Váhový přírůstek u 2,5měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
manisa
Extra třída :D 10690 příspěvků 17.01.10 20:27
Váhový přírůstek u 2,5měsíčního miminka

Ahoj holky. Zajímalo by mě kolik Vám přibrala miminka od porodu do 2,5 měsíce- stačí orientačně. Naše malá přibrala zhruba 1Kg, zdá se mi to dost málo.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 17.01.10 20:31

Ahojky, mě zase přijde, že náš přibírá nějak moc 8-o Koukni do metříku, kolik měl porodní a kolik před dvěma týdny..zatím mi přijde, že přibírá co 3 týdny kilo…Teď jdeme ve čtvrtek na k.o. tak jsem zvědavá…

Jinak myslím, že přibírání je individuální a pokud dr. říká, že je to o.k. tak neměj strachy..

Barulátko
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 17.01.10 20:33

Ahojky!

A Mudr ti k tomu něco říkala? Já myslím, že pokud je malá zdravá, spokojená a přibírá, tak je to v pořádku.

My jsme druhý extrém - malej za první dva měsíce přibral 3150g (zdvojnásobil svoji porodní váhu). dcerka za stejnou dobu přibrala necelá 2kg.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 17.01.10 20:34

nase mala ma od odchodu z porodnice + 1,2kg :)

elda1
Kecalka 397 příspěvků 17.01.10 20:37

My přibírali ukázkově do půl roku každý měsíc jedno kilčo,akorát teď se nám to zpomalilo.Záleží co Ti řekne Mudra.

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 17.01.10 20:44

ahoj, tak na to jsou tabulky, už si to úplně nepamatuju, ale s věkem to jde dolů - postupně přibývají pomaleji a pomaleji. V prvním měsíci života se to tuším pohybuje od 150 do 300 g za týden, čili minimálně by za první měsíc mělo dítko přibrat 600 a max. 1,2 kg, čili když si vezmeš, že druhý měsíc už to jde dolů, tak to kilo na dva měsíce je spíš ta dolní hranice normy, ale to váš pediatr snad sleduje, ne. :nevim: Prostě přibývá méně, ale když ta křivka roste, tak by to mělo být ok.

šamotka
Kelišová 7277 příspěvků 17.01.10 20:56

Daník měl ve třech měsících + 2,85kg a Vendulka + 3,56kg. No a v roce měl Daník 12,4 a Vendulka 11,7. Přibírání je dost individuální, takže pokud dr nemá nic proti, nestresovala bych se tím. Prostě bude drobnější. :wink:

pavllina80
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 17.01.10 21:23

Ahoj vůbec se tím netrap, uvidíš, co ti řekne dr., naše Šárka do 2,5 měsíce přibrala cca 1,5 , taky žádný obr, přibírala mi kolem 500g měsíčně a dr. byla spokojená. Jestli je malá spokojené mimi, tak se tím nezatěžuj.

cinkxa
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 17.01.10 21:26

ahoj každé mimi přibývá jinak hlavně ž ei přibývá a vůbec se tím netrap, já mám děti a ty přibývali až moc :mrgreen: 300g za týden takže taky extrém , takže v půl roce měly obě 9kg :lol: lepší drobnější mimi než takovíto svalíci :mrgreen:

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.01.10 21:46

když se ten muj malej raubíř narodil mel 2800 TED JE MU 2 MESÍCE A 15 DNÍ A MÁ 5300G

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 17.01.10 22:33

Ahoj, jak psaly holky, netrap se tím. Mě Daneček v tomto období 3× zhubnul a to už bylo na řešení, ale když ti přibírá, tak je to v pořádku. Každé mimi přibírá jinak a svým tempem :-)

Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 17.01.10 23:27

Naše malá přibrala za 2,5 měsíce necelé kilo. Náš pediatr byl v pohodě, pochválil ji, že je šikovná a hezky přibírá. Ono vždycky záleží na těch dalších okolnostech.

Andrejka měla při porodu 4,84kg, v porodnici zhubla o půl kila, první měsíc dorovnávala do porodní váhy a pak teprve začala přibírat. Větší miminka prý nemusí přibývat tolik.

Pokud máš miminko spokojené a nepláče hlady, tak bych to vůbec neřešila.

culikata
Kecalka 381 příspěvků 18.01.10 00:33

ahoj,v priloze zdravotniho a ockovaciho prukazu to mas pekne popsane i zobrazene grafy,podle veku je vyobrazena vyska-min.max i prumer,podle vysky vaha,najdes tam i obvod hlavicky.Zatim,s kym jsme se na to divali,tak to odpovidalo.Kaz­dopadne je to zajimave,ale jak pise Lakyna,kazde mimi ma sve tempo,nekdy zpomali a pak to dozene a naopak.

kettynka
Povídálka 11 příspěvků 10.05.12 22:24
váhový přírustek u miminka

Milé maminky, prosím vás.. Kolik jsou váhové přírustky u miminek. Dvojčátka se narodili s porodní váhou 2900, v 1. měsíci měli 3790, ve 2. měsíci 5000kg, ve 3 měsíci 5750, ve 4. měsíci 6055, v 5. měsíci 6570 a teď jsem navážila 6790 ( papají pěkně, jsou pěkní :-) ale zdá se mi ty přírustky malé. Sunaru vypijí 6/7 odměrek180ml/210ml. papají i příkrmy a přesnidávečky. Když mají hladek, dají to znát. Prosím o radu.

Billi
Nadpozemská drbna 25911 příspěvků 10.05.12 22:33

Ahoj, obecně se říká, že by dítě mělo přibírat cca 180 - 250g za týden a do toho půl roku dosáhnout dvojnásobku své váhy. Nejvíc přibývají v prvních 4 měsících. Po zavedení příkrmů se rychlost přibývání snižuje.
Myslím, že přibývají pěkně. Kolik jim je?
Synovi je 5,5 měsíce. Porodní váha 4 kg, teď 7,7 kg.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >