kila ;) zkus kazdou hodinu neco sezobnout, uvidis pujde to pomalu nahoru.

Anny A
Kecalka 458 příspěvků 25.06.19 22:07
@Anonymní píše:
Varim temer denne aby mela dcera a manzel teple jidlo, spis nemam vubec chut, kord ted jak zacla ta silena vedra..snazim se zmenit svoje navyky, rano alespon snidani a abych mela obed, ale jde to dost ztuha, malokdy mam i pocit hladu 8o uz me stvou ty vsetecne dotazy, pry jsem vyhubla jak anorekticka, nemam zadny zadek, prsa..lidi si mysli, ze jsem nemocna :nevim: co me tedy stve tak mam strasnou imunitu, vsechno me polozi, chytim kazdy chcip :zed: nejake tipy jak podporit chut k jidlu a zlepsit svuj hloupy navyk?

A co tedy snidas ted? Zkusila bych proste vsechno mozny co ti sedne nejlepe… a co pit proteinove drinky? At do sebe dostaneš bilkoviny… ale jak podporit chut k jidlu nevim, s tim problem nemám. :(

Payus
Ukecaná baba ;) 1278 příspěvků 25.06.19 22:08
@Anny A píše:
Ja mam taky normalne 48kg (ted jsem tehu tak jsem slonik :D ), ale pri vysce 161cm. I tak jsem porad od ostatních slychavala to same, otazky typu jestli jim a at si neco dam, ze jsem jak anorekticka. Pritom jsem uplny zrout a snim toho stejne jako pritel, co je o 20cm vyssi. Časem jsem zjistila, ze mi to říkají převážně zeny, ktere maji kila navic a ze snad zavidi. Protoze zadny chlap mi nikdy nic nerekl, jen ze mam krasnou postavu… ale 46kg na 168 uz mi prijde trochu min. Zkusila bych zmenit stravování a pribrat alespon 3, 4 kilca. Hlavne snidej, to je základ! Jinak bud ale rada, pokud nemas zdrav. problemy, tak je hezky vypadat porad jak holčička a vazne to může casto byt zavist. ;) Lepsi nez vypadat v 26ti jak 40ti leta velryba.

Ty jsi jako jaa, taky kazdej ze nejim a kdo me zna rekne, tu lepsi satit nez zivit :) 44kg-33let, ted 15tt 48kg :) a opravdu vzdy pindaj zensky :)

Aduš8
Kelišová 5233 příspěvků 25.06.19 22:12

Já osobně u tebe nevidím až takový problém tu váhu, někdo to má prostě dané, ale tvůj zdravotní stav i to co píšeš ukazuje, že máš s jídlem větší či menší problém. Pokud nejsi se schopna pravidelně najíst, zvedá se ti ze snídaně žaludek, může to být už psychický problém. Jíst pravidelně a vyváženě je prostě důležité.

Michelle_M
Závislačka 2726 příspěvků 25.06.19 22:13

Jo to taky slýchám celý život, poznámky o anorexii a podobně :roll: Přitom obézním lidem si to nikdo tak do očí říct netroufne, nebo mi to aspoň tak připadá… ale říct hubeňourovi „proboha najez se taky někdy“, to se bere vlastně skoro jako lichotka :nevim: Mně to řekla i doktorka na gyndě, když se ptala, jestli ještě kojím a jak s MS, já na to, že stále nic, že mi to asi zase blokuje nízká váha, a ona na to - no jo, vypadáte hrozně :lol: Tak jsem jí poděkovala :mrgreen:

Anny A
Kecalka 458 příspěvků 25.06.19 22:13
@Payus píše:
Ty jsi jako jaa, taky kazdej ze nejim a kdo me zna rekne, tu lepsi satit nez zivit :) 44kg-33let, ted 15tt 48kg :) a opravdu vzdy pindaj zensky :)

Haha :D tak to mame stejne… jedla bych porad. Na začátku těhotenství jsem tedy taky trpela nevolnostmi ale nejak se mi podařilo vzdy do sebe neco dostat a od 16tt zeru jak otesanek (ted jsem 26tt). :lol: a i driv pritel si treba vzal neco z lednice a rekl: musim to radsi snist ted, nebo mi to zase sezeres. :lol: A porad jsem mela mezi 45-49kg. :nevim: Ted uz mam 54 8o to je muj rekord. Jojo vzdycky zensky, co by rady zhubnuly…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama